Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana instalacji Lpg Landi Renzo na Staga

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Jutro

    Komentarz


    • #27
      Ja mam IG1 w 6 lat nalatane 190 tyś cienienie ustawione od nowości i nie trzeba regulować stoi sztywno nie powiem brzydko jak co. Znam przypadki że ponad 300 tysięcy zrobione na IG1 i nie dotykany tylko wymiana filtrów. Na R02 dają gwarancję 3 lata ile zrobisz 60 tysięcy. Wymień centralkę na taką jaką ogarnia gazownik a zamiast wtryski staga wstaw Barakudy. A jak masz dużo kasiory to zostaw omegasa i zmień wtryski na keihiny. Prędzej silnik zajeździsz niż wtryski.

      Komentarz


      • #28
        Przez 5 lat i 109500km nie miałem żadnych problemów z instalacją Landi Renzo, ale licytowanie się nad wyższością jednego podzespołu tej instalacji nad innymi innych marek niby to gorszych lega w gruzach gdy padają wtryski Med za których wymianę trzeba zapłacić 1400zł.

        Postanowiłem teraz przetestować instalację Staga w Octavii, bo w drugim aucie od 6 lat i 115tys km mam Staga, Alaskę i czerwone Valtki i nadal to wszystko sprawnie działa, a nawet jak przyjdzie te czerwone wtryski wymienić to będzie to koszt 200zł max, a nie 1400zł

        Komentarz


        • #29
          Wymiana całej instalacji na nową to wyrzucenie kasy w błoto. Jedynym dziadowskim elementem instalacji Landirenzo Omegas są wtryskiwacze. Reduktory uchodzą za bardzo dobre (IG1 - dwustopniowy, praktycznie bezawaryjny), to samo komputery.

          Jest sprawdzony sposób - działa, przetestowane przez wiele osób, także przeze mnie:

          Wymiana wtryskiwaczy MED na Barracuda - Octavia Club Polska

          Usługę wymiany wtryskiwaczy wykonano w Silesia Cars - Instalacje Gazowe - Katowice. Wcześniej nie miałem do czynienia z tak dobrymi gaziarzami. Mają opanowane BFQ, BSE, itd. Listwa wtryskiwaczy Barracuda to koszt około 360zł.

          Moim zdaniem teraz auto jeździ na gazie jeździ lepiej niż na benzynie


          Ostatnio edytowany przez niezal; 14477.
          "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

          O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
          O2 Tour BSE+LPG LR - MED

          Komentarz


          • #30
            niezal, brałem też pod uwagę wymianę samych wtryskiwaczy Baracuda, ale to też koszt minimum 800zł za zabieg.

            Rozmawiałem już kilka razy z Silesia Cars, ale oni mają za dużo roboty i dają dwu, trzy tygodniowe terminy nawet na samą diagnostykę, więc taki warsztat który nie ma czasu odpada.

            Po drugie robiąc taki zabieg z Baracudami jeśli nie robisz sobie tego sam to wiążesz się z tym konkretnym gazownikiem na zawsze! Bo nikt poza nim nie wie co tam zostało zmienione w programie i nie podejmie się ewentualnej naprawy.

            Znalazłem w Mysłowicach chłopaka który ma krótsze terminy, ale tak jak powiedziałem wyżej jest to wiązanie się na zawsze z tym konkretnym gazownikiem, więc odpada tak opcja, a i tania też nie jest.

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez filip_auto Zobacz wpis
              zmień wtryski na keihiny
              Przy jakości polskiego gazu, nie ma najmniejszego sensu inwestować w najdroższe wtryski LPG.


              Komentarz


              • #32
                To prawda, że Silesia jest zawsze zajęta

                Plusem dla mnie było to że planowali operację wymiany Med`ów na Barracudy na jakieś 5h roboczych, a zrobili w 2,5h (łącznie ze strojeniem na drodze).
                Robiło przy tym 3 mechaników na raz, jeden zarabiał wtyczki, drugi demontował stare wtryski, ktoś w międzyczasie podłączał komputer.

                Gdy padną niebieskie Med`y w mojej O2 Tour BSE znów pojadę do Katowic.


                "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

                O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
                O2 Tour BSE+LPG LR - MED

                Komentarz


                • #33
                  Ta Silesia to jest jakis duzy warsztat ? Szef/właściciel też pracuje ?


                  Leon, furka śmiga ?

                  Komentarz


                  • #34
                    yunior81 pomyliłeś Leonów

                    Tak, już śmiga, a tak wygląda Landi Renzo w bagażniku


                    LR.jpg

                    Komentarz


                    • #35
                      Wrzuć jakieś zdjęcia spod maski

                      Komentarz


                      • #36
                        Proszę bardzo..

