Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wysokie spalanie benzyny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wysokie spalanie benzyny

    Obserwuję już od jakiegoś czasu spalanie benzyny przy uruchomieniu silnika. Ostatnio tankowałem gaz do pełna i 8l benzyny - kreska lekko ponad 3/8 kresek wskaźnika paliwa. Dziś przejechałem 500km i kreska już dobija do 2/8 stanu baku. Wiem , że ciężko jest ocenić ilosc spalonego paliwa. Ale wydaje mi się, że jeśli bak ma 55l to jedna kreska to ~ 7 litrów. Czyli wychodzi że spalil 7 l benzyny na 500km...szok. jest teraz ciepło gaz szybko się załącza po ok kilkuset metrach . Instalacja ustawiona na 30* C . Jazda pon_pt z i do pracy , co drugi weekend trasa 100-150km. Nie mam ustawionego dotrysku benzyny w instalacji LPG. Skąd może wynikać takie duże spalanie ?

    Dodam jeszcze , że "walczę" z wysokimi korektami biegu jałowego ponad 20% na plus. Do tego zauważyłem na komputerze pokładowym , że mam duże spalanie. Sprawdzane na Pb, LPG bez obd
    Ostatnio edytowany przez shanzi; 42521.

  • #2
    Kreskami się nie sugeruj . Te wskaźniki nie są super dokładne . Poza tym nie wiadomo jakie korekty masz w czasie jazdy . Jeśli też jest ubogo to komp. wydłuża czas wtrysku i stąd wyższe spalanie . Wiadomo że przy rozruchu auto pali jak smok . Częste rozruchy = pójdzie więcej Pb . U mnie po ostatnich naprawach spalanie gazu spadło . Benzyny nie sprawdzałem . Najlepiej wlać benzynki pod korek i zrobić trasę . Będziesz miał dzięki temu podgląd na korekty długoterminowe przy benzynie oraz sprawdzisz spalanie w trasie .

    Komentarz


    • #3
      Sugerowałem sie vcds , sprawdzałem stan po zatankowaniu i teraz. Szkoda mi już kasy na Pb bo zamiast tankować ja co drugi trzeci raz dolewam jej za każdym razem z gazem na full.

      Komentarz


      • #4
        Na rozruch zawsze Pb idzie sporo . Reprezentatywne testy możesz zrobić gdy pojeździsz dłużej na benzynie . Może się okazać że któryś wtryskiwacz podlewa lub regulator ciśnienia szwankuje . Proponuję najpierw doprowadzić kolektor do porządku . Regulator ciśnienia paliwa jest sterowany podciśnieniem z kolektora dolotowego i może mieć realny wpływ na zużycie Pb . Z drugiej strony 7l na ok 12 rozruchów to trochę sporawo ....

        Komentarz


        • #5
          A jakie masz na chwilę obecną średnie spalanie gazu ?

          Komentarz


          • #6
            Ciężko powiedzieć, ale jak większość czasu jeżdżę w trasie to wychodzi 8,5l LPG. W mieście pewnie więcej. Większość tras mam na odcinku dom praca dom 7km w tą i z powrotem. Tak od poniedziałku do piątku. W weekend sporadyczne wyjazdy powyżej 100km.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
              Ciężko powiedzieć, ale jak większość czasu jeżdżę w trasie to wychodzi 8,5l LPG. W mieście pewnie więcej. Większość tras mam na odcinku dom praca dom 7km w tą i z powrotem. Tak od poniedziałku do piątku. W weekend sporadyczne wyjazdy powyżej 100km.
              Rozruchow jest 2 w ciągu dnia X5 dni tygodnia X4 tygodnie czyli minimum 40 miesięcznie ...

              Komentarz


              • #8
                No dobra , to te 7 litrów poszło w miesiąc ? Bo zrozumiałem że w tydzień .

                Komentarz


                • #9
                  Co do LPG to spalanie masz w normie . Mój w trasie bierze ( letnią porą ) 7,8 L ale ja nie przekraczam 110 km/h . Mój rekord oszczędnościowy to 6.9 L . Kiedyś trafiłem dobry gaz i jechałem sam bez ładunku .

                  Komentarz


                  • #10
                    Te 7 litrów benzyny ! poszło po 500km... Na rozruch

                    Komentarz


                    • #11
                      O.K. A w ramach tych konkretnych 500 km to ile wykonałeś rozruchów ? Tak mniej więcej ?

                      Komentarz


                      • #12
                        Nie wiem, nie liczę takich rzeczy , przyjmijmy , że z 60-80.

                        Komentarz


                        • #13
                          O.K. Przyjmijmy wartość minimalną to jest 60 rozruchów zimnego silnika na 7 l benzyny . Wychodzi 0,116 L na rozruch i przejechanie ok 1 km . Teraz zwizualizuj sobie szklankę o objętości 100 ml , rozdziel to na 4 równe porcje . Nadal twierdzisz że dużo Tobie spala ? Ja uważam że jest jak najbardziej o.k.
                          Możesz sprawdzić to dokładniej . Zrób logi przepływu powietrza od odpalenia silnika do chwili przełączenia na gaz . Zlicz całkowitą masę pobranego powietrza , podziel przez 14,7 i otrzymasz gramy benzyny . Gramy przelicz na litry i otrzymasz przybliżoną wartość spalania .

                          Komentarz


                          • #14
                            Obliczanie spalania na kreski to sobie mozna wsadzic Tankuje sie do pelna LPG i PB. Jezdzi przez miesiac, gdzie zrobi sie te 2-3kkm na LPG tankujac go oczywiscie i potem znow benzyna do konca. To jest miarodajne podejscie. W wielu autach wskazowka benzyny opada w czasie jazdy i wraca znow na miejsce po odpalaniu auta. Sa tez auta gdzie ponizej polowy baku wskazowka lata jak chce i dolanie 5-10l nie powoduje jej powrotu do prawidlowego wskazania.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              To już jest wyzsza matematyka . Dziś zalalem 7 litrów Pb na 21 litrów. Spisałem przebieg i pojeżdżę aż mi spadnie do 14 litrów na vagu i sobie przelicze to spalanie. Nie jestem aż tak dokładny w tym przeliczaniu.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamiast kