Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Andrzej.P
    Możliwe - krótkie odcinki, częsty zimny start, długie przełączanie (znam przypadek Octy z LR z temp. przełączania 70*C) - zresztą na forum są wpisy osób, że przełączenie następuje po 3-4km...
    A Tobie ile pali?

    Komentarz


    • Beny? Wg odczytu z vcdsa (poziom paliwa) zupy ubywa ~1l/1000km -kwestia dokładności tych pomiarów.
      Póki co, mam coś koło 1/3 zbiornika, jak spadnie do poziomu zaświecenia kontrolki, to doleję mniej więcej do połowy, więc ciężko będzie wyliczyć, ile tej beny poszło (jedynie szacunkowo).
      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

      Komentarz


      • A ja o tygodnia śmigam na gazie (oprócz firmówki pierwsze auto w gazie) i średnie spalanie wyszło mi 11litrów przy jeździe w większości trasa i dość ekonomicznie tj 100. Przełącza się na gaz przy obecnych porannych temperaturach 0-5 stopni już po około 500m-1000m więc jest ok. Nie odczułem żadnego spadku mocy a wręcz bym powiedział że auto chodzi płynniej tak więc może to 11 litrów z tego wynika. Za tydzień jadę na pierwszą regulację to może ustawią aby się zmieścić w 10 litrach no chyba że spadną osiągi to się jeszcze zastanowię. Instalacja cała marki STAG. Czy to średnie spalanie co sie teraz pokazuje na kompie to jest realne spalanie benzyny gdybym jechał na benie czy tylko takie komputerowe wyliczenie ?

        Komentarz


        • crazykoko, spoko, ja też mam butle 48l, a wchodzi mi 32-33 litry, tak jakoś ustawiony pływak kiczowato. narazie średnia mi wyszła coś 8 lpg/100 km . Zobaczymy ile przejadę teraz, bo auto po 1 przeglądzie gazu, mam wrażenie, że ciut więcej łyka, może "wzgobacili paliwo". teoretycznie 1.4 powinien mniej chlapać gazu niż 1.6 i 2.0

          Komentarz


          • No to czas poprawic plywak, bo to jakas paranoja bo ledwo 70% pojemnosci butli
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • Poznań - Bochnia - Poznań
              przejechane 1114,3km
              zatankowane 109,78litry
              spalanie 9,9/100
              4 osoby + bagaż
              trasa po starej dwójce, A2, DK1/S1/A1, A4, trochę dróg lokalnych (objazd Częstochowy).
              Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
              FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

              Komentarz


              • sew1981, faktycznie cos za malo, poprostu plywak do regulacji jak Maicroft napisal. Ja zalożylem butle 55 l powinno wchodzic ok 44-45l ostatnio zatankowalem do pelna i weszlo 43, zakladajac ze zawsze troszke gazu zostaje w butli mysle ze jest ok, ale tez mi mowil, zeby zwrocic uwage i jak cos bedzie plywak regulowal bo czesto sie to ponoc zdarza. W moim przypadku chyba nie bede kombinowal.
                PS. A butli Ci nie zamontowal do jazdy na wstecznym i jak z poziomem?!

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Golas27
                  Ja zalożylem butle 55 l powinno wchodzic ok 44-45l ostatnio zatankowalem do pelna i weszlo 43
                  mi do takiej butli wchodziło 51 :diabelski_usmiech
                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                  Komentarz


                  • mozna i tak

                    Komentarz


                    • Bylo to wygodne, bo na trasie ponad 700 km się zrobiło
                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                      Komentarz


                      • Jazda do Chorwacji, 4 osoby + pełny bagażnik.
                        Przy prędkości ok 110 wychodziło 9 LPG.
                        W trybie high speed 12 LPG.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Bartass
                          Jazda do Chorwacji, 4 osoby + pełny bagażnik.
                          Przy prędkości ok 110 wychodziło 9 LPG.
                          W trybie high speed 12 LPG.
                          co tylko potwierdza, że O1 1.8T pali badzo podobnie do O1 1.6BFQ, tylko że w 1.8T masz czym pocisnąć

                          a pojemność butli możecie sprawdzić na Węgrzech -pisałem o tym kiedyś w wątku o wycieczkach do CRO- połowa gości na stacjach olewa odbicie i czeka, aż się kompletnie przestanie wlewać LPG do zbiornika - raz mi wleli 50L do butli 53L przy +30'C :!: także warto osobiście pilnować tankowania w HU

