Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Octa-vian
    Mam pytanie z innej beczki, ale nie chce zaśmiecać forum nowym tematem: czy kupując nowy samochód z instalacją gazową pierwszy przegląd na stacji diagnostycznej należy wykonać po roku czy po 3 latach ? (właśnie ze względu na tę instalację)...
    No właśnie co roku ze względu na instalacje .To jeden z minusów nowego auta z gazem.

    Komentarz


    • #27
      To jest bez sensu, powinien być przegląd jeśli już samej instalacji...co ma do tego zawieszenie, hamulce, itp....

      Komentarz


      • #28
        Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze
        No ale nie ma się co bać bo do 3 lat raczej auto będzie przechodzić

        Komentarz


        • #29
          Moja skoda w mieście pali 13-14 gazu natomiast w trasie (150-170km/h) 10-11 litrów.
          Na spalanie benzyny nigdy nie patrzyłem. Jak się kończy to dolewam.
          www.GRJauto.pl

          Komentarz


          • #30
            jetta mi pali jakies 200 litrow na rok co kwartal zalewam do pelna i jazda
            wiadomo czasami na trasie trzeba przepalic ale PB naprawde powoli znika - autko w lipcu bedzie miala 2 lata, przbieg 52 tys KM LPG zalozylem przy 3800 KM
            Scirocco 1,4 TSI 160 KM by Aligator - Dynosoft
            bylo 174,5 PS i 265Nm jest 216,6 PS i 333,5 Nm
            http://picasaweb.google.com/liroyek/...60154131398354
            Fotografia Ślubna i nie tylko - www.negatyw.co

            Komentarz


            • #31
              Więc mi na trasie pali 7l/100km gazu ostatnio zrobiłem 460km na 33litrach
              a tak jak połowy trasy połowy miasta to niestety ale 8,5l/100km zejdzie,
              a benzynki w warunkach letnich 2-3 litry na te 350-400km
              a w warunkach zimowych kolo5-6 litrów beny ale to niestety zimniuteńko jest wtedy

              Komentarz


              • #32
                Zimą LPG ok.11 l. latem miasto 12,5 -14 l. na trasie 10-12 l. Pb nigdy nie liczyłem raz w miesiącu tankuje za ok.40 zeta
                Dla wszystkich forumowiczów OCP 15% rabatu w serwisie komputerowym MSC
                MSC ul. Kłodnicka 97 tel: 791-221-517

                Komentarz


                • #33
                  ja mam na razie:
                  LPG 7.82 l/100km
                  Pb 2.39 l/100km
                  Przejechanie 100km kosztuje mnie srednio 17(LPG)+ 11(Pb) = 28zł/100km

                  Zakladajac ze spalanie na benzynie mialbym ok 7l/100km = 32zł/100km
                  Zakladajac ze spalanie na ON mialbym ok 6l/100km = 25zł/100km

                  W zimie idzie u mnie sporo benzyny (krotkie trasy) co ma bardzo duży wpływ na ten wynik.

                  Koledzy ktorzy pisza ze benzyny zjada im "sladowe ilosci"lepiej niech sobie policza - u mnie 1/3 kosztow to wlasnie benzyna.

                  Ps. Motostat pokazuje koszt 100km jedynie dla jednego paliwa

                  Komentarz


                  • #34
                    ja auto mam od niedawna ale jak na razie pali 10,5 LPG 2.0 benzyna + Tartarini sekwencja

                    Komentarz


                    • #35
                      Marx, spoko spoko zobaczysz jak będzie w lato. Ja zatankowałem benzynę do pełna w marcu i zamierzam następnym razem tankować benzynę w październiku.

