Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

2.0 FSI - za duże spalanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 2.0 FSI - za duże spalanie

    Witam,
    Mam pewne wątpliwości co do spalania mojej octavii II, 2.0 FSI. O ile w trasie jest w miarę ok - 6.8-7.5 przy prędkościach 100-130km/h, to w miescie juz jest gorzej.
    Na krótkich odcinkach jest to i 15-16 l/100km, przy spokojnej jeździe po mieście bez korków 12-13. Szukałem informacji w internecie i wydaje mi się że spalanie powinno być trochę mniejsze - te 12-13l/100km może być, ale przy korkach itd.
    Najbardziej podejrzane jest to, że na zimnym silniku i wolnych obrotach mam 1.3 l/h, a na ciepłbym wcale nie dużo mnie, bo ~1.1-1.2 l/h a z tego co widziałem powinno być sporo poniżej, 0.7-0.8 l/h jak podaje dużo osób z tym samym silnikiem.

    Co radzicie sprawdzać w pierwszej kolejności ? Dodam, że mam VCDS i żadnych błędów nie ma, które mogą byc z tym związane.

  • #2
    Coś faktycznie to spalanie wysokie masz i na wolnych obrotach jeśli jest tak jak piszesz to może faktycznie silnik podaje zbyt dużą /za bogatą dawkę. Jak nie ma błędów to trzeba przyjrzeć się odczytom i poszczególnym wartością ale czego konkretnie szukać to już musi się ktoś mądrzejszy w temacie wypowiedzieć. Jakiś czujnik może szwankować co nie zawsze musi oznaczać błąd na kompie.

    Komentarz


    • #3
      Jak jest bogato, to lewe powietrze gdzies w dolocie, ewentualnie na wydechu lub padnieta sonda lambda.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        O sądzie też pomyślałem, bo znam przypadek, gdzie padnięta sonda nie generowała błędu.

        Komentarz


        • #5
          Sprawdziłem jeszcze raz - na ciepłym silniku, bez klimatyzacji, 1.0-1.2 l/h (automat na P lub N). Przy skrzyni na D i klimatyzacji 1.3 l/h.
          Byłem zapytać u mojego mechanika o to, ale stwierdził że ten silnik poniżej 1.0 l/h na wolnych obrotach nie schodzi i jak nie ma żadnych błędów to nic tu się nie zrobi.

          Zastanawiam się ile w tym prawdy, skoro dużo ludzi podaje przy tym samym silniku 0.6-0.7 l/h na wolnych obrotach.

          Dodatkowo jeżdżę po mieście odcinki 6-8km, ruch w miarę płynny i bez korków - ciężko zejść poniżej 12 l/100km, przy korkach ~14-14.5, więc wydaje mi się że to raczej za dużo na 2.0 FSI nawet z automatem.

          Komentarz


          • #6
            Zakładam, ze podawane wartości dotyczą benzyny. U mnie w TFSI (RSka) wolne obroty na zimnym to było bodajże 1.2, na rozgrzanym 0.9. Spalanie z ponad 2 lat przy zdecydowanej większości jazd po mieście na odcinkach ok. 8km wyszło niecałe 10l. 12l i więcej widywałem bardzo rzadko, wręcz sporadycznie. Dużo zależy od stylu jazdy i prawej nogi ale chyba Twoje wyniki są zbyt wysokie... Wpływu na spalanie na wolnych obrotach nie masz wiec coś musi być nie tak.

            Komentarz


            • #7
              Przed chwilą jazda po pustym mieście, jak najbardziej ekonomicznie, 2-3 razy krótkie czerwone światło - 6km i 11.5l. Wcześniej zauważyłem, że nawet jeżeli jeżdżę o wiele bardziej dynamicznie to nie ma różnicy w spalaniu - średnie spalanie podbija właśnie stanie na wolnych obrotach czy powolne ruszanie i przyśpieszanie.

