Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • To prawda...niestety wiem cos o tym
    Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

    Komentarz


    • Zamieszczone przez OCPtaxi
      Gratuluje bajkopisarzom ktorym pali mniej, albo macie zle wyregulowana instalacje i wypalacie gniazda zaworow zbyt uboga mieszanka albo zjezdzacie tylko z gorki.
      Ew. spalanie benzyny, przez co wychodzi, że gazu pali mniej
      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

      Komentarz


      • macie racje, ale tyle wychodzi (10l lpg/100km w miescie) i od 4 lat nie chce być inaczej, sam nie wiem jak to możliwe, ale fakt jest taki, ze jezdze spokojnie;klima jest faktycznie dużym obciążeniem dla silnika 1.6, ale tez nie sprowadza go do ziemi, nie ma co przeginać w druga strone, u mnie spalanie z klimatyzacja nastawiona na wysokie obroty to 11,2-11,6l lpg/100km

        ps zle wyregulowana instalacja odpada

        Komentarz


        • moj szkodnik po mieście potrafi się zmieścić w 9l LPGa na setkę ale poza szczytem i przy emeryckiej jeździe (komp pokazuje wtedy jakieś 7l) ale przy dynamicznej jeździe juz 12l LPGa (komp pokazuje około 10l)a w korkach dochodzi do 15l
          miesięcznie robie około 2do2,5 tys km leje benzynki za 100pln raz w miesiącu ( około 18/19 l)
          zima wahe prawie wyjezdzalem teraz latem wyjeżdżam około 10l na rozgrzewce
          na autostradzie około10l w trasie między 8/9l LPGa
          często jeżdżę z kompletem pasażerów lub dużym bagażem

          Komentarz


          • ostatni zbiornik, spalanie 8.8, przymulalem

            Komentarz


            • trasa Zabrze - Jedrzychowice -czas : ~3h. średnia prędkość : 126kmh
              na butli przejechałem 320km. z klimą.
              bramki we wrocku popsuły mi czas :twisted:
              butla: zawsze tankuję ok. 40-41 L.
              OII sprzedana


              Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

              Komentarz


              • Jeżdżę na gazie w sumie ok. trzech lat.
                Przygoda z tegorocznych wakacji:
                Zatankowałem rano 42 l gazu na jednej ze stacji dużego koncernu na S. Obliczyłem na podstawie moich dotychczasowych doświadczeń, że na trasie przy średniej prędkości 110-120 km/h następne tankowanie powinno odbyć się około 440-450 km (średnio przeważnie kończył się gaz przy przebiegu 400-420 km T/M - 50/50).
                Jakie wielkie moje zdziwienie wywołał fakt, że gazu brakło na trasie po 380 km (11l/100km). Tankowanie i znów weszło 42 l.
                Machnąłem ręką i jeździłem dalej. Zawsze tankowałem na stacjach tego koncernu i raczej nie narzekałem na spalanie (ok. 10l/100km). Ostatnio zatankowałem też na stacji na S. ale innej niż w wakacje.
                Postanowiłem zapisywać sobie kilometry przejechane po przełączeniu na gaz przy każdej jeździe. Wynik zdziwił mnie podwójnie.
                Po pierwsze:
                -gazu brakło po 506 km
                Po drugie:
                -kilometry przejechane na gazie - 456 (9,2l/100km - ekstra jakość LPG?), na benzynie - 50. Trasa 90-100 km/h - 289km, miasto 167km (T/M - 63/37)
                Nasuwa mi się wniosek odnośnie jakości LPG: nieważne na której stacji koncernu S. tankujemy. Ważne czy mamy akurat szczęście do jakości gazu który akurat jest na stację dostarczony, nawiasem mówiąc wiele osób tak twierdzi.
                Średnie spalanie LPG 9,2l.
                Przy naszych obliczeniach średniego spalania często zwłaszcza w mieście pomijamy przejazd na paliwie i stąd te rewelacyjne wyniki. W tym przypadku u mnie 500 km jazdy to 50 km na benzynie.

                Komentarz


                • ostatnia butla 545km, odliczajac nawet na wyrost km na Pb spalanie 8.5l/100km na samym lpg (komputer Pb pokazywal 6,4l) z tym ze jakies 240km z tego na "trasie" gdzie bylo spokojnie, ale tez po autostradzie bylo cisniecie. Bez wiekszych problemow mozna z tego zrobic 10l/100 wiec to nie tak ze auto oszczedne, ale potrafi rowniez takie byc.

