Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - diesel

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • gruto tak jak himi piszę. Jak RSka to tylko benzyna. Chyba, że robisz duże roczne przebiegi.
    Rafał

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Roberto18 Zobacz wpis
      Trasa Gliwice-Rotterdam z tempomatem 140 km/h i chwilami 150 km/h w Niemczech.


      Trasa przez noc wiec ruch symboliczny wyszło na pierwszym tankowaniu 6.8/100 km, na drugim 7.1/100km

      To jest normalne spalanie tego auta przy zapietym tempomacie z takimi predkosciami jadac ciagle. 4x4 pali jakies 0,5l wiecej od oski. Ale na mniej niz 6l w osce nie ma co liczyc

      gruto Te RSy z wyprzedazy sa jeszcze bez AdBlue. Po lifcie pewnie i to pojawi sie przy wlewie. Miejsce akurat tam jest
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • Mój kloc (Passat 2.0TDI 170KM) podczas wyprawy do Zakopanego i przejeździe ~1000km spalił ciut poniżej 7l roby ON ECTO. W tym czasie nie był szczególnie oszczędzany, bo na "gierkówce" trzymałem zazwyczaj ~150km/h, a A4 ~180-200km/h, do tego ~100km po Zakopcu i okolicach z nierozgrzanym silnikiem.
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

        Komentarz


        • Odnośnie niedogrzanego silnika.... jakie macie spalanie w dieslu powiedzmy po 2 km? U mnie w BXE po takim dystansie komputer wskazuje 4,7 - 5,3 litra ON. Dane powtarzalne bo to trasa jaką pokonuje codziennie do szkoły z synem. Średnia predkość z przejazdu to okolo 25-30 km/h.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez jl79 Zobacz wpis
            jakie macie spalanie w dieslu powiedzmy po 2 km? U mnie w BXE po takim dystansie komputer wskazuje 4,7 - 5,3 litra ON.

            chyba coś komputer zaniża .


            Komentarz


            • Nie robie całego zbiornika w taki sposob ale z jazdy po miescie po obliczeniu z dystrybutora wynika ze komputer zaniża o jakies 0,5 litra.

              Komentarz


              • 2.0 TDI BMM 140KM 4x4

                trasa - 6,5l
                miasto-7,5l
                korki- 8,5l

                Komentarz


                • BXE O2 z skrzynia biegow 6b od O3. 290kmh przejechane. opon 225 45 17

                  spalanie trasa Wroclaw-Jelenia Gora-Wroclaw 3.8L

                  spalanie autostrada 120kmh - 4,67L

                  spalanie autostrada 130-140kmh - 5L

                  miasto Wroclaw korki - 6.5L

                  Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • Trasa około 1500 km z Lublina do Drvenika. Spalanie z kompa 5,5 l/100km. Przy tankowaniu praktycznie to samo wyszło na dystrybutorze max 0,1 l różnicy. Większość trasy licznikowe 145-150 na tempomacie, czasem na ograniczeniach ciut mniej, ale bywały odcinki że było sporo szybciej. Do tego dużo stania z włączonym motorem bo jechaliśmy na 3 auta i kolega chyba z 6 razy tankował lpg.
                    Jechał ze mną też kolega O3 kombi 1,6 tdi 115 koni. Wg kompa 5,4/100 choć tu bez tempomatu i w ramach porównań starego z nowym zastanawiam się czy to może mieć jakieś znaczenie. Auta dość mocno załadowane w O1 zestaw 2+3, w O3 2+2 plus pełne bagażniki.

                    Komentarz


                    • Odkopię trochę. 1.9 BXE. 95% miasto. Spalanie 9,9 litra O.o. Coś chyba nie tak...

                      Komentarz


                      • Moja skoda 1.9 diesel rok 2007 zajebiście mało pali ,nigdy tego nie mierzyłem ,ale wiem porównując z moim busem którym trudno mi zejść poniżej 10 l. na 100km niestety moja octavia nie ma wskaźników spalania ,ale jedno wiem pali zajebiście mało

                        Komentarz


                        • Rok 2000 diesel 1.9 110KM w trasie ok. 5,5-6l przy 90km/h. W mieście około 7/8 litrów. Auto ekonomiczne, ale naprawy już niekoniecznie (dwumas, turbina, itd.)

                          Komentarz


                          • Te 5,5-6 to chyba przy średniej prędkości z kompa 90, bo jak jazda w okolicach 90 km/h to chyba coś za dużo.
                            U mnie dziś 82 km w deszczu, średnia prędkość 76km/h, spalanie 4,0l/100km.

                            Komentarz


                            • o spalaniu mojej skodzinki ( 1,6tdi ) napisałem u benzyniaków teraz się poprawiam i piszę już właściwie
                              wyjazd na wakacje, paliwo w orlenie to lepsze, trasa Wrocław-Nadole ( koło Wejherowa ) i Nadole -Wrocław, całość prawie autostradami, 2 osoby + trochę bagażu, 1.6tdi kombi, w stronę Kaszub prędkość na autostradzie ok 140km/h spalanie ok 6,0 powrót prędkość ok. 120km/h spalanie 5,0 l czyli średnio 5,5 - całkiem przyzwoicie
                              jmors44

                              Komentarz


                              • koledzy maja ciezkie stopy, no u mnie miasto ciagle to rzadkosc, ale mieszanie 5l pali , 120km/h 4,5l na autostradzie, srednie caly czas mowie, czasem ze wsi na druga wies, 30km/h - 70 km/h to cos 4l pali ale jade jak dziadek do kosciola xD, a rekord 2,9l na odleglosci 150km srednie, z gor jechalem. tankuje Shell