              Komentarz


              • #8
                Coś nie gra. Za dużo spala. Sonda do sprawdzenia albo lewe powietrze zaciąga
                Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                Komentarz


                • #9
                  A może warto zapytać, czy to jest realne spalanie czy z komputera? Jeśli z komputera to może przekłamywać (chociaż wątpię, że tak dużo), a jeśli są prawdziwe to sprawdź to, co koledzy wyżej pisali.
                  Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
                  Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

                  Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
                  Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

                  Komentarz


                  • #10
                    Kolega Matifiejkos ma racje. Zalej pod korek i sprawdź ile przejedziesz do rezerwy
                    Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                    Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                    Komentarz


                    • #11
                      Wczoraj tankowałem od rezerwy do pełna - na ~380km 47 litrów poszło, czyli realne średnie spalanie ~12.4 l100km, z tym że 80% to miasto ale bez korków i z płynną jazdą, więc wciąż to trochę za dużo.
                      Jak będę miał chwilę w tygodniu sprawdzę sondę lambda przez VCDS.

                      Komentarz


                      • #12
                        12,4 na 100 to zdecydowanie za dużo. Max 10 powinieneś mieć w takich warunkach
                        Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                        Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez thomash Zobacz wpis
                          Witam,
                          Mam pewne wątpliwości co do spalania mojej octavii II, 2.0 FSI. O ile w trasie jest w miarę ok - 6.8-7.5 przy prędkościach 100-130km/h, to w miescie juz jest gorzej.
                          Na krótkich odcinkach jest to i 15-16 l/100km, przy spokojnej jeździe po mieście bez korków 12-13. Szukałem informacji w internecie i wydaje mi się że spalanie powinno być trochę mniejsze - te 12-13l/100km może być, ale przy korkach itd.
                          Najbardziej podejrzane jest to, że na zimnym silniku i wolnych obrotach mam 1.3 l/h, a na ciepłbym wcale nie dużo mnie, bo ~1.1-1.2 l/h a z tego co widziałem powinno być sporo poniżej, 0.7-0.8 l/h jak podaje dużo osób z tym samym silnikiem.

                          Co radzicie sprawdzać w pierwszej kolejności ? Dodam, że mam VCDS i żadnych błędów nie ma, które mogą byc z tym związane.
                          Witam,

                          Moja wersja silnikowa to 2.0 FSI 110KW BLR. U mnie spalanie w mieście przy normalnej jeździe oscyluje w okolicy 10-11l, a przy cięższej nodze dochodzę dopiero do 15l. Natomiast spalanie w trasie przy tempomacie ustawionym na 140km/h wynosi 9,4 a dopiero przy jeździe w okolicy 110-120 mogę zejść do 8,5. Spalanie w okolicy 6,8-7,5 jest osiągalne dopiero przy jeździe 78-80. Więc u mnie jest trochę na odwrót. Daj znać jak uda CI się to rozwiązać.

                          Komentarz


                          • #14
                            A możesz sprawdzić u siebie jakie masz spalanie na wolnych obrotach (w litrach na godzinę) na ciepłym i na zimnym silniku ?
                            Dodam, że ja mam automat, więc spalanie w mieście może być odrobinę większe, ale nie aż tyle.

                            Komentarz


                            • #15
                              Spalanie na poziomie 12l po miescie to raczej normalne jednak bedzie. Tak samo przy duzej ilosci krotkich odcinkow bedzie to te 2-4l wiecej.

                              Gasoline consumption: Skoda - Octavia - Octavia Combi 4x4 FSI - Spritmonitor.de

                              Tu przykladowo woz robi dosc duzo kilometrow i srednie ma 10l.


                              Chociaz sa tacy co srednie maja duzo nizsze
                              Gasoline consumption: Skoda - Octavia - Octavia Combi 2.0FSI Elegance - Spritmonitor.de
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                Muszę zrobić aktualizację mojego spalania po przejechaniu 10 tys. km. A więc jeśli jadę w trasie na tempomacie ustawionym na 120km/h bez gwałtownych przyspieszeń to autko jest w stanie spalić ok 7,7l/100km. Przy zbiorniku zatankowanym do pełna jestem w stanie zrobić nie więcej niż 500/ 550km.

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X