Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • "Sad but True" :diabelski_usmiech

    Komentarz


    • Zamieszczone przez natash
      "Sad but True"
      zmień doradców serwisu olejowego i będziesz miał trochę mniej powodów do narzekania
      --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
      _______________________________________

      Komentarz


      • Nadal bez konkretów.

        Komentarz


        • Wczoraj miałem przejazd A4 do Wrocławia 175 km w jedną stronę.
          Tam leciałem 140 (średnia wyszła 115) - spalanie 6,4l - czas przejazdu 1h35min.
          Z powrotem PSJ leciałem 100 (średnia 80) - spalanie 4,5l - czas przejazdu 2h10min.
          Cały czas na tempomacie, spalanie wg kompa (realne 0,1-0,2l więcej)
          MARCIN
          Mój szkodnik

          Komentarz


          • innova, a to odnośnie czego? bo nie kumam.....

            Komentarz


            • Zamieszczone przez sew1981
              innova, a to odnośnie czego? bo nie kumam.....
              No że jak zalejesz 0W30 to Ci będzie przybywało paliwa :terefere
              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

              Komentarz


              • Ja wlasnie juz mam w bagazniku 0W-30 Motul 507.00 wlejemy i zobaczymy, czy zacznie oddawac paliwo :szeroki_usmiech
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • Mihau, aha....to ten cud z serii "zwierząt mówiących w wigilie" tak? hehe :wink:

                  Komentarz


                  • Panowie moja Octavia ma 4x4 i po wyliczeniach trasy po polsce ( urlop przejazdowy po kraju) wyszło mi przy kaplecie osob i bagarzy 5,8 i silnik dalej w seri 101KM
                    marcin87

                    Komentarz


                    • Od 3 dni mam octavie 1,9 tdi 90 KM silnik agr. Polecialem nia w polske i zrobilem okolo 800 km i srednie na kompie pokazało 4,6 litra. trasa mieszana max 130 km/h wiec wydaje mi sie ze spalanie super.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Maicroft
                        0W-30 Motul 507.00
                        Chyba z piątką z przodu :wink:
                        Konrad
                        OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                        90 konny AGRessor
                        PerfectServiceBy DGW
                        WhitePride :smokedevil

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez marcin87
                          Panowie moja Octavia ma 4x4 i po wyliczeniach trasy po polsce ( urlop przejazdowy po kraju) wyszło mi przy kaplecie osob i bagarzy 5,8 i silnik dalej w seri 101KM
                          Hmmm czytając forum nie wiem dlaczego razi mnie pisanie z błędami ortograficznymi ?
                          Mam prośbę - postaraj się znaleźć w swoim zdaniu 5 błędów i je popraw.

                          BTW moja OII spala ok. 5,85 l/100 km jazda średnia.
                          Pozdr
                          Jurek
                          Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez konkon
                            Zamieszczone przez Maicroft
                            0W-30 Motul 507.00
                            Chyba z piątką z przodu :wink:
                            Faktycznie pomylka

                            SAE 5W30
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • Ostatnie tankowanie, po 1060km (rezerwa jakieś 30km przed tankowaniem), wyszło średnio
                              5,47l/100.
                              460km trasy (różnie ), reszta to tłuczenie się po Krakowie i okolicach, głównie przez moją żonkę, w tym sporo obwodnicą (się przyznała że tam zawsze po 140 na blacie ma :diabelski_usmiech ).

                              Chyba nie jest źle.

                              PS1 - już i klima się załącza na AUTO co jakiś czas jak temperatury za dnia pozwalają.
                              PS2 - olej to zamulacz 5W40, pewnie na 0W30 byłoby min 0,5l miej.
                              PS3 - ogrzewanie postojowe też używane...
                              PS4 - komp kłamie - podał średnie 4,9 (ale on tak zawsze)
                              Była O1 kombi ALH++ 150/340
                              Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                              Komentarz


                              • W O1 jest zbiornik 60l?

