Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • W trasie i to jadac tak bardzo spokojnie
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • Wiatr to potęga i mocno fałszuje wyniki spalania :lol:
      150km po autostradzie /130-140,ale najczęściej 140/ średnie spalanie na tym odcinku, na kompie 6,8l pb , 3osoby i z mocnym wiatrem./w plecy/
      Powrót dokładnie tym samym odcinkiem /pod mocny wiatr/ minus 50kg bagażu ,średnie spalanie na kompie 8,1lpb :twisted:
      Oczywiście leciałem na lpg , czyli +2l realnie spalałem i mi to...loto, ale trzeba zwracać uwagę przy wpisach min i max wyników spalania, bo nieświadomie są nieco zafałszowane.

      Edit
      Poprawiłem czytelność.

      Komentarz


      • bishop, przy 140km/h BSE Tobie pali 6,8 LPG? :shock: W życiu nie miałem mniej niż 8,5l/100km przy takich prędkościach.

        Komentarz


        • Nie leonn , nie lpg, to niemożliwe, 8)
          poprawiłem post, żeby był bardziej czytelny.


          Do tego co mi średnio komp Pb pokazje muszę dodać niecałe 2l /1,8l/, i wtedy mam spalanie lpg.

          Komentarz


          • W weekend majowy trasa Warszawa - Kudowa Zdrój. Na pokładzie 3 osoby (2 dorosłe i dziecko) + bagaż. Na autostradzie tempomat i 135 km/h, ekspresówka tempomat i 130 km/h plus przejazd przez Lódź i spalanie gazu 10L/100km a komputer pojazywał średnie spalanie 7.4L/100km.

            Komentarz


            • Wywalone MEDy i w ich miejsce włożone barracudy.

              I nic sie nie zmieniło.

              w miescie 9-12l (korki, brak korków, klima i bez)

              Trasa (klima i bez) 9-11 l/100km
              Pozdrawiam
              Marek

              combi 1.9TDi BJB i 1.6 MPi BSE

              Komentarz


              • nasza służbówka ( OII 1.6 BSE + niebieskie MED) trafiła do innego kierowcy,
                spalanie jakie uzyskał w ruchu mieszanym - 480km na 40l. -> 8,3l. / 100km.
                obecnie 150kkm na blacie i lecimy dalej
                OII sprzedana


                Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                Komentarz


                • Trasa Warszawa - Klodzko (przez Poddebice) - A i S 130 km/h, przez Poddebice i za Wroclawiem zgodnie z przepisami, sporo małych miejscowości.
                  Wynik od korka do korka 8.7 L/ 100 km

                  Komentarz


                  • Ja w swojej mam spalanie na poziomie 10l Pb po mieście. Jadąc trasą na odcinku Radomsko- Częstochowa 120 km/h komputer pokazuje 7 litrów

                    Komentarz


                    • Wynik od korka do korka 8.7 L/ 100 km
                      taniej niż skuterem
                      :diabelski_usmiech
                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                      Komentarz


                      • Trasa z dziś: w mojej czarnej na baracudach.
                        Tank do pełna w Jedrzychowicach na A4 kier. Katowice. (max 40-41 litrów w butli)
                        Średnia prędkość z calej trasy ~125 kmh
                        Dystans przejechany na butli 295 km.
                        Jazda z klimą w 2 osoby i trochę bagażu.

                        Lewy pas i do przodu. Nawet beema nie miała szans :szeroki_usmiech
                        OII sprzedana


                        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                        Komentarz


                        • Pierwszy zbiornik gazu wyjeździłem, spalanie ok 12.5-13l, po mieście z włączoną klimatyzacją. Wychodzi ponad 2 razy taniej niż na Pb

                          Komentarz


                          • 3 tygodnie temu wróciłem z Włoch. Autko zapakowane, ale bez przesady, 2+2, Jazda spokojna, tzn bez przekraczania prędkości dozwolonych. Łącznie 3261 km. ok. 80% to autostrady. Na trasie 2951 km spaliło 281,56 LPG a na 310 km 23,5 l PB. Benzynka w 90% autostrada. Klima włączona non stop. Pełny koszt paliwa 905 zł, przy czym ostatnie tankowanie gazu oraz benzyny po przyjeździe w Polsce, Cena przejazdu 100 km wyszła niecałe 28 zł.
                            Dodatkowo doszedł litr oleju :evil:

                            Komentarz


                            • 10,4-11,5 L LPG / 100km
                              A odpycha się żwawo ;]
                              LPG: Zenit Pro + KME Twin + Hercules

                              Komentarz


                              • ok 9-10l/100km w mieście
                                w trasie od 7,2-7,5/100
                                Mój szatan