                      Widzę, że moje dane (na poprzedniej stronie) jak najbardziej zgadzają się z Twoimi więc wszystko jest OK
                      Skoda Octavia Tour MORE 1.6 TWIN POWER
                      Yamaha FZ6 s2 Fazer ABS

                      Komentarz


                      • #36
                        Dorzucę coś od siebie: wczoraj pokonałem 286 kilometrów na trasie Łódź-Warszawa(Okęcie)-Łódź. Średnie spalanie LPG to 7,87 litra/100 km (auto spaliło 22.5 litra LPG na całej trasie). Wg komputera to 6,7 litra/100 km (chyba ustawione na Et95). Jazda emerycka - nie przekraczałem 90-100 km/godzinę no i brak korków (sobota rano) nawet w Warszawie...
                        Instalacja: LandiRenzo
                        Pozdrawiam,
                        Jaroslav92525

                        -----------------------
                        VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

                        Komentarz


                        • #37
                          U mnie tak:

                          1. LPG miasto - 13-14 l.
                          2. LPG trasa prędkości powyżej dozwolonych - 10 l.
                          3. PB na 100 km wychodzi poniżej 1l.
                          Instalacja LandiRenzo
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51370

                          Komentarz


                          • #38
                            U mnie spalanie jak w stopce. Tryb mieszany. Ecodriving,
                            Lato 8,65 LPG + 0,65 benzyna
                            Skoda Octavia Tour 1.6 BFQ+LPG

                            Komentarz


                            • #39
                              U mnie ostatnio wyszło 13.55 l/100km LPG w mieście. Ale nie ma się co dziwić - jednak to Wrocław a w korku stoję codziennie do tego climatronic nieco żre.
                              Na trasie Bydgoszcz-Wrocław bierze około 8-9l/100 LPG

                              Komentarz


                              • #40
                                NorMan2,

                                Chyba jednak troszkę dużo. Moja z silnikiem 2.0 pali w korkach max 12,5-13l. Jeżdżę prawie 100% po Warszawie a na zbiorniku 36l przejeżdżam przynajmniej 290 km. Nigdy nie zdarzyło się abym przejechał mniejszy dystans. Na trasie ostatnio zrobiłem 400 km na jednym zbiorniku, co daje średnie spalanie 9l/100 km.

                                Komentarz


                                • #41
                                  W mojej O1 po pierwszym tankowaniu cykl mieszany wyszło 444km na 37l LPG.Trasa Wałcz-Włocławek - Wałcz + miasto.Instalacja sekwencyjna.
                                  Paweł

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Spalanie w 1,6 BFQ + LPG LandiRenzo Omegas a komputer!

                                    1) Jak się ma u Was rzeczywiste zużycie gazu do wskazań średniego spalania z komputera pokładowego?

                                    2) Czy zauważacie różnicę wskazań w podobnej jeździe na noPb i LPG?

                                    Wg. Pana z LR wartości spalania wg. komputera pokładowego przy jeździe na LPG są zaniżane, bo jest zaniżany czas otwarcia wtryskiwaczy ...

                                    U mnie na razie jest to 135-140% wyliczeń komputera!
                                    Wg. kompa średnie spalanie 6,5 l/100 (sama trasa, styl dość emerycki) - zużycie LPG 10/100 - chyba przydużo???????

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Przejechałem już kilka tysięcy u mnie wygląda spalanie mniej więcej tak
                                      Jazda 90% miasto spalanie LPG 10-11 ostatnio raczej 11,5 klima prawie cały czas chodzi PB gdzieś 0,7 litra na 100 km. Na baku 44 litra LPG robię jakieś 390-400 km. Tyle że jazda bez szaleństw ale też nie jestem jakimś zatwardziałym fanem eko. Jak dla mnie spalanie bardzo zadowalające.
                                      OCTAVIA 2 FL MINT 1.6 MPI + GAZ Landi Renzo
                                      CITIGO 1.0 MPI + GAZ Landi Renzo

                                      PIŁEŚ NIE JEDŹ - JECHAŁEŚ NIE DZWOŃ

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        PB- 10-11
                                        LPG-11-13
                                        jazda w 70% trasa przy lekko ciężkiej nodze.
                                        wskazania kompa na LPG błędne.
                                        komp pokazuje tylko spalanie PB.

