Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niebieskie medy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Niebieskie medy

    Witam,
    Bardzo proszę o pomoc. Jestem użytkownikiem Skody Octavii 2 z 2011 r. BSE z instalacją Landi Renzo. Dwa miesiące temu moje czarne medy zostały wymienione na niebieskie / przebieg 87.000 /. Po wymianie całej listwy wszystko było w porządku, natomiast po przejechaniu 2 tyś. kilometrów zaświecił mi się zółty helikopterek., Po podłączeniu do komputera pojawił się błąd P0171 system too lean (bank 1). Podjechałem do gazownika, który poprawił ustawienia, stwierdził, że troszeczkę zwiększył dawkę i powinno być dobrze. Po przejechaniu 50-km błąd pojawił się znowu. Dodam, że przy jeździe na benzynie błąd nie powraca. Mam pytanko, czy ktoś miał podobny problem, czy przy zmianie wtrysków z czarnych na niebieskie powinna być wgrana całkiem nowa mapa czy można wykonać tylko autokalibrację / tak w moim przypadku zrobił mój gazownik.

  • #2
    Zamieszczone przez SuperMario Zobacz wpis
    Witam,
    Bardzo proszę o pomoc. Jestem użytkownikiem Skody Octavii 2 z 2011 r. BSE z instalacją Landi Renzo. Dwa miesiące temu moje czarne medy zostały wymienione na niebieskie / przebieg 87.000 /. Po wymianie całej listwy wszystko było w porządku, natomiast po przejechaniu 2 tyś. kilometrów zaświecił mi się zółty helikopterek., Po podłączeniu do komputera pojawił się błąd P0171 system too lean (bank 1). Podjechałem do gazownika, który poprawił ustawienia, stwierdził, że troszeczkę zwiększył dawkę i powinno być dobrze. Po przejechaniu 50-km błąd pojawił się znowu. Dodam, że przy jeździe na benzynie błąd nie powraca. Mam pytanko, czy ktoś miał podobny problem, czy przy zmianie wtrysków z czarnych na niebieskie powinna być wgrana całkiem nowa mapa czy można wykonać tylko autokalibrację / tak w moim przypadku zrobił mój gazownik.
    Witam, też posiadam takie auto, z tą instalacją tylko że z 2009 roku. I dokonałem podobnej zamiany wtryskiwaczy czyli czarne zamieniłem na niebieskie. U mnie tak naprawdę wystarczyła zwykła autokalibracja. Co prawda później (po 2-3 tysiącach kilometrów) juz sobie dokadnie zestroiłem auto na drodze ale korekty w stosunku do mapy powstałej w czasie autokalibracji były minimalne. Do dzisiaj (wtryskiwacze wymieniałem we wrześniu zeszłego roku) po przejechaniu prawie 12 tysięcy kilometrów korekta długoterminowa (LTFT) wynosi u mnie 0 (zero) %.Wgrywanie przypadkowych map ( a takimi są w zasadzie wszystkie nie pochodzące z danego, konkretnego samochodu) przypomina trochę loterię. Lepiej zrobić choćby autokalibrację niż wgrywać przypadkowe mapy. Z autokalibracją LR radzi sobie zresztą dobrze w większości przypadków z silnikami BSE, BGU etc.. Ja sam przez 3 lata jeżdziłem autem tylko po wykonanej autokalibracji i checka nie widziałem.
    Pozdrawiam,
    Jaroslav92525

    -----------------------
    VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

    Komentarz


    • #3
      SuperMario , daj sobie spokoj z osoba u ktorej byłeś z problemem bo gazownikiem ciezko go nazwać po "zmianie dawki"
      Chesz miec spokoj z instalacja to ja Tobie poradzę cos takiego: odwiedź porządnego goscia, ktory ogarnia Landi Renzo, zeby przejrzał instalacje a na koniec wystroił ja na drodze przy użyciu sondy afr. Wtedy skończą sie twoje problemy z instalacja LPG.
      A z autokalibracja daj sobie spokój i szerokim łukiem omijaj osoby ( tj. gazowników ), którzy w ten sposob "stroją" instalacje.
      Na koniec polecę lekturę na lpg-forum.pl
      Ostatnio edytowany przez yunior81; 15463.

      Komentarz


      • #4
        Dziękuje za podpowiedzi, Mam jeszcze jedno pytanie, czy w momencie pojawienia się błędu zapisuje się także on w pamięci sterownika LPG / czy po podpięciu do kompa
        z programem Landi Renzo też widać nieprawidłowość pracy instalacji/. Może ktoś z Was poleci jakiegoś sprawdzonego gazownika z woj. świętokrzyskiego.
        Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          SuperMario, no bez jaj .......... Error 503: Unknown domain jeśli nie znajdziesz ogarniętego gościa od Landi Renzo u siebie w okolicy, to czasem warto podjechać dalej aby cieszyć się bezproblemową instalacją.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X