Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

LPG do 2.0 AZJ

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • LPG do 2.0 AZJ

    Witam, jaką instalację polecacie do silnika 2.0 AZJ?
    Dzwoniłem do gazownika z Konopisk k. Częstochowy i koszt około 2500-3000, tylko już nie pamiętam wszystkich nazw jakimi mnie zarzucił.

  • #2
    Kolego ja ma w O1 Lovato Smart. Zero problemów. Jest to instalacja z fabryk Landi Renzo, taka wersja budżetowa. Mam ją 5 lat ponad 60 000 km i zero problemów. Plecam

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Ja mam instalkę mało (chyba) popularnej firmy "versus". W marcu 2018 minie 3 rok eksploatacji. Dotychczas bez żadnych usterek. Wymieniany tylko filtr i kilka razy robiona regulacja a w zasadzie to kontrola. Pierwszy raz było obligatoryjnie aby nie utracić gwarancji po 5 kkm i później co około 10-12 kkm jeżdżę do gazownika, dotychczas jeden raz coś tam regulował a tak zawsze mówi, że nic nie trzeba ruszać ze dwa razy to nawet kasy nie chciał.
      Problemów nie ma żadnych, różnicy w pracy benzyna-LPG nie czuć żadnej, spalanie masz w stopce.

      ECU to versus MV4, reduktor OMVL CPR, wtryski omvl reg,chyba wszystkie kluczowe elementy podałem.
      Koszt założenia w marcu 2015r to 2.3k PLN. Na początku byłem nieco sceptyczny jak mnie na nią namawiał ale z racji, że sporo znajomych gazowało u niego swoje auta i nikt nigdy nie narzekał to się zdecydowałem. Gazownik powiedział, że nie będę narzekał i tak póki co jest.
      Mogłem wziąć tańszą za 1.8k PLN ale powiedział, że na niej będzie auto nieco więcej palić no i jest większe ryzyko usterek osprzętu.
      Przejechane mam na niej około 67kkm.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        A co ile kilometrów wymieniasz świece? Bo w AZJ jest to skomplikowane.

        Komentarz


        • #5
          Jeszcze nie wymieniałem ale jeżdżą dłużej niż LPG i już pewnie lekko ponad 70kkm mają więc im się należy w najbliższym czasie. Póki co jednak z motorem nic złego się nie dzieje. Noszę się z zamiarem przy najbliższym serwisie płynów to zrobić. Pójdzie olej, filtry, płyn wspomagania no i świece. Jak zwykle co roku ten radosny moment wypadnie pewnie w styczniu jak będzie minus 15 za oknem i +2 w garażu .
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Dzwoniłem jeszcze do jednego warsztatu w Czewie i powiedzieli mi 2500 na Stag-u, a wymiana świec co 30-40kkm, więc myślę że spokojnie zrobię więcej, bo świece wymieniałem dwa miechy temu.

            Komentarz


            • #7
              Dokładnie instalacja STAG-4 Q-BOX. widziałem u nich na stronie też wersję droższą STAG-4 Q-BOX (Q-NEXT) PLUS, czy warto inwestować w nią i czym w zasadzie sie różnią?
              Z tego co wyczytałem ten PLUS ma plastikowy spód i go nie polecają, a ile w tym prawdy

              Komentarz


              • #8
                Alek_M , bierz Q-Box'a i niemal wszystko będziesz miał gdzieś. Tak sprytna instalka, że w zasadzie cała "zabawa" jaką będziesz miał, to wymiana filtrów.
                Ja poprzednim autem na Stagu starszej generacji, przejechałem 372tyś.km. (!!!) I przy tym dytansie padł mi jedynie raz reduktor, który musiałem wymienić. Nic innego się nie zdarzyło.
                Artur

                Komentarz


                • #9
                  Bede zakładał STAG-4 Q-BOX PLUS. Podobno lepszy od zwykłej wersji.

                  Komentarz


                  • #10
                    Alek_M ,
                    Artur

                    Komentarz


                    • #11
                      Dzisiaj auto trafiło do zakładu. W weekend będę miał możliwość przetestowania jak to działa w trasie
                      Butla będzie 48L, żeby nie wystawała po za otwór na koło.
                      Będę musiał też zakupić dojazdówkę, bo wozić pełnowymiarowe koło w bagażniku będzie mało komfortowe.
                      Polecacie jakiś konkretny model koła, czy brać co tańsze na znanym portalu?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Alek_M Zobacz wpis
                        Będę musiał też zakupić dojazdówkę, bo wozić pełnowymiarowe koło w bagażniku będzie mało komfortowe.
                        Eee kwestia tego jak bardzo na maxa musisz korzystać na co dzień z przestrzeni bagażnika. Ja z pełnowymiarowym kołem nawet na wakacje jeżdżę i daje radę. Kiedyś widziałem fotę jak w OI pełne koło było wciśnięte we wnękę po lewej stronie bagażnika ale musiała to być może 14 bo próbowałem 15 i nie wchodzi w pionie ale brakuje niewiele.
                        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                        Spalanie - Motostat.pl
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Właśnie, wózek, rowerek łóżeczko składane i koło już nie wejdzie
                          A dojazdówkę schowam za fotel pasażera lub kierowcy

