Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1 1,6mpi] Podczas jazdy czasami przez chwilę czuć gaz

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1 1,6mpi] Podczas jazdy czasami przez chwilę czuć gaz

    Witam. Proszę o podpowiedź. 3 dni temu podczas wyjazdu nad może ok. 700km, ze 3 razy podczas trasy przez okres ok. 30 - 60 sekund było czuć gaz w samochodzie. Nie wiem czy to może być przyczyna wcześniej gdzieś w jakąs dziurę w drodze wjechałem i porządnie stuknęło autem (niczym w asfalt nie uderzyłem). Co może być przyczyną? Skąd ten gaz może być czuć? Wcześniej nigdy tego nie było. Instalacja to STAG założona we wrzesniu 2016r. przebieg auta 122tys na gazie ok. 18tys.

  • #2
    Cześć Kolego. Nie wiem czy pomoge ale miałem identyczną przypadłość w firmowym yarisie na LPG. w środku było czuć gaz. Okazało się że zatankowałem lipny gaz podczas wycieczki i zaczynało mi kleić membranę w reduktorze a zawór bezpieczeństwa wywalał gaz na zewnątrz reduktora. po czyszczeniu reduktora wszystko przeszło.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Może coś być na rzeczy bo gdy po przejechaniu ok. 400km zatankowałem nowy gaz na innej stacji to nie czułem potem gazu. Jutro wracam do domu 700km to zobaczymy czy będzie ok.

      Komentarz


      • #4
        obstawiam na 99% LPG. JaK wrócisz do domu to jedź wymień filtry i popytaj gazownika. U mnie wymienili filtry i wyczyścili zasmolony reduktor i tośka śmigała jak miło. A flote zmienili z Orlenu na BP.

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X