Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

    Zamieszczone przez tadfi
    deszcz leje
    to tam dalej pada :shock:

    jak wracałem 31.08, to na wybrzeżu tak wiało, że przy 70 km/h na A1 wyrywało kierownicę z ręki. po przejeździe przez tunel na druga stronę gór "bura" ucichła, za to lunęło tak, że ci co jechali do Cro z łódkami na przyczepach, mogli od razu do nich wskakiwać
    Spritmonitor.de

  • #2
    Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

    Jako ze brakuje takiego tematu to dołączam.

    Generalnie każde zdrowe auto na LPG pali też Pb wiec i to w zasadzie powinno się podać
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Maicroft, dobry pomysl, u mnie spalanie Pb wynosi 2l/100km ale jazde w 90% mam po miescie i to krotkie odcinki do 5km, zobaczymy jak przez lato bedzie bralo :szeroki_usmiech

      Komentarz


      • #4
        U mnie spalanie benzyny w mieście (100%) oscyluje na poziomie 10 l, natomiast gazu około 11. Aczkolwiek byłem miło zaskoczony jak w drodze nad morze zrobiłem na 38 litrach gazu 470 km przy dwóch osobach, a w drodze w góry 5 osób pełen bagażnik i 60 piw 380. Zaznaczam że większość trasy zapewne pokonywałem z średnią prędkością 110-120 km/h.

        Komentarz


        • #5
          U mnie spalanie benzynki w mieście zima 2-4litrów(odpalanie+gaszenie"proturbo") + gaz 12-14litrow. Noga ciężka...
          Było 4X4 1.8 T 170km 01 ,2.0tdi 170km OII , 1.9tdi 110km O1, Scout 2.0tdi 165KM i został Tour 1.6 z lpg i perełka Subaru WRX

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Maicroft
            Jako ze brakuje takiego tematu to dołączam.

            Generalnie każde zdrowe auto na LPG pali też Pb wiec i to w zasadzie powinno się podać
            Dzięki śliczne , no już teraz to i my na „gazie” nie czujemy się pokrzywdzeni :wink: , ale do rzeczy, u nas (przy takiej zimie) spalanie na gazie 7,7 + (2,1 Pb) /100km (szanowna małżonka dojeżdża do pracy 30km) tak wyszło z wyliczeń po ostatnim tankowaniu (temperatura przełączenia na gaz 40°C), teraz jak jest powyżej zera to widać że na gaz wskakuje w granicach 1 km, więc będą zmiany ale to już podam po następnym tankowaniu.

            Komentarz


            • #7
              tak jak w stopce. a PB wyjdzie po następnym tankowaniu...

              Komentarz


              • #8
                Ja nbie moge narzekac moja skoda na gazie pali 8 litrow i mam ciezka bardzo ciezka noge a w lato to udalo mi sie zejsc do 7.5 ale to tylko pare razy lubie troche poszalec hehe a jezeli chodzi o benzyne to nie mam pojecia ile pali bo jescze od nowosci nie tankowalem do pelna a mam nowke z salonu z fabrycznym gazem.. pozdro
                moja czarna perla
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

                Komentarz


                • #9
                  Mi pali od 8 do 12-13 ;D PB raz udalo mi sie w trasie zejść do 7,4 litrow a na gazie to pali mi caly czas ponad 10 a jak caly czas po mieście jezdze to nawet i 15 na krotkich odcinkach bo ciężka noga siedzi ;D
                  Dupo-wóz
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=45457

                  Komentarz


                  • #10
                    Pako22..., ja przejeżdzam odcinki 50 km, przy spokojnej jeździe 90-110 km/h, spalenie oscyluje mi w granicach do 7 litrow ale nigdy nie przekroczylo 7l./100km. Mysle że te 7.5 litra to górna granica spalania.
                    Dipol

                    Komentarz


                    • #11
                      lpg w profilu, choć warto zaznaczyć, że ostatnio jakby palił nieco mniej - nie udaje mi się osiągać 10L/100 nawet przy średnich z trasy = 90kmh - wychodzi mi 8-9.4L/100
                      w mieście wychodzi jakieś 9-10L LPG + 2-3Lpb przy ostatnich mrozach w mieście, temp przełączenia to 30*C

                      instalka - BRC Sq24

                      Komentarz


                      • #12
                        tak jak w stopce, po kliknięciu w spalanie - pełny przegląd motostat.

                        w skrócie:

                        trasa - 9l pełny, 8l niepełny
                        autostrada - 13l
                        miasto - 10l

                        PB lato 0,7l zima 2,3l

                        wartości w l / 100km

                        olej 1,5 l / 12000 km

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja powtórzę swój wpis bo wepchałem się chłopakom do działu benzyny i mnie zganili , że tu mam pisać:

                          Seat Toledo II 1.6AKL w gazie. Jeździ tylko po mieście odcinki max 15km. Suma gazu + benzyna (na zapalanie i pierwszy odcinek na rozgrzanie silnika przed przełączeniem na gaz) = 12,5litrów na 100km. W trasie 10l./100km gazu bez wariackiej jazdy.

