Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skodzillak 1.9 TDI 90 KM 00'

    Komputer przed automatycznym kasowanie, przy kilometrażu 3451 km, wskazywał średnie spalanie 5.2 l ops:
    Gdzie głównie to jazda po mieście, a raz na tydzień lecę w 100 km trasę do domu(na trasie wykazuje mi 4,3 l )

    Komentarz


    • Z wczorajszo/dzisiejszego powrotu z wakacji.
      Lublana - Miszkolc ok 630km czas jazdy 4 godziny 35 minut spalanie 6,6.
      Potem do Lublina już niemal bez, autostrad wiec spalanie spadło na 6,0 przy sredniej 108km/h na dystansie 1118 km.
      Skodzina jak to na wakacjach troszkę obładowana.

      Komentarz


      • U mnie po dwóch tygodniach od odbioru auta na liczniku juz ponad 5 tyś/km średnie spalanie 8,2l

        Komentarz


        • U mnie przejazd autostrada Niemcy Polska 1000 km prędkość na tempomacie ustawiona 150 km/h średnia spalania wyszła 5.7l a średnia przejazdu 120 km/h.

          Wczoraj wracałem z Zakopanego bardzo duży ruch i bardzo wolno 100 km w 2h to średnia spalania wyszła 3.9 na komputerze
          Jest Octavia 2012 2.0 TDI 110KM CR CFHF http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...617132#1617132
          Był Leon 2002 1.9 TDI 150KM ARL 4x4

          Komentarz


          • A tak realnie... bo komputer to sobie moze pisac :twisted:
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • Tez mi się wydaje ze z komu tera to se można :lol: w życiu takich osiągów nie miałem w swojej smerfecie.
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
              przedstawiam smerfetke

              Komentarz


              • 2.0-16v Michał, PDek i CR 1I generacji pala lekko 1l wiecej przy takich ekscesach. Teraz robia oszczedniejsze wozy i maja mniejsze zbiorniki :lol:
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • Nie wiem jak w dwójkach, ale w moim zabytku przy jeździe w trasie różnica miedzy tym co a kompie a na dystrybutorze jest minimalna, może z 0,1 l /100.

                  Komentarz


                  • kylo125, Bo to sa auta innej daty, tez komputer przeklamywal, ale jak w kazdym mozna bylo wyregulowac. Lecz faktem jest, ze co bys nie robil to 8l bylo ciezko przekroczyc. A w tych nowych 9-10l to nie jest nic niezwyklego :lol:
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • Z domu pod Lublinem nad jeziorko do Okuninki komp pokazał 4,9/100 przy średniej 85km/h.

                      Komentarz


                      • O3 kombi 2.0 TDI 150 KM + DSG.
                        W-wa - Split w Chorwacji (+200km na miejscu) - W-wa = 3216km
                        średnia 76km/h spalanie 5,6l/100km
                        klima praktycznie cały czas 3 osoby w bagażniku napewno blisko 150kg.
                        Sam powrót 1465km
                        średnia 97km/h spalanie 5,9l/100km (w tym ok 1,5 godz korek ok 4 km przy granicy HR/SLO).

                        Ogólnie długookresowo dla okresów 99h:59min jeszcze nie pokazało mi wiecej jak 6,0 a raczej jeżdżę dynamicznie średnio tak 5,7l./100km szacuję spalanie przy mojej jeździe w tej konfig silnik/skrzynia. kombi2.0 tdi 150KM DSG
                        SewerWa

                        Komentarz


                        • O1 ASZ kombi, mocno załadowany.
                          A4 Jędrzychowice - Katowice, but w podłodze, cały czas 180-190km/h na blacie i spalanie wg komputera wyszło 7,3l/100km. chyba najwyższe spalanie do tej pory

                          Komentarz


                          • Alh na 216 i chipsie zalana pod korek plus 4 literki na odpowietrzeniu do rezerwy 920 km przejechane. 80%trasa daje z dystrybutora 5, 7. Predkosci różne 110-160
                            Octavia AMBIENTE Ice 1.9 tDI

                            Komentarz


                            • Dziś trochę się bawiłem w trening prawej nogi .
                              Jadąc ze Zwierzyńca przez Frampol pod Lublin wyszło 3,6/100 ze średnią 72km/h.
                              W sumie to jechalem jak wszyscy w peletonie, ale i parę razy wyprzedzałem.

