Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zamieszczone przez loru
    7,5 do 8l/100km to niezbędne minimum :diabelski_usmiech
    chyba dla 1.8TSI
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • #77
      Zamieszczone przez AdamB
      Albo starzejesz się
      hehe

      Zamieszczone przez loru
      naucz się jeździć i nie zamulaj motorku
      7,5 do 8l/100km to niezbędne minimum
      też tak myslałem, ale jak widać trza śmoc zwiększać :lol:

      ale ogólnie :shock: bo wiem jak jechałem :lol:
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #78
        Zamieszczone przez arci9
        wrzucaj olej do pierwszego odbicia pistoletu ewentualnie wyrównuj do pełnej kwoty.
        Będziesz miał pewność, że lejesz zawsze w miarę równo - bo do odpowietrzenia, to możesz raz wlać 2l a raz 5l.
        Wlewam u siebie z opowietrznikiem z 8l powtarzalnie, raz jak meczylem dluzej weszlo 10l :wink:
        TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

        Komentarz


        • #79
          Podsumowanie lutego
          przejechany dystans: 2050 km
          średnia prędkość: 47 km/h :roll:
          średnie spalanie wg komputera: 5,3 l
          śrdnie spalanie wg tankowań: 5,5-5,6 l (z tankowań wychodzi mi zwykle około 4-5% więcej niż wskazuje komputer)
          Jest O3 Combi 1.4 TSI
          Była O2 Combi 1.9 TDI BXE

          Komentarz


          • #80
            Średnie spalanie według komputera:
            Mama: 6-7l
            Tata: 5,2-6,5l
            Ja: 5,0- 5,8l


            Wszyscy jeżdżą 50/50 trasa, miasto.
            mkII 20VT (600h worked)
            Roooooomster

            Komentarz


            • #81
              Zamieszczone przez arci9
              Zamieszczone przez soszek81
              ale do końca nie jestem pewien czy udało mi się już zatankować pod korek
              wrzucaj olej do pierwszego odbicia pistoletu ewentualnie wyrównuj do pełnej kwoty.
              Będziesz miał pewność, że lejesz zawsze w miarę równo - bo do odpowietrzenia, to możesz raz wlać 2l a raz 5l.
              Od lat 99% tankowań to do pełna. W innych autach wiem jak tankować aby było faktycznie do pełna. W Octavii dopiero zaczynam.
              Gdy zatankowałem do pierwszego odbicia pistoletu to wskaźnik na desce wyraźnie pokazał że nie ma pełnego zbiornika. Przy drugim tankowaniu zacząłem zabawę w tradycyjnym stylu, jednak zajmowało to tyle czasu że odpuściłem. Poczytałem i przy kolejnym tankowaniu znalazłem we wlewie "przycisk" do zalewania odpowietrzenia. Zobaczymy przy kolejnych.

              PS - nie bawi mnie tankowanie po 10l lub za 30 PLN. Tankuję zawsze ile wejdzie w zbiornik - zaraz i tak w trasie spalam. A co do równych kwot - płacę plastikiem więc nie ma problemu z resztą 8)
              Była O1 kombi ALH++ 150/340
              Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

              Komentarz


              • #82
                a propos odpowietrzenia, czy w O2 TDI jest cos takiego :?: Jakos tego nie zauwazylem.
                Marek



                Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                Komentarz


                • #83
                  Zamieszczone przez marbab
                  a propos odpowietrzenia, czy w O2 TDI jest cos takiego :?: Jakos tego nie zauwazylem.
                  w O2 niema
                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                  Komentarz


                  • #84
                    loru, dzieki
                    Marek



                    Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                    Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                    Komentarz


                    • #85
                      Wczoraj robiona trasa Zabrze --> Wawa --> Zabrze (temp zewn -2 st)

                      Do Wawy max 100-110 ---> spalanie 5,0l
                      Z powrotem lekkie pałowanie - na budziku cały czas 140-150 --> 6,0 l

                      W styczniu jadąc do Wawy przy temp -20 i max 100-110 spaliła 5,7 l :shock: .
                      Wygląda na to że temp zewnętrzna ma wpływ na spalanie.
                      MARCIN
                      Mój szkodnik

                      Komentarz


                      • #86
                        szkoda, sądzę że to spalanie w normie jak na 1.9 z programem. tak jak pisałem przy dynamicznej jeździe z podobnymi prędkościami moja pali 6.5 , też z jakimś tam obciążeniem nie najmniejszym.