                        stag.jpg

                        I jeszcze zamontowali mi wlew pod klapką benzyny.

                        wlew.jpg

                        Komentarz


                        • #37
                          A w zderzaku dziura ?

                          Komentarz


                          • #38
                            Tak w zderzaku został wlew który był tej pory, pod klapką zawsze chciałem mieć wlew dla własnej wygody, ale ASO się nie chciało zgodzić na montaż wlewu pod klapką jak montowali LR.

                            Komentarz


                            • #39
                              cdn... Qbox.jpg


                              R02.jpg

                              W01.jpgFFC.jpg

                              Komentarz


                              • #40
                                Trzeba przyznać ze nawet ładnie to wyszlo. Wtryski mogli troche inaczej zamontować, zeby wężyki do kolektora były troche krótsze poza tym, ładnie i schludnie.
                                A jak samo działanie instalacji tj. Przełączanie z PB na lpg itd. ?

                                Komentarz


                                • #41
                                  Tak samo schludnie montuje koleś z Jareniówki koło Jasła (Podkapracie) i do niego kolejki są minimum miesiąc. Jest autoryzowanym serwisem Staga. Ja mam kit Staga na Qbox-ie basic i wtryskach AC01 i wszystko smiga dobrze 50 tys jak narazie, takie same zestawy montuje do waszych 1.6 tylko daje ciut wydajniejszy reduktor, też w zestawie kit od Staga.
                                  Też po lekturze forów takich jak nasze zagadałem gościa, by założyć baracudy które były w modzie, a on mi na to, że nawet jak te mi padną wcześniej niż baracudy, to i tak taniej mi wyjdą dwa komplety AC01 niż jedne baracudy, a nie ma siły żeby baracudy przetrzymały dwa komplety tych AC 01. Zdałem się na 20 letnie doswiadczenie montera i tak jeżdzę na kit-ie Staga.
                                  Polecam nie kombinować tylko założyć dydykowany zestaw i darować sobie usprawnienia na siłę.
                                  Była O1 jest F2.

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez yunior81 Zobacz wpis
                                    A jak samo działanie instalacji tj. Przełączanie z PB na lpg itd. ?
                                    Wydaje mi się że auto jest jakby mniej żwawsze przy wkręcaniu na obroty podczas przyspieszania, ale w piątek jadę na pierwszą regulację.

                                    Zmiana na plus to przejście Pb-Lpg i Lpg-Pb nie zauważalna na LR zawsze szarpło, a jak się gaz skończył to nawet duże szarpnięcie było.
                                    Wielka zmiana jest na wolnych obrotach praktycznie nie czuć trzepania, drgawek jak to zwykle ma BSE.





                                    Zamieszczone przez Dig Dug Zobacz wpis
                                    nie ma siły żeby baracudy przetrzymały dwa komplety tych AC 01.


                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Poczytaj o strojeniu samochodu z sonda AFR.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Fakt, jedynym porządnym elementem instalacji LR jest reduktor IG1, (tylko ten beznadziejny dostęp do filtra) reszta nadaje się, ale... wiecie do czego...


                                        Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
                                        CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez pietrek125 Zobacz wpis
                                          jedynym porządnym elementem instalacji LR jest reduktor IG1, (

                                          I to tez bylo tylko do czasu... potem juz zeszli z jakoscia na rzecz tanszej slabszej wersji IG1 z jakims dopiskiem
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Jakość, jakością ale po co do 100 konnego samochodu reduktor, który ogarnia 200 koni i kosztuje 600/700 zł. ?...... ach szkoda gadać

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              pietrek125 ,a Ty co włożyłeś to 2.5? Bo rozumiem że Landi poszło razem z 1.6?

                                              Komentarz


                                              • #48

                                                Leonn jak to nie tajemnica gdzie montowales?

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Jak Leonn jest z ziemi chrzanowskiej to obstawiam Speedgaz z ul.Fabrycznej. Ale niech się sam wypowie.

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez yunior81 Zobacz wpis
                                                    Ta Silesia to jest jakis duzy warsztat ? Szef/właściciel też pracuje ?


                                                    Leon, furka śmiga ?

                                                    Szczerze to bardzo mały warsztat. Z zewnątrz niezbyt zachęcający do wizyty. Chyba w sumie 3 stanowiska, jedno z podnośnikiem bramowym.Warsztat to parter domu jednorodzinnego.
                                                    Jednak nie o to tu chodzi. Po prostu robią robotę.
                                                    "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

                                                    O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
                                                    O2 Tour BSE+LPG LR - MED

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X