                  Komentarz


                  • Dodam dzisiejszy swój wynik (nadmienię że to rekord życiowy :-) ): trasa Łódź-Opoczno (i okolice) i powrót. Łącznie 203 km. Na pokładzie 2 osoby. Średnie spalanie: 6,8 l/100km (LPG). Prędkość oscylowała najczęściej w okolicach 70-80 km/h - peleton nie pozwolił na więcej :-) - w każdym razie "100" nie przekroczyłem ani razu... Jazda spokojna, pogoda bezwietrzna, brak postojów etc. Chyba więcej (a tak naprawdę MNIEJ) z tego auta wycisnąć już się nie da... Bolid spalił na całej trasie 13,82 litra LPG (tankowanie ORLEN, przed i po - ten sam dystrybutor). Za LPG zapłaciłem (po rabacie 1,10 PLN na kartę z forum) 34,69 PLN co daje 17,09 PLN za 100 przejechanych kilometrów. Tyle statystyki (może trochę przydługiej ale ktoś nie tak dawno pytał do jakiego poziomu spalania można dojść jadąc 70-80 na godzinę). Dodam na koniec że taka jazda jednak wykańcza trochę psychicznie i chociaż muszę przyznać że jestem raczej osobą spokojną to miałem kilka razy ochotę "depnąć" ale się opanowałem w porę... i dobrze bo "miśki" czuwały... :-)
                    Pozdrawiam,
                    Jaroslav92525

                    -----------------------
                    VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

                    Komentarz


                    • Moje rekordy w O2 FL 1.6mpi z instalacją Landi Renzo to:

                      I. 2 osoby, pojazd załadowany, autostrada - 13,8l/100 LPG (jazda z prędkością max)
                      II. 1 osoba, pojazd pusty, trasa 80%, miasto 20%, jazda dynamiczna - nawet 6,9l/100 LPG
                      III. 1 osoba, pojazd pusty, trasa, mocny eco - 6,2l/100 LPG

                      Trasa Gdynia-Amsterdam oraz powrót w 3 osoby, auto mocno załadowane wyszło mi około 9-10 litrów. Przy 140-160 autostradą z tempomatem bak kończył się po około 340km. Dzięki Bogu, że w Polsce nie ma autostrad, bo spalanie byłoby większe :P

                      Moje standardowe spalanie na co dzień, gdzie robię trasę 120 km (Gdańsk-Kościerzyna-Gdańsk) jest między 6,7l/100, a 7,5l/100 LPG. Wszytko zależy ile czasu będę stał w korkach na wylocie z miasta, a także czy włącze tempomat. Po sprawdzeniu i przejechaniu praktycznie całej trasy z tempomatem na 80-90km/h (zwalniając tylko w razie potrzeby) spalanie okazało się niższe niż bym sam operował gazem.

                      Co ciekawe komputer pokładowy jako najmniejsze spalanie, jakie na nim było pokazał 5,4 litra, co przełożyło się u mnie na 6,6 LPG (komputer mam od 2 miesięcy, poprzednie wyniki były liczone ręcznie).
                      O1 -> O2 FL
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=861220#861220

                      Komentarz


                      • Gaz ma to do siebie, ze nie zawsze zawor odbija w tym samym momencie.

                        Czysto teoretycznie. Auto spala 6,2l LPG to benzyny powinno spalic -20% = ~5l w pokrewnym watku nikt sie nie chwali takimi wyczynami 8)
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • Octavia I 2.0 + lpg spalanie 14 litrów lpg na 100km. dojazd do pracy 10 km. i miasto
                          Ale lubię szybko jeździć i nie zostaję w tyle :lol: po prostu lubię za-lać :diabelski_usmiech

                          Komentarz


                          • Na krajowej 17, którą mam wątpliwą przyjemność regularnie przejeżdżać od końca do końca. Sam i bez bagażu: średnie spalanie wykazywane przez komp benzyny to 6,5 l. wg wyliczenia z kilometrów i spalonych litrów wychodziło mi 8,5 l LPG. Styl jazdy spokojny, między 2500 a 3000 rpm, czyli Vmax nie przekraczająca ok 115-120 km/h. Mizernie, ale powyżej tego spalanie gwałtownie rośnie. Tu chyba w lepszej sytuacji są właściciele diesli, ale ja z kolei nie muszę się zapożyczać na usługi mechanika, kiedy się coś poważnie posypie 8)
                            Z kompletem pasażerów i bagażu spalanie jest ok 0,5 l większe.

                            Najmniejsze średnie spalanie benzyny jakie pokazał mi komp to ok 5,7 l, czyli niecałe 8 l gazu. Ale to był długi odcinek bocznej drogi, ok 70 km z prędkościami rzędu 80-90 km/h (w okolicach 2500 rpm) wczesnym rankiem (zero ruchu, lesista okolica więc prawie zero wsi), w niezbyt pofałdowanym terenie.

