Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Z rodzinnego Chrzanowa do Łancuta, najpierw A4 do Szarowa dalej normalnie 4, wyjazd niedziela 7 rano. 4 osoby plus bagaze. Autostrada na tempomacie 120 kmh dalej normalna jazda raczej plynna w porywach do 130. sr. spalanie na odcinku 230 km to 4,8 l.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez bzyq_74
      Janki-Raszyn-Okęcie(17 Stycznia) - korek
      s= 4 km
      t = 40min (7:20-8:00) :evil:
      Vśr = 6 km/h
      V max = 20km/h
      Spalanie: 14,2 l
      no właśnie... :lol: :?
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • Dzisiaj szybki wyjazd do Castoramy i LM, bo o 9 zamykają, miasto i kawałem autostrady śr 50km/h, 15km, spalanie max 9l, cały czas but w podłodze

        Komentarz


        • ja 27 jechalem z Poznanai do Gorzowa wlkp i Witnicy.
          Na trasie 330km spalanie 5.3
          Musze powiedziec ze jak na 2.0 BKD to tak spokojnie dawn nie jechalem

          Komentarz


          • Niedawno jechałem sam moim Seatem Exeo 2.0 TDI CR 143 KM + program Seata w okolice Borów Tucholskich i na dystansie 250 km wyszło średnie spalanie 5,1 l / 100 km (w miarę spokojnie, przeważnie na początku 6). Autko jest po pierwszym przeglądzie.
            Tak przy okazji. Wczoraj z kumplem porównaliśmy w/w i jego rocznego Passata Kombi 2.0 TDI CR 170 KM. Kolega sam powiedział, że w porównaniu do Exeo ten Passat w ogóle nie jedzie. Wiadomo, że Passat jest trochę cięższy, ale różnica w przyspieszeniu była bardzo wyraźna. Może program dał więcej niż deklarowane 175 KM. Jak kiedyś będzie okazja, to podjadę na hamownię i sprawdzę.

            Komentarz


            • Warszawa -> Siemianowice -> Skoczów -> Siemianowice = 7,34L, tak w miarę szybko - Warszawa->Skoczów średnia równe 100km/h
              saport techniczny baj DGW
              była BKD+DSG '05 120kkm
              była BXE '08 190kkm
              no i nie ma :-)

              Komentarz


              • Witam to mój pierwszy wpis na forum
                Od stycznia posiadam salonową oktavie 1,9 tdi bxe 4x4 elegance
                od nowosci pokonałem nią ok 5500 km
                na trasie pali ok 5,7 l a w miesci srednio 7,5
                ciekaw jestem ja w lecie bedzie wygladało spalanie na klimie
                Pozdrawiam

                Komentarz


                • dariusz.ns, jak na miasto to trochę dużo, nawet na 4x4, chyba że ostro jedziesz :satan

                  Komentarz


                  • dariusz.ns, wcale nie dużo
                    saport techniczny baj DGW
                    była BKD+DSG '05 120kkm
                    była BXE '08 190kkm
                    no i nie ma :-)

                    Komentarz


                    • trasa Bobowa - Brzesko - Kraków (grzegórzecka), 126km, spalanie 4,9, czas około 2 godzin.... tyle że taka jazda to nie jazda... człowiek jak nie słyszy brzmienia silnika to znaczy że stoi w miejscu.... nie powiem co mnie trafiało... jechać 110km/h na autostradzie???? wygrała ciekawość... tylko jeden taki wybryk że tak strasznie oszczędzałem...


                      trasa powrotna, czas przejazdu.... 1:14 oczywiście w nocy, spalanie 6,5

                      jazda po Krakowie (godziny szczytu - dużo stania w korkach) podchodzi pod 9, normalna jazda bez strasznego butowania około 7 - 7,5

                      [ Dodano: Wto 01 Cze, 10 13:10 ]
                      Zamieszczone przez dariusz.ns
                      Od stycznia posiadam salonową oktavie 1,9 tdi bxe 4x4 elegance
                      dariusz.ns a Ty niemasz przypadkiem wersji cross? wydaję mi się że gdzieś Cie widziałem (?) i chyba nawet rozmawialiśmy - tylko na wersje elegance chyba za małe aluski miałeś.... tak mi się coś widzi.... ale mogę się mylić

                      P.S. wpadniesz na spota w czwartek?
                      restauracja Zajazd Ostoja --> www.zajazdostoja.pl
                      wesela, przyjęcia, bankiety, prezentacje... miejsce gdzie gotowanie staje się pasją....