                                Komentarz


                                • 55l

                                  Ale....
                                  w O1 jest taki magiczny dzyndzel i można prawie kolejne 10l na upartego dolać, no może 8 (a ja zawsze dolewam)
                                  Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                  Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                  Komentarz


                                  • Obserwuję temat dłuższy czas i O1 vs O2, to tak 1l mniej O1 jednak pali w podobnych warunkach.

                                    Komentarz


                                    • natash, dla mnie to nie jedna OI pali o 2l więcej niż moja OII :lol:
                                      więc nie ma reguły na to

                                      Komentarz


                                      • natash - wiele zależy od kierowcy. Np. ja się zastanawiam jak niektórym O1 pali poniżej 5, a nawet poniżej 4,5....

                                        Się parę razy wkur... i zacząłem jechać jak, zawalidroga to nie, ale szybszy od TIRów nie byłem, prawie nie wyprzedzałem itd (dobrze że mam tempomat bo by mnie coś strzeliło).
                                        Faktycznie, z 3 kolejnych tankowań miałem 4,9 4,8 i 4,9 (łącznie ponad 2,5k km) ale zdrowie psychiczne u mnie podupadło.
                                        Zacząłem jeździć po swojemu i spalanie mam 5,4-5,7 i wszystko mi odpowiada - jadę jak chcę, cisnę jak chcę, wyprzedzam kiedy chcę, itd.
                                        Inna sprawa że mam silnik na VP - ponoć one mniej palą.

                                        Inna sprawa że nie wiem jak mieć spalanie wyższe jak 6,5 (to już muszę samo miasto, z trasy na max miałem 6l) jakoś nie umiem tak jeździć .

                                        Myślę że trzeba by było O1 i O2 jechać jedna za drugą i dopiero porównywać.
                                        IMHO to i tak bez sensu. Pug 1.4 HDi 70KM pali mi prawie tyle samo co O1 TDi z podpisu. A różnica powinna być znaczna, prawda?
                                        Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                        Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                        Komentarz


                                        • mi teraz całkowicie bez oszczedzania, bardzo czesto but, 100% miasto, krótkie odcinki, nie gaszenie silnika jak stane gdzies na pogaduche itp, czyli typowo bez oszczedzania, typowa jazda jaka mi odpowiada, niutony wykorztuje ciagle, nie krece jej do 4500 ale ok 3000 jak juz jest ciepla zawsze .... 100% miasto jak opisalem i mam 7.5, wiecej sie chyba nie da

                                          trasa bez oszczedzania wciaz 5.5, delikatnie nie spale 5

                                          Komentarz


                                          • Dzisiejsze tankowanie po 700 km, w tym 200 km miasta. Spalanie wyliczone z baku 5,22 l/100km.

                                            >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                            Komentarz


                                            • W AHFie po miescie zima to bez problemu mialem ponad 8l, a na krotkich odcinkach nawet 10l
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz




                                              • U mnie spalanie 5,3l na dziś,na 45l robie 800-850km sam litrażowałem i za każdym razem wychodzi tyle samo (jak by nie policzyć) tak też komp pokazuje więc jest u mnie i chyba nie tylko wiarygodny,trasa dzienna nie za długa,17km do pracy i silnik stoptryb raczej miejski acha TANKUJE W 99,9% na SHELL-u zwykłego diesla
                                                Favorit 93,Felicja 98,Octavia I 98(1,8 20 V)Octavia II FL(1,9 TDI)


                                                zieleń arctic

                                                Komentarz


                                                • garsija78 - trasa, miasto, autostrada?

                                                  Komentarz




                                                  • z przewagą właśnie że tak powiem miasta jedziemy z 2ki do 4ki 2500obr nie gonie małej gaz raczej miekko naciskany a raz lub dwa w miesiącu na autobana i do dechy przepalić filtr
                                                    Favorit 93,Felicja 98,Octavia I 98(1,8 20 V)Octavia II FL(1,9 TDI)


                                                    zieleń arctic

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X