                                Komentarz


                                • dla porównania focus 2 2.0 tdci (hdi), 136 km, 6 biegów.
                                  wszystko zależy od używania gazu, ukształtowania terenu etc., można dużo mniej spalić cackając się z gazem, ale generalnie przy normalnym używaniu gazu, wyprzedzaniu etc, przy 120 - ok. 5,2-3, przy 130 - 5,7-5,8, 140- 6, 155-160 - 6,5-6,8. miasto to wiadomo okolice ponad 7-7,5

                                  Komentarz


                                  • miałem szybki wyskok do wawy tam i nazad w weekend S7/7 ~`400km
                                    ->średnia 113 km/h, spalanie 5,5 l/100
                                    <-średnia 103km/h, spalanie 5,3 l/100
                                    na jednym zbiorniku to zrobiłem
                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                    poprzednie modele:
                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                    Komentarz


                                    • Kiedyś jak Skoda była nowa, latałem S7 (wówczas jeszcze bardziej "7" niż to "S") trasę GDN-WAW-GDN, to 5.5/100 było normą i to przy dynamicznym stylu jazdy i non-stop wyprzedzaniu. Raz jedyny zrobiłem na 1 zbiorniku 1000 km, ale ryzykownie długo na rezerwie. Potem auto zaczęło z dnia na dzień palić więcej, mam wrażenie że od czasu przejścia z 5W30 na 5W40.

                                      Ale to było dawno. Ostatnimi laty Octavia służy mi głównie do jazdy "po bułki", a w trasy mam inne auto. W trybie 100% miasto, z wł/wył silnika co kilka km lub częściej, kręcąc się po parkingach i jakiś zaułkach, stojąc w korkach, albo nadrabiając czas gdy ich nie ma, wskazanie nierzadko zbliża się (a są dni, że przekracza) 10/100 (dziesięć litrów na 100 km), po przejechaniu np. 20 km w takim cyklu kręcenia się wokół komina. Ale wystarczy przegonić auto wieczorem z Gdańska do Gdyni i z powrotem obwodnicą, i to 150 km/h, żeby spalić te 6.5/100. Średnią długookresową mam ponad 8/100. Tylko Lotos Dynamic ON leję od lat.

                                      W sumie to bardzo dużo. Vectra CDTI 150 KM z chipem na 180/400 spalała tak samo, aczkolwiek nie jeździła aż tak bardzo od sklepu do sklepu, tylko ciut dłuższe przebiegi nawet po mieście. Coś ta Skodzina nabrała apetytu. Zaciski hamulcowe w porządku.

                                      M.
                                      Ostatnio edytowany przez beaviso; 13733.
                                      666 4U

                                      Komentarz


                                      • CAYC, do poruszenia klocek o wadze 1540kg, czyli pasek B7 kombi:
                                        - jazda po Beskidzie Niskim/Bieszczadach (prędkości=kapelusz bez piórka) - 5,5L/100
                                        - autostrady, szarpanie w dużym ruchu - czasem 80km/h, czasem 170km/h, docelowo ~160km/h - 6,2-6,5L/100
                                        - autostrady niemieckie jak dziś (sylwester=mininalny/zerowy ruch), tempomat na 160kmh zrzucony ledwie kilka razy przez 700km - = ~7l/100 (przejechane 730km w 7h)
                                        - autostrada (niemiecka, rzecz jasna), vmax dla CAYC, czyli k.180kmh= nieco poniżej 7,5L/100
                                        - miasto, dojazdy 10km=auto nigdy nie zagrzane poprawnie = < 8L/100 (7,5L/100 z dystrybutora, z licznika czasem więcej)
                                        auto na stockowym programie po dieselgate - teoretycznie 105/250

                                        Komentarz


                                        • W ostatnich dniach dość mocno wieje więc miałem okazje zaobserwować wpływ wiatru na spalanie.
                                          Trasa z pod Świdnika do Skawiny. W pierwszą stronę bardziej pod wiatr spalanie 6.4 przy średniej 91 km/h i huku w środku.
                                          Droga powrotna- chyba nawet większy ruch i spalanie 5.5 ze średnią 101 km/h. No i wewnątrz już wiatr nie zagłuszał aż tak jazgotu tdika.
                                          Ostatnio edytowany przez kylo125; 5732.

                                          Komentarz


                                          • O1 Fl 4x4 !.9 Tdi ATD trasa ok 6-6.2 l/100 Zwykła jazda po 20 km dojazd do pracy plus dzieci do i z przedszkola średnia 8.4 L/100km.

                                            Komentarz


                                            • Z Gdyni na Hel 3.5 litra/100 na kompie.

                                              Komentarz


                                              • Przejechane 959km, komputer pokazuje jeszcze 370km. Zatankowane pod korek, z odpowietrzeniem. O1 1.9 TDI, AXR, 90km/h.
                                                2019-05-04 axr.jpg

                                                Komentarz


                                                • Gratuluje wytrwałości. Kiedyś sam muszę tak spróbować do końca baku. Myśle że te 1500 km powinno się udać.

                                                  Komentarz


                                                  • Takie testy to ja rozumię! Zawsze mnie to zastanawiało ile by wyszło. A jakie spalanie pokazał komputer? A jeszcze lepiej jakbyś wtedy zatankował znowu do pełna. Według mnie 4,4. Szacun za wytrwałość.
                                                    Ostatnio edytowany przez shok; 5726.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X