                                Paweł

                                Komentarz


                                • U mnie jak w podpisie z motostatu nic się nie zmienia i w trasie z reguły tyle co w mieście bo dla mnie trasa to 140km/h non stop Sosnowiec - Rzeszów, jest po prostu super
                                  Sławka wozi Superb 2 FL
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

                                  Komentarz


                                  • 1.6 bgu na trasie (krajówki, teren zabudowany, jazda do max 110/h przy wyprzedzaniu) śr. ok 70km/h 6-6,5L/100km zastanawiam się czy zakładać LPG przy takim spalaniu

                                    Komentarz


                                    • Zależy ile jeździsz i ile zamierzasz pojeździć
                                      Tez stałem przed takim dylematem 2 lata temu.
                                      Zdecydowałem się na założenie, spokojnie raczej nie jeżdżę, moje spalanie masz w podpisie.

                                      Mi instalka zwróciła się w mniej niż rok, a robię ok 16-18k km rocznie.

                                      Komentarz


                                      • Marcin_med, dokładnie jak pisze piernik, jeśli będziesz trzymał auto mniej niż 3 lata to raczej odpuść.

                                        Komentarz


                                        • dzięki, od lipca jak kupiłem auto to przejechałem ok 10 tys km, mam zamiar trzymać ten samochód pewnie jeszcze 4-5 lat ( mam priorytet mieszkaniowy po mieście jeżdżę bardzo mało większość to trasy drogami krajowymi. Zastanawiam się nad LPG ale nie wiem czy jest sens według kalkulatora gazeo mogę zaoszczędzić przez 4 lata ok 4 tys. co szału nie robi jak pomyślę że mam mieć mniejszy bagażnik i przerobiony samochód czy założylibyście gaz jeszcze raz?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Marcin_med
                                            Zastanawiam się nad LPG ale nie wiem czy jest sens
                                            Im dłużej się będziesz zastanawiał tym gorzej.

                                            Zamieszczone przez Marcin_med
                                            czy założylibyście gaz jeszcze raz
                                            :arrow: Forum - Octavia Club Polska
                                            Jak już to w tym temacie lepiej kontynuować ten wątek, coby nie robić bałaganu na forum.
                                            Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                            FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                            Komentarz


                                            • Instalacja sensowna zalozona w sesnowym miejscu 2200-2700zl na AC STAG Q-Box Plus + reduktor czarny AC + wtryski AC W02 lub barracuda + butla 650/250 + wielozawor + wlew we wlewie + filtr Alex ultra 360.

                                              Spalanie benzyny przy takiej jezdzie jak podajesz 0,5l/100km usredniajac zima/lat.

                                              Spalanie gazu, to co masz benzyny +20%

                                              Robisz 20kkm rocznie

                                              Auto pewnie spala 7l Pb w tej chwili. Bedzie spalac 8,5-9l LPG

                                              Wiec licze 9l*2zl+0,5l*4,2zl=20,1zl

                                              W tej chwili 29,4zl

                                              90zl na 1000km, czyli 900zl na 10kkm. Czyli 30kkm na zwrot.

                                              Stety lub niestety, im mniej auto pali tym dluzej trwa zwrot z inwestycji.
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz


                                              • zaraz po zakupie jeździłem na pb - przy delikatnej jeździe wychodziło ok 6,0l pb nie przekraczałem 100km/h
                                                po założeniu gazu jazda do 80 km/h Ustrzyki Dln - Rzeszów LPG 7,2l
                                                Przemyśl - Ustrzyki do 90km/h 7,6-8,0 l LPG,
                                                Rzeszów - Kraków - Rzeszów prędkość 160-180km/h spalanie pod wiatr 13 l LPG z groszami, z wiatrem ok 12 - komputer pokazywał 11,5 l/100km.

                                                Trzeba doliczyć jeszcze olej, bo mój silnik żłopie jak ja piwo. na 5k km przepalił ok 1,5 l oleju 5W40 :shock: - będę zmieniał na 10W40.

                                                Założyłem LPG za 2400 zł - (sterownik STAG 4Qbox.) Przeliczyłem że przy mojej jeździe po 11-12 m-cach powinno się zwrócić. 8)

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Kramar1234
                                                  na 5k km przepalił ok 1,5 l oleju 5W40 - będę zmieniał na 10W40.
                                                  Bez sensu zmiana, bo i tak bedzie palil tyle samo. One tak juz maja.

                                                  Cena instalacji tez mocno okazyjna.
                                                  Spritmonitor.de

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez kapi
                                                    Trasa z dziś: w mojej czarnej na baracudach.
                                                    Tank do pełna w Jedrzychowicach na A4 kier. Katowice. (max 40-41 litrów w butli)

                                                    Lewy pas i do przodu. Nawet beema nie miała szans :szeroki_usmiech
                                                    E36 1993r, załadowana Bułgarami do pełna

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X