                            Po mieście jeżdżę bardzo rzadko więc trudno mi o dokładne dane. Szacunkowo jest to ok 14 l LPG/100.

                            [ Dodano: Sro 31 Gru, 14 00:30 ]
                            ale też mam wrażenie - jak już ktoś pisał - że sporo zależy od jakości gazu :evil:
                            Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                            Komentarz


                            • Spalanie 7,7 litra LPG 50% trasa 50% miasto, potwierdzone po przejechaniu licznikowych 100 km i zatankowaniu ponownie do pełna.

                              Komentarz


                              • po wymianie wtryskiwaczy
                                tank do pełna - 39l. trasa ( v średnie ~100kmh) przebieg na butli 365km.
                                ponowny tank do pełna - niecałe 40l.
                                OII sprzedana


                                Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez kapi
                                  przebieg na butli 365km.
                                  ja robiłem ponad 600 km na butli i jakoś mi było mało :diabelski_usmiech ale to pewnie dlatego, że w dieslach robię ok 1 tys..:diabelski_usmiech
                                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                  Komentarz


                                  • Gdyby było 465km, byłoby się czym pochwalić.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez utek
                                      Gdyby było 465km, byłoby się czym pochwalić.
                                      gdybym nie miał DTŚ, A4 i A1 pod nosem, to może tyle by było :diabelski_usmiech
                                      a tak - przynajmniej nie jestem zawalidrogą.
                                      OII sprzedana


                                      Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                      Komentarz


                                      • BXE - poranny dojazd do pracy w obecnych warunkach około -1 do - 3 st. C - 9,5/100 to średnia z kilku dojazdów w porównywalnych warunkach. Dystans to 6 km przejechane w czasie około 18 minut. Co ciekawe droga powrotna to max 8,5 l/100. Minimalne zużycie na tej samej trasie - latem ale bez włączania klimy, to 6,5 l/100 (no ale w wakacje ruch na drogach mniejszy) więc dojazd zajmuje około 12-13 minut.
                                        sotdi

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez kapi
                                          po wymianie wtryskiwaczy
                                          tank do pełna - 39l. trasa ( v średnie ~100kmh) przebieg na butli 365km.
                                          ponowny tank do pełna - niecałe 40l.
                                          jakie warunki na drodze i ładunek?
                                          bo 365 km to bardzo mało jak na trasę. ja robię ok 360-380 jadąc w trybie mieszanym z przewagą miasta o przeciętnym ruchu.
                                          Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Waśka
                                            jakie warunki na drodze i ładunek?
                                            3 pasy w jedną stronę. czasem ograniczenie do 100kmh
                                            ładunek : 1 czasem 2 osoby.
                                            Zamieszczone przez Waśka
                                            bo 365 km to bardzo mało jak na trasę
                                            odcinek ~25km pokonuje średnio w 10-12min. :diabelski_usmiech
                                            OII sprzedana


                                            Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                            Komentarz


                                            • w o wiele gorszych warunkach (np DK17 czy DK7 przy średnim ruchu i komplet pasażerów z bagażem) i kiedy się da utrzymując 100-110 km/h mam zasięg ok 470 km na butli 42 l.
                                              choć w sumie... twoja O2 jest cięższa niż O1 i musisz chyba bardziej żyłować reaktor gazowy żeby ją rozbujać na 1,6 MPI.
                                              Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                                              Komentarz


                                              • w nawiązaniu do tankowania post w cenach, obskoczyłem trasę Sosnowiec- Mielec Sosnowiec, dwie osoby dziecko wózek i wiadomo słoiki bez oszczędzania na A4 140-150 non stop, wyszło koło 10 lpg na 100. wiadomo dojazd do Jaworzna spokojny i zjazd w Dębicy i 20 km lokalnymi. Diesel musiał spalić poniżej 4 litrów an te koszty, ale i są minusy, mam ogromne koło w bagażniku przy wózku dla dziecka to dramat a w okolicy dojazdówek jak na lekarstwo i nie objadę na zbiorniku.
                                                Sławka wozi Superb 2 FL
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

                                                Komentarz


                                                • Dziś wieczorem zrobiona trasa Białowieża - Sokołów Podl. - Warszawa. średnie spalanie: 8l LPG na 100 km pasażerowie, bagaż, rzadko przekraczane 100km/h.
                                                  Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                                                  Komentarz


                                                  • mój na benzynie 6 l/100 a na lpg 9l

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X