Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temperatura silnika spada- skoda O1 2.0 8V kombi LPG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Temperatura silnika spada- skoda O1 2.0 8V kombi LPG

    Witam Kolegów.
    Mam problem a rozwiązania nie udało mi się odnaleźć stąd kieruję zapytanie do WAS.
    W związku z panującą aurą zauważyłem pewne dziwne zjawisko a mianowicie w moje O1 na L-eprzy P-ałer G-amoniu silnik nie osiąga wymaganej temperatury 90st C.
    Dla przykładu:
    Trasa 80 km , po przejechaniu 8-10 km w mieście silnik pracuje na gazie, temp. prawie 90st.C Po wyjechaniu poza miasto prędkość przelotowa na trasie 80-120km/h po przejechaniu ok 25 km temperatura wg zegara spada do 70st.C. - Foto jako załacznik. Prędkość z foto nie ma znaczenia bo zwolniłem w celu zrobienia zdjęcia.20171024_090448[1].jpg

    Co może być powodem takiego zjawiska?
    - Termostat nie trzyma temperatury płynu- po nagrzaniu się, nie domyka się i mam duży obieg?
    - Sonda Lambda?

    W mojej ocenie tak niska temperatura może powodować zwiększone zużycie paliwa- chociaż tego nie obserwuję bo przy moim stylu jazdy wynosi ok 10l/100 km chociaż komputer pokazuje 8,7l. chociaż jak się zastanowię to wcześniej było o litr mniej wg. komputera- a na podstawie rachunków 9l,

    Dziękuję za pomysły i porady




  • #2
    Miałem podobnie w tdi asv- pomogla wymiana czujnika temperatury płynu chłodzącego. Silnik osiągał 90st, a po jakimś czasie temp spadała do 70 i niżej, po czym wskazówka powoli wędrowała do 90st
    Ostatnio edytowany przez Mat_DBBI; 44695.
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...9tdi-asv-110km

    Komentarz


    • #3
      Tez miałem seata 110 km asv i walczyłem z czujnikami temp. bo była nie równa walka bo wymieniłem w ciągu roku z 4 czujniki ale myślę ze benzyna moze mieć inne podłoże.

      Komentarz


      • #4
        Raczej termostat do wymiany. Miałem podobny problem w silniku 1.6 BSE w tym roku. U mnie temperatura spadała przede wszystkim podczas jazdy z góry.

        Znajdź jakiś dobry zjazd gdzie będziesz jechał bez gazu np. 200-500m jak wskazówka zacznie spadać to wina termostatu.

        Przy obecnych temperaturach auto w benzynie powinno załapać temperaturę roboczą po jakichś 3, maks 5 kilometrach i ją trzymać.

        Komentarz


        • #5
          Dokładnie tak.
          Obstawiam termostat.
          Identycznie miałem w Corsie. W mieście 90 trzymała non stop a po wyjechaniu za miasto zaraz leciało na 70 stopni. Znajomy mechanik powiedział żebym zrobił test - "wytnij tekturę o rozmiarze chłodnicy i zrób w niej dziurę ok 10cm na 10 cm i załóż na wycieczkę za miastem na kilka km, jeśli tmp nie będzie spadać to termostat do wymiany"

          Przetestuj

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            termostat na 99.
            Na benzynie robi to samo rozumiem?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
              Na benzynie robi to samo rozumiem?
              Opcji na samej benzynie nie sprawdzałem.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X