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez czernobyl
                            co tylko potwierdza, że O1 1.8T pali badzo podobnie do O1 1.6BFQ, tylko że w 1.8T masz czym pocisnąć
                            No jest czym, bo to duże spalanie było w zakresach 150- 220

                            Komentarz


                            • Trasa Opole - Racibórz i Racibórz - Opole razem 152km według komputera. Tankowanie, wyzerowanie komputera i tankowanie po powrocie. Weszło 11,04l gazu. Także wychodzi 7,26l/100km. Jazda bez pasażerów. Nie wiem czy i ile mógł wziąć benzyny. Jazda szarpana z wyprzedzaniami - duży ruch. A prędkość średnia tylko 61km/h. Pod Raciborzem górki i zakręty dość ostre czasami.

                              Komentarz


                              • taka czytam i czytam wasze raporty spalania i tak jakos nie mogę w nie uwierzyć bo mi przy zbiorniku 51 l lpg wychodzi max 340 km i to jak śmigam oszczędnie dodam ze to cylk mieszany jest mniej wiecej 65% miasto reszta teren

                                Komentarz


                                • No cóż zrobić, nie chce wyjść inaczej - wczoraj trasa 287km drogami różnej kategorii (kawałek S; poza tym krajówka z momentami jazdą 60km/h z uwagi na spory ruch i niemożliwość wyprzedzenia zawalidrogi - eh, nie lubię DK11..) - spalanie 8,5/100.
                                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                  Komentarz


                                  • Ostatnie 124km po miescie zatankowane 30,95l :szeroki_usmiech
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • W butli 51 powinno wejść "zdrowo" 80% czyli 40l - ja tak mam w opisie istalacji.
                                      http://miastowielun.ovh.org

                                      Komentarz


                                      • prośba o podpowiedz

                                        Do tej pory udawało mi się przejechać na jednym tankowaniu butli lpg ok. 390\400 km, teraz juz przy 250 pali sie czerwona dioda i ledwo przekracza 320 km co sie mogło stac?
                                        Szerokości

                                        Moja bryka http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=63707

                                        Komentarz


                                        • W koncu zaczal Ci palic normalnie
                                          Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

                                          Komentarz


                                          • Do tej pory udawało mi się przejechać na jednym tankowaniu butli lpg ok. 390\400 km, teraz juz przy 250 pali sie czerwona dioda i ledwo przekracza 320 km co sie mogło stac?
                                            4 stowki, tyle ja przejezdzam (po miescie), jeśli nagle starcza Ci lpg na 320km to cos nie gra, co do diody to żaden wyznacznik, pytanie czy tyle realnie auto pokonuje na lpg, tzn. te 320km?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez patrykL
                                              pytanie czy tyle realnie auto pokonuje na lpg, tzn. te 320km?
                                              Z racji temperatur przełącza się momentalnie z benzyny na gas
                                              Chyba klima nie zjada tyle gazu?
                                              Szerokości

                                              Moja bryka http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=63707

                                              Komentarz


                                              • Z racji temperatur przełącza się momentalnie z benzyny na gas
                                                to raczej ok, zależy co masz dokładnie na myśli pisząc momentalnie? u mnie potrzeba ok. 400-800m, żeby przelaczyl się na lpg,

                                                Chyba klima nie zjada tyle gazu?

                                                klima potrzebuje od ok. 0,5 do 1,5l, zależy tez od sposobu jej uzywania

                                                Komentarz


                                                • Skoro octavia ii ma katalogowe spalanie w miescie 10l benzyny, a gazu poprawnie wyregulowana instalacja powinna palic +15% to nam daje 11,5l gazu w miescie zadeklarowane przez producenta. Gratuluje bajkopisarzom ktorym pali mniej, albo macie zle wyregulowana instalacje i wypalacie gniazda zaworow zbyt uboga mieszanka albo zjezdzacie tylko z gorki.
                                                  320 km, wlasnie mniej wiecej tyle sie robi Octavia na gazie km na pelnej butli. Klima w tak malym motorze jest sporym obciazeniem
                                                  Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez OCPtaxi
                                                    Klima w tak malym motorze jest sporym obciazeniem
                                                    i zdecydowanie się odczuwa kiedy jest włączona.
                                                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X