                        poza tym według mnie to obciążenie w mocniejszych samochodach nie ma aż takiego wpływu na spalanie , przynajmniej obserwując mój samochód , może 2setki na kompie.
                        zrobiłem taką małą traskę z chrzanowa z "nart" wracając , niedziela około 13 i naprawdę zero przeciwników na moim pasie więc sobie pozwoliłem na jazdę pełnym ogniem aż się Krysia zaczęła krzywić troszkę choć lubi ze mna jeździć i wyszło coś 6.3 jak pamiętam , samochód w zasadzie nieobciążony , długość około 65km.
                        bardzo możliwe że większe znaczenie by miało obciążenie + góry.

                        ale zrobić 7.5 - 8 litrów to już naprawdę trzeba się chyba mocno starać. :roll: . może iedyś spróbuję ale bedzie ciężko dojść do takich wartości :?
                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                        GVI 1.4TSI
                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                        Komentarz


                        • #87
                          Jeżdżę Exeo 2.0 CR TDI z programem zmienionym w serwisie zaraz po zakupie (+30 KM) i na autostradzie przy prędkości z reguły 170 km/h wychodzi 6,5 l/100 km. Przy ekonomicznej jeździe ok. 110 km/h na naszych drogach wyszło 4,6 l/100 km.

                          Komentarz


                          • #88
                            No cóż moja skoda na trasie Anglia-Polska, w zimę 5,05 na 100km prędkość około 90-120 śnieg jak cholerka padał :evil:.
                            Teraz 7 litrów same miasto, samochód nie ma czasu się za dobrze rozgrzać przejeżdżam około 10km

                            Komentarz


                            • #89
                              Zamieszczone przez leszekmw
                              ale zrobić 7.5 - 8 litrów to już naprawdę trzeba się chyba mocno starać. :roll:
                              wystarczy na trasie rozstawić sobie ciężarówki co 300m
                              saport techniczny baj DGW
                              była BKD+DSG '05 120kkm
                              była BXE '08 190kkm
                              no i nie ma :-)

                              Komentarz


                              • #90
                                szkoda, kiedyś tak waliłem z rowerami jeszcze :szeroki_usmiech , ale aż tak chyba nie było..

                                śmieszne było jak co niektórzy sie dziwili ze rowery nie spdaja przy dawamiu w psitkę :diabelski_usmiech

                                winkoooooo......
                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                GVI 1.4TSI
                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez bartman
                                  Jeżdżę Exeo 2.0 CR TDI z programem zmienionym w serwisie zaraz po zakupie (+30 KM) i na autostradzie przy prędkości z reguły 170 km/h wychodzi 6,5 l/100 km. Przy ekonomicznej jeździe ok. 110 km/h na naszych drogach wyszło 4,6 l/100 km.
                                  Przejedzmy sie razem :twisted: To chyba qrna jak auto ma DSG z tym silnikiem spala 2l wiecej :lol:

                                  Jakos przy STALEJ predkosci 180-190 to auto nie pali MNIEJ jak 8,5-9l :idea: Mowa o silniczku CBB, zreszta BKD podobnie.

                                  Przy chwilowej 170 to faktycznie 6,5 jak najbardziej realne

                                  Przy 170 jest jakies 3600-3700 obr/min to nie bedzie palic malo, bo to jest praktycznie 3/4 mocy wykorzystane, mozna by przyjac takie zalozenie
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Maicroft - dobrze piszesz.
                                    Większość myli prędkość do jakiej się rozpędza i chciałoby jechać (np. 110 km/h) z prędkością średnią (dystans przejechany/czas na przejechanie).
                                    Naprawdę zastanawiam się jak ktoś w Polsce poza autostradami osiąga średnio powyżej 100 km/h. Bo chwilowo to można i 300. Ale późnej roboty drogowe, suszarka w zabudowanym, światła... I jedziesz z tłumem. Dodam że nie biorę pod uwagę wyprzedzania w miejscach niedozwolonych więc jak się za kimś utknie to można na dłuższą chwilkę nieraz.