                          Komentarz


                          • #14
                            danielosy, nowka O1 z silnikiem AVU...?
                            Co myslicie aby jakos zbiorowo zglosic do Motostat poprawki aby poprawnie byly obslugiwane auta dwupaliwowe? Bo na razie to jest zupelnie do bani

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Marx
                              danielosy, nowka O1 z silnikiem AVU...?
                              Co myslicie aby jakos zbiorowo zglosic do Motostat poprawki aby poprawnie byly obslugiwane auta dwupaliwowe? Bo na razie to jest zupelnie do bani


                              Hey nie wiedzialem ze sprawdzacie co tam pisze malutkimi literkami kolo oc1 powiem szczerze jestem pierwszy raz na forum skody i tak za bardzo nie wiedzialem jakie dane wpisac wiec moze mi podopowiesz jak uzupelnic to zmienie w ustawieniach a mam 1.6 skode octawie tour twin power plus z 2008 roku
                              moja czarna perla
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

                              Komentarz


                              • #16
                                LPG w stopce, Pb w zimie ok. 2l/100. Jazda 100% po mieście z ciężką nogą. Kolegom, którzy piszą ,że im pali 10l benzyny na 100km proponuję ponowne zapoznanie się z postem autora (chodzi o spalanie PB przy eksploatacji na LPG- rozruch i jazda do momentu przełączenia na LPG) lub wizytę u gazownika :P

                                O spalaniu Pb Piszcie tu : Forum - Octavia Club Polska

                                Chyba, że uważacie ciężar butli gazowej jako element znacznie podwyższający spalanie :roll:

                                Komentarz


                                • #17
                                  danielosy, masz BFQ - zmienia sie to w ikonce "Profil" na gorze strony

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Moja w mieście pali 12-13l LPG, na trasie około 9l, rekord na trasie 7l. Spalania Pb nie kontroluje tylko dolewam. No i raz na 3 miesiące "dzień dziecka" tankowanie Pb do pełna i trasa, aby poczyścić wszystko

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      LPG miasto 9,5 l/100km, trasa - pełen bagażnik + 4 osoby (autostrada 130 - 150 km/h) 8,3 l/100km. Pb około 10 l/100km po mieście
                                      OIII 1.2 TSI 105 KM

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        u mnie 2-5l PB/100km , ale ja mam manierę aby ostatni przejazd w dniu kończyć na benzynie(niech wtryski troszkę się przesmarują). średnio 15km w jedną stronę. a przy zimnym silniku i jeszcze zimniejszym otoczeniu (-15/-20st.) gaz załącza się po ok. 5km. gaz na granicy 9l/100km i nie ma za bardzo różnicy gdzie Octavka się toczy (miasto czy trasa). ostatnio trasa po niemieckiej autostradzie ok. 130 km/h ( z dużym boxem)też 9l LPG/100km. Poza tym wydaje mi się, że jazda na LPG powyżej 140km/h też powoduje "ubywanie" benzyny

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          U mnie wygląda to tak:

                                          Dystans: 2318 km

                                          Ilość spalonego LPG: 210,42 litrów
                                          Ilość spalonej benzyny: 48,65 litrów
                                          Łącznie ilość spalonego paliwa: 259,07 litrów


                                          Średnie spalanie LPG:9,08 / 100km
                                          Średnie spalanie benzyny: 2,1 /100km
                                          Średnie łączne spalanie: 11,18 /100km

                                          Koszt LPG: 484,32 zł
                                          Koszt benzyny: 214,55 zł
                                          Łączny koszt: 698,87 zł

                                          Koszt przejechania 1 km: 0,30 zł

                                          Termin testu to 18-12-2009 do 15-03-2010

                                          Czas ostrej zimy nie sprzyjał małemu spalaniu a spory dystans pokonywałem na benzynie.
                                          Około 75% dystansu to miasto w tym dojazd do pracy max 5 km.
                                          Skoda Octavia Tour MORE 1.6 TWIN POWER
                                          Yamaha FZ6 s2 Fazer ABS

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            jeszcze raz LPG w stopce, PB na 1272 km 1,26 l/100 km, a jest to głównie jazda na krótkich odcinkach (ok 2 km)
                                            czyli jest to koszt ok 22 groszy za km...

                                            jestem więcej niż zadowolony :P

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              U mnie spalanie 2.0 AQY LPG 10.5l większość miasto, dla porównania poprzednie moje auto Golf IV z silnikiem 1.6 AKL spalał równe 10l (te same komponenty instalacji LPG) więc tak 2.0 ma duuużo lepsze przyśpieszenie przy prawie identycznym spalaniu....
                                              VAG DIAGNOSTYKA TORUŃ OKOLICE!!!

                                              ALARMY CENTRALNE ZAMKI MONTAŻ!!!

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Witam

                                                Od paru tygodni mam O1 tour twinpower - jak na razie bajka - w trasie 7l-7,5l LPG/100km bez wielkiego oszczędzania (gdzie tylko można 100 - 120km/h).
                                                W mieście nie udało mi się wyjść ponad 10l/100. Wg moich szacunków wychodzi coś około 9l/100 (Zawsze jednak zahaczy się jakiś przejazd w trasie). Zbiornik 38l starcza na jakieś 400km w mieście i 500-520km w trasie. Rewelacja.

                                                Z równie oszczędnych diesli to chyba tylko smart by się załapał (w przeliczeniu na PLN-y oczywiście). A w lecie będzie jeszcze lepiej, bo gaz tańszy.

                                                Przy około 160 km/h (wskazanie GPS, prędkościomierz wskazuje 170-180) - robi się już mniej różowo - 14-16 LPG/100. Brakuje 6 biegu.

                                                Co do benzyny - zużycie śladowe (ale jazda głównie w trasie) - na razie jakieś 5l/ 2000km. Tankowanie do pełna raz na 2-3 miesiące.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Mam pytanie z innej beczki, ale nie chce zaśmiecać forum nowym tematem: czy kupując nowy samochód z instalacją gazową pierwszy przegląd na stacji diagnostycznej należy wykonać po roku czy po 3 latach ? (właśnie ze względu na tę instalację)...

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X