                              Komentarz


                              • tragedia jakaś, tak jak w mieście mi wychodzi niecałe 7 litrów, to w trasie połknął teraz 7,36 :shock: fakt, trochę mocy brak pod nogą.. ale nie chce mi się wierzyć, żeby to miało większy wpływ

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez kylo125
                                  Dziś trochę się bawiłem w trening prawej nogi .
                                  Jadąc ze Zwierzyńca przez Frampol pod Lublin wyszło 3,6/100 ze średnią 72km/h.
                                  W sumie to jechalem jak wszyscy w peletonie, ale i parę razy wyprzedzałem.
                                  a ile liczone z dystrybutora? bo takie spalanie z kompa to często między bajki :P

                                  Komentarz


                                  • militarius To bylo tylko około 100 km, więc nie sprawdzalem, ale porównuje wskazania kompa z dystrybutorem po kazdym tankowaniu i w trasie niemal nie ma różnicy (tak do 0,1l/100). W korkach zimą komp kłamie mi więcej (ok 0,2-0,3 l/100).
                                    Zresztą dzień wcześniej na dystansie 25 km komp pokazał mi jeszcze mniej, ale już nie pisałem żeby o herezje posądzonym nie byc

                                    Komentarz


                                    • Kraków-Rzeszów-Kraków z krótkim przystankiem w Tarnowie. Jazda A4. Spalanie 6,4 l100, przy średniej prędkości 101 km/h.

                                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                      Komentarz


                                      • Komentarz


                                        • O2 FL 2.0 TDI CFHC
                                          Jazda po Krakowie max 10 litrów
                                          Trasa
                                          Drogi krajowe: między 5 a 7 zależy jak się jedzie
                                          Autostrada do 140 około 5, trzymając 160 - 170 to już 6 jest potrzebne
                                          Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                                          Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                                          Komentarz


                                          • Troche odkopię temat, ale pochwale sie swoim wysokim spalaniem w o2 fl 1.9 tdi bls 4x4.


                                            2 osoby dorosłe + roczne dziecko + bagażnik załadowany solidnie do roletki (Ok. 60 kg)


                                            Trasa Gliwice-Rotterdam z tempomatem 140 km/h i chwilami 150 km/h w Niemczech.


                                            Trasa przez noc wiec ruch symboliczny wyszło na pierwszym tankowaniu 6.8/100 km, na drugim 7.1/100km


                                            Trasa Rotterdam-Köln-Rotterdam z racji ograniczeń to 120km/h i troszkę 130km/h oraz 4 osoby dorosłe+dziecko + wózek w bagażniku to 5.7/100km


                                            Trasa powrotna Rotterdam-Gliwice rownież przez noc, pełny bagażnik oraz 2 osoby dorosłe i roczne dziecko to 6,8/100km i 7/100km


                                            Czy to normalne, ze 4x4 pali aż litr wiecej niż fwd o2 1.9 tdi? Spodziewałem sie różnic, ale zeby aż takich? Moze mam cos zepsute, ale silnik suchy, nie dymi, wtryski OK, filtry nowe.


                                            Pozdrawiam.




                                            Wysłane z iPhone 6s za pomocą Tapatalk

                                            Komentarz


                                            • jest okazja kupić nowego VRsa - wyprzedaże z 2016 .....ale mam bardzo duży dylemat którego wybrać .....Pb czy ON........ . No i z racji tematu pytanie , jakie różnice w spalaniu między nimi ? ,czy warto się pchać w ON ( dodatkowo dochodzi nieszczęsny DPF ), a benzyna .....chyba większa frajda !? ....nie wiem proszę o podpowiedzi bo czas ucieka i samochody też - najbardziej interesuje mnie spalanie i obroty 150 autostrada , no i miasto....pozdrawiam
                                              Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

                                              Komentarz


                                              • Wczoraj Kraków - Rzeszów. 185 km, w tym 165 km A4. 7,1 l/100, średnia prędkość 116 km/h.
                                                Rzeszów - Kraków, już mi się nie spieszyło. Prędkość do 100 km/h. Spalanie 4,5 l/100 km, przy średniej 84 km/h.

                                                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                                Komentarz


                                                • GRUTO - myślę, że średnio te 15zł/100km możesz liczyć na + dla ON w porównaniu do Pb.
                                                  Policz ile lat chciałyś taka O3 używać x średni roczny przebieg x 15zł/100km i decyduj
                                                  u mnie to wyszło planowane uzytkowanie przez 7 lat x po 25tys.km rocznie x 15zł = 1750 x 15zł =
                                                  = ok. 26.250zł różnicy na paliwie - ok 10tys dopłaty przy nowym (zwraca sie po ok 75tys.km przebigu) + ok 5 tys za TDIka wieksza wartosć przy sprzedaży =
                                                  = ok 21tys zł zysk na paliwie dla mojego planowanego okresu uztykowania i przebiegu

                                                  Warunki używania raczej nie zagrażaja DPFowi w moim przypadku

                                                  Wyższa elastyczność, przyzwyczajenie do TDI, wiekszy zasieg na i tak małym baku w O3 przechyliły szalę u mnie na TDIka
                                                  ale patrząc z 2giej strony 21tys/7 lat = tylko 3 tys.zł rocznie różnicy = ok 250zł miesiecznie a w beznynce wiecej mocy łądniejszy dźwięk pracy silnik wiekszy zakres obrotów jeśli bardziej odpowiada Ci taka charakterystyka Benzynka też jest kusząca.
                                                  SewerWa

                                                  Komentarz


                                                  • Jak RS to zdecydowanie benzyna, to ma być fun

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X