                                    Gdyby w naszym kochanym kraju ktoś mnie zapewnił że jak wsiądę do auta jadąc w trasę, i jeśli nie przekroczę 90km/h to faktycznie średnia mi wyjdzie 90 km/h z trasy - to jutro zakładam ogranicznik. Gdyby tak było do siostry lub rodziców (300 i 350 km) jechałbym 3,5 - 4 h. A tak do siostry jak jadę 4-4,5 h (to już zdrowo zasuwałem) a do rodziców 5,5 nie ma szans na mniej.

                                    Co do spalania. Bardzo fajnie to widać na kompie przy wyświetlaniu spalania chwilowego.
                                    Jak się pojedzie ok 20-30 sek ze stałą prędkością, spalanie stabilizuje się na tyle że można założyć, że przy tej prędkości to faktycznie spali tyle a tyle.
                                    Jak mi Octa pokazała spalanie średnie z trasy 3,9l/100 po przejechaniu prawie 240 km, to nie cieszyłem się z niskiego spalania, tylko z tego że wreszcie się zatrzymałem. Jechałem wtedy ponad 5 godzin (śnieżyce) i średnią mi dało ok 46 km/h. Wolałbym spalić 5l/100 i być w 3,5h jak normalnie się jedzie w lecie.
                                    A spalanie autostradowe. Ilu przejechało się więcej jak 100 km autostradą ze stałą prędkością? Jak się przejechałem Kraków - Wrocław - Kraków (trasa przejechana dziesiątki razy z różnymi prędkościami) i trzymałem ile się dało te 150-160km/h (jechałem coś ok 2h 15 w jedną) to mój drugi bzyczek (1,4 HDi 70KM) wyżłopał 7l/100.
                                    Wypalenie przynajmniej jednego zbiornika paliwa przy danym sposobie jazdy daje dopiero pogląd na sprawę. A nie - żona przez tydzień korzystała z auta, w weekend razem się przejechaliśmy do cioci autostradą to pokazałem co potrafi i spaliło 4,8l /100 km. Tyle że autostrady było 20 km w każdą stronę a żona pojechała dwa razy po 200km pilnując TIRa przed sobą.
                                    Uff. Chyba już skończę
                                    Pozdrowionka
                                    Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                    Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      soszek81, bardzo dobrze to ujoles
                                      Marek



                                      Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                      Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        100% Warszawa = 7,9
                                        saport techniczny baj DGW
                                        była BKD+DSG '05 120kkm
                                        była BXE '08 190kkm
                                        no i nie ma :-)

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          100% Warszawa (korki, korki, korki) - 7,4
                                          Martino
                                          125 KM /272 Nm - to już było....
                                          teraz jest duży "+"
                                          dgw.esite.pl


                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38246
                                          -----------------------------------------------
                                          PerfectService by DobryGrześWawa

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Zamieszczone przez szkoda
                                            100% Warszawa = 7,9
                                            wracasz do formy :szeroki_usmiech
                                            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Zamieszczone przez loru
                                              Zamieszczone przez szkoda
                                              100% Warszawa = 7,9
                                              wracasz do formy :szeroki_usmiech
                                              ciepło, ciepło, sucho się robi :szeroki_usmiech
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                No u mnie też podskoczyło jak się ciepło zrobiło z 5.6 na 5.9l/100km :szeroki_usmiech
                                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Zamieszczone przez AdamB
                                                  No u mnie też podskoczyło jak się ciepło zrobiło z 5.6 na 5.9l/100km :szeroki_usmiech
                                                  dziad :!: :wink:
                                                  saport techniczny baj DGW
                                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                                  była BXE '08 190kkm
                                                  no i nie ma :-)

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez szkoda
                                                    dziad :!: :wink:
                                                    Zazdrość przez Was, którym palą wasze BXE 7-9l/100km przemawia. :haha:
                                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X