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez METALLICA
                                          Przejechałem już kilka tysięcy u mnie wygląda spalanie mniej więcej tak
                                          Jazda 90% miasto spalanie LPG 10-11 ostatnio raczej 11,5 klima prawie cały czas chodzi PB gdzieś 0,7 litra na 100 km. Na baku 44 litra LPG robię jakieś 390-400 km. Tyle że jazda bez szaleństw ale też nie jestem jakimś zatwardziałym fanem eko. Jak dla mnie spalanie bardzo zadowalające.
                                          tak jak dla mnie to ciu za duzo, ja teraz nie oszczedzam silnika i wychodzi mi mniej niz u ciebie,

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            LPG a noPb

                                            Zamieszczone przez skalar
                                            PB- 10-11
                                            LPG-11-13
                                            jazda w 70% trasa przy lekko ciężkiej nodze.
                                            Czyli LPG : noPb = waha się:
                                            minimalnie 11:10 czyli 110%
                                            maksymalnie 13:11 czyli 118% ~120%
                                            średnio 12:10,5 czyli 114% ~115%

                                            U mnie to było w trasie przejechane na noPB ze spalaniem 7,2 l/100 przy lekko-lekkiej nodze, ale ta sama trasa, w tym samym stylu to już 9,8 l/100 !!! Daje to ca. 135% relację LPG/noPb!!!!
                                            A komp pokazuje przy takiej jeździe na LPG ca. 6,4 l/100!!!!

                                            To raczej w sekwencji nie powinno mieć miejsca???

                                            Zamieszczone przez skalar
                                            wskazania kompa na LPG błędne.
                                            komp pokazuje tylko spalanie PB.
                                            To ja wiem, ale na ile są błędne?

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              baca10, a jak to wygląda u Ciebie. W sumie wydawało mi się że nie jest źle nawet na stronie Skody piszą w mieście 10 litrów PB średnio 7,4 litra PB a jak wiadomo dane producenta zawsze są zaniżone. Do tego dodajmy około 20% więcej spalania przy LPG to mi właśnie wychodziło jakieś 10-10,5 LPG. Ja najniżej jak mi się udało zejść to jakieś 9,5 litra LPG ale to już była przesada nie jazda. Na dalszej trasie nie testowałem jeszcze, niedługo wyjazd nad morze zobaczymy jak wyjdzie. baca10 instalacja była jakoś regulowana czy jazda na ustawieniach z salonu od nowości.
                                              OCTAVIA 2 FL MINT 1.6 MPI + GAZ Landi Renzo
                                              CITIGO 1.0 MPI + GAZ Landi Renzo

                                              PIŁEŚ NIE JEDŹ - JECHAŁEŚ NIE DZWOŃ

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez METALLICA
                                                baca10, a jak to wygląda u Ciebie. W sumie wydawało mi się że nie jest źle nawet na stronie Skody piszą w mieście 10 litrów PB średnio 7,4 litra PB a jak wiadomo dane producenta zawsze są zaniżone. Do tego dodajmy około 20% więcej spalania przy LPG to mi właśnie wychodziło jakieś 10-10,5 LPG. Ja najniżej jak mi się udało zejść to jakieś 9,5 litra LPG ale to już była przesada nie jazda. Na dalszej trasie nie testowałem jeszcze, niedługo wyjazd nad morze zobaczymy jak wyjdzie. baca10 instalacja była jakoś regulowana czy jazda na ustawieniach z salonu od nowości.
                                                Ja jeszcze od nowosci w miescie nie przekroczylam 10 litrow, najwiecej bylo 9,5l ale w zime, instalacje mialam ustawiana na pelnym obciazeniu i auto bylo w ruchu, anie jak zawsze jest, ze podepna kompa i ustawia kreski po srodku :evil:

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  baca10, jak można wiedzieć gdzie ustawiałaś instalacje LPG może tez spróbuje
                                                  OCTAVIA 2 FL MINT 1.6 MPI + GAZ Landi Renzo
                                                  CITIGO 1.0 MPI + GAZ Landi Renzo

                                                  PIŁEŚ NIE JEDŹ - JECHAŁEŚ NIE DZWOŃ

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    METALLICA, poszlo PW

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X