                          Komentarz


                          • #14
                            Jestem świeżo po założeniu gazu. Auto jeździ normalnie, tylko mam jedno zastrzeżenie, głośno pracują mi wtryski.
                            Jak przełączę na benzynę, to silnik pracuje ciszej, a jak załączę gaz, to zaczyna się takie klekotanie w okolicy dolotu.
                            Słychać to nawet w środku auta.
                            Czy mam czekać do pierwszego przeglądu (1000-1500 km), czy jechać i niech to robią?

                            Wtryski mam AC S.A. W02
                            Ostatnio edytowany przez Alek_M; 39706.

                            Komentarz


                            • #15
                              Poczekaj na pierwszy przegląd po 1000km.
                              Wszystko jest świeże, jeszcze się "nie poukładało". Na przeglądzie wychwycą takie rzeczy, więc bez obaw. Wyjdzie czy to coś do usunięcia, czy tak ma być.
                              Artur

                              Komentarz


                              • #16
                                PS: Gdzie ostatecznie montowałeś instalację?
                                Artur

                                Komentarz


                                • #17
                                  Tutaj
                                  autogaz,LPG samochodowe instalacje gazowe, macar, lpg, instalacje gazowe, montaż instalacji gazowych, wtrysk sekwencyjny, reduktor, reduktor zintegrowany, palacar

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Alek_M
                                    Tutaj
                                    Te wtryski tak mają trochę kłopot słychać.
                                    Jest też w domu SEAT BSE i VW AQY

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Artq
                                      Te wtryski tak mają trochę kłopot słychać.
                                      Chciałem napisać ze klekot słychać ale słownik....
                                      Dobrze że nie masz wtrysków MED bo byś myślał że Ci diesla wsadzili ;-)
                                      Jest też w domu SEAT BSE i VW AQY

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Pewnie z czasem się przyzwyczaję, ale na benzynie o wiele ciszej jest. Chyba, że domagać się wymiany na inne, bo w sumie wyłożyłem 2700 papiera?
                                        Ciekawe jak ze spalaniem, 40 litrów gazu mam do spalenia, więc może uda się z 400km zrobić na nim

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Powinna palić w koło 10 LPG. Ja w 1.6 nawet 8,5 na trasie 90-110 km/h. Daj znać jak spalanie wrzuć może jakieś fotki jak to jest zamontowane.
                                          Jest też w domu SEAT BSE i VW AQY

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Spoko, w weekend może uda się porobić foty

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Dobre miejsce na montaż wybrałeś. Pewnie poznałeś już Pana Maćka (wysoki, krótkie włosy i okulary). Jak będziesz miał problemy, to facet Ci rozjaśni każdy detal. Trzymajmy się jednak tego że problemów nie będzie

                                              Na mieście na tych 40 litrach powinieneś się zakręcić gdzieś koło 380-400km przebiegu. W trasie będzie dużo przyjemniej. Jak nie będziesz butował to przy spokojniej jeździe (100-120), do 450-460 można dojść spokojnie.
                                              Artur

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Alek_M Zobacz wpis
                                                Jak przełączę na benzynę, to silnik pracuje ciszej, a jak załączę gaz, to zaczyna się takie klekotanie w okolicy dolotu.
                                                Słychać to nawet w środku auta.
                                                Czy mam czekać do pierwszego przeglądu (1000-1500 km), czy jechać i niech to robią?

                                                Wtryski mam AC S.A. W02
                                                Ja sam sobie instalowałem AC W-02, zmieniane z Valteków. Owszem klepią bardziej, przy otwartym to słychać, ale w sumie na Pb podobnie klika zawór węgla aktywnego, ale nawet przy zamknietej masce ich nie słychać z zewnątrz a co dopiero wewnątrz. Może zamontowali zbyt blisko kolektora i stuka o niego, albo nie dali podkładek.
                                                Zamieszczone przez Alek_M Zobacz wpis
                                                40 litrów gazu mam do spalenia, więc może uda się z 400km zrobić na nim
                                                Na to bym nie liczył 10L to tylko w trasie przy prędkości 90-110 :P

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Właśnie u mnie słychać i to bardzo, wtryski mam zamontowane z przodu przy chłodnicy pod lekkim kątem przed dolotem.
                                                  Z tym spalaniem, to bez przesady, benzyny pali mi jakieś 6.5L przy spokojnej jeździe w trasie, więc nie ma mowy, żeby gazu wziął prawie 50% więcej.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X