Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki Gaz do Octavia I 2.0 Kombi 2002r ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki Gaz do Octavia I 2.0 Kombi 2002r ?

    WItam wszystkich,
    jestem nowy a w pierwszym poście poproszę o opinię w sprawie założenia gazu.
    Gazownik zaproponował mi 2 opcje najtańszą i według niego najlepszą w relacji cena/jakość

    MPI FAST, Voltek, red 150km, zb 53l za 1600zł

    Stag Q-60x, Barracuda, red.150km, zb 53l za 2000zł

    Proszę o opinie na temat tych opcji ewentualnie polecenie innych.

    Jeżdżę ok 1000km miesięcznie, aktualne spalanie po miescie według komputera to 10,5 l

  • #2
    Jeśli już to pewnie Valtek red (nie voltek).

    Z racji tego, że sam wiele w temacie się nie wyznaję polecam forum Error 503: Unknown domain.

    Mogę napisać co ja mam i z czego jestem już 3 rok bardzo zadowolony. Moja instalacja jest oparta na sterowniku VERSUS.
    Link

    Error 503: Unknown domain link podesłałem dla orientacji (nie wypowiadam się na tym forum).

    Instalacja jest mało popularna, jak widać także niezbyt zachwalana. Znam mnóstwo osób mających STAGI, landirenzo, elpigaz i inne firmy natomiast nikogo kto ma versusa, niemniej jak mówię póki co złego słowa nie powiem. Nie czuć absolutnie żadnej różnicy gaz/benzyna. Spalanie też bez problemu da się poniżej 10 litrów utrzymać. Nie ma tez jakiegoś dzikiego spalania jak pociskasz nieco szybciej wszystko jest jak powinno.

    Ważną sprawą jest dobór odpowiedniego reduktora dobranego do mocy silnika. Wtryski do akurat tej motorowni nie muszą być jakieś mega drogie wypasy w końcu to tylko stare MPI - dobrze lubiące się z gazem - więc warto wybrać kompromis cena/jakość no i fundamentalna sprawa: dobre wystrojenie układu.

    Mnie gazownik powiedział tak: masz do wyboru instalację za 1800zł i za 2300zł z tej za 1800 będziesz mniej zadowolony przede wszystkim spalanie będzie nieco większe a z tej za 2300 będziesz całkiem zadowolony. Trochę to brzmiało jak "będziesz Pan zadowolony" ale wziąłem droższą i jest OK.

    Resztę niech się wypowiedzą użytkownicy posiadający instalacje innych firm. Instalację STAGA też są na wysokim poziomie wielu ich używa i także są OK. Ważne też żebyś miał w miarę pod ręką ewentualny serwis i regularnie serwisował instalację.
    Wg mnie jak robisz dla siebie to na instalacji oszczędzać nie warto, oszczędzać się będzie później na kosztach jazdy.
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Jednostka sterująca - coś od STAGa, Techa, KME. Nie ma co ładować się w jakieś mało popularne wynalazki, które potem będzie ciężko serwisować.
      Pozostałe komponenty - można stworzyć sporo konfiguracji, ale warto unikać opcji budżetowych (wtryskiwacze, reduktor).

      Zamieszczone przez KiperNoster Zobacz wpis
      Stag Q-60x
      QBOX
      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

      Komentarz


      • #4
        Mój błąd, przepisywałem z kartki od gazownika nie znając nazw.
        Dzięki za odzew

        Komentarz


        • #5
          Masz prosty silnik i nie ma co cudować.
          Ważne żeby instalację założył kumaty gaziarz a nie druciarz złota rączka.
          Ja mam w swojej O1 Lovato smart. Jest gotowy zestaw pod ten silnik - zapłacisz ok 2 000pln.
          Mam to już 6 rok, filtry co 15 000 km wymieniam i tyle w temacie instalacji LPG. Śmiało mogę polecić.

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            Sterownik jakiś od Staga, może być i QBOX, wtryskiwacze STAG AC W01, parownik STAG R01 150KM. To będzie dobry jakościowo i ekonomiczny zestaw.

            Komentarz


            • #7
              Ostatecznie wybrałem StagQBOXi, wtryski Barracuda parownik STAG R01 150KM, pytałem się czy nie lepiej wszystko od jednego producenta i gazownik przekonywał że barracudy są cichsze od wtryskiwaczy Staga, nie znam się więc postanowiłem zaufać mam nadzieje, że ładnie to upcha i będzie dobrze chodziło i schludnie wyglądało.
              Dzięki za pomoc.
              PS. co ciekawe byłem u 2 polecanych przez znajomych gazowników i obydwaj zaproponowali to samo jako nalepszy zestaw cena/jakość, jeden w cenie zrobi zawór we wlewie więc padło na niego
              Ostatnio edytowany przez KiperNoster; 46013.

              Komentarz


              • #8
                I gitara!!
                Będziesz zadowolony.
                Powodzenia w bezawaryjnej i taniej jeździe

                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X