                      Komentarz


                      • spalanie o którym pisąłem jest przy spokojnej jezdzie
                        na ostro łyknie na trasie 8l a w miescie 11l / 12l

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez dariusz.ns
                          spalanie o którym pisąłem jest przy spokojnej jezdzie
                          na ostro łyknie na trasie 8l a w miescie 11l / 12l
                          a to już nawet dla mnie jest dużo, nawet bardzo
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz


                          • szkoda, Nie duzo tylko REALNIE.


                            Przeciez BKD pali po miescie po 10-11l i to bez wiekszego wysilku, to czemu 4x4 tyle nie moze palic :roll:
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Maicroft
                              Przeciez BKD pali po miescie po 10-11l i to bez wiekszego wysilku
                              heh, wreszcie się mogę nie zgodzić i w drugą stronę, 10-11L można zrobić w BKD po mieście z baku, ale ja nie wiem jak, bo w BKD+ z DSG udało mi się JEDYNY RAZ zrobic spalanie 10,03 100% miasto, ale na dystansie tylko 320km :idea:
                              saport techniczny baj DGW
                              była BKD+DSG '05 120kkm
                              była BXE '08 190kkm
                              no i nie ma :-)

                              Komentarz


                              • szkoda, Uwierz ze sie da. Mam odnotowane 10,5l z zimy a byloby chyba ciut wiecej, bo raz bylem gdzies dalej. Obecnie srednie z miasta mam 9,2-9,5l. Zona jezdzi odcinki po 2-4km z przerwami i stad takie wyniki.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Maicroft
                                  szkoda, Uwierz ze sie da.
                                  ale ja wierzę, co nie zmienia faktu, że DLA MNIE, takie wyniki są nierealne, mimo, że staram się jeździć w miarę dynamicznie i stoję też w korkach w duzym mieście.
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez dariusz.ns
                                    spalanie o którym pisąłem jest przy spokojnej jezdzie
                                    na ostro łyknie na trasie 8l a w miescie 11l / 12l
                                    max na trasie jakie uzyskałem to 6,4 jak dobrze pamiętam, miasto 9l więcej nie da rady :cry: :diabelski_usmiech

                                    Komentarz


                                    • Spalanie ze wczorajszej wycieczki:
                                      ]"]404 Not Found

                                      przy średniej prędkości:
                                      ]"]404 Not Found

                                      z czego aż 20% to miasto :P
                                      Marek

                                      Komentarz


                                      • no ja tez jezdze głównie po miescie ale ani razu nie wyszło mi nawet 9l z baku a nogę mam cięzko tylko w sumie w jedną stronę do pracy mam około 8-10km i podczas dnia równiez jezdzę.
                                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                        Komentarz


                                        • Jak kiedys robilem rano 20km i po pracy 15km to tez nie palil, az tyle, ale teraz pali. 2000cm3 nie da sie oszukac :diabelski_usmiech
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • A ja się zacząłem poważnie martwić swoim Szkodnikiem. Dopiero pierwszy bak wyjeżdżony ale... przy normalnej jeździe po mieście spalanie 7,8 - 8 litra, przy oszczędnej ciężko zejść poniżej 7,4.
                                            Wszystko to 100% miasto, małe korki, dystans do 10km (dom - praca - dom -zakupy itp).

                                            W ostatnią niedzielę trafiła się trasa Kielce - Łódź no i tu dużo lepiej, jadąc dość spokojnie, 100 - 120 km/h wyszła średnia 4,6. W drodze powrotnej 3 razy oberwanie chmury, więc nie liczyłem.

                                            Średnia 50%miasto, 50 % trasa wyszła 6,7.

                                            Spodziewałem się trochę mniej po mieście, tak do 7.

                                            Komentarz


                                            • spodziewałeś się do 7 masz do 8...
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • Witam,
                                                Moja średnia jest ok 7,6-8,2
                                                Bardzo dużo trasa, czasami miasta.. głównie 6 bieg ( 3000-370obr/min )
                                                Gnojem pędzone..
                                                B12 inside TDI

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez szkoda
                                                  spodziewałeś się do 7 masz do 8...
                                                  Rozumiem, że mam to przełknąć... albo ze świateł i w korku odpychać się nogą :szeroki_usmiech Czemu nie :lol:

                                                  Komentarz


                                                  • dudezm, a rób co chcesz, ale cudów panie ni ma
                                                    (zwłaszcza na pierwszym baku)

                                                    300km trasa spokojnie + 321km Warszawa niespokojnie = 7,2598615359845435517630011270327

                                                    [ Dodano: Sob 05 Cze, 10 13:18 ]
                                                    a jutro szczele se trasę 2x 200km o kropelce, zobaczymy co wyjdzie :lol: :szeroki_usmiech :helm
                                                    saport techniczny baj DGW
                                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                                    była BXE '08 190kkm
                                                    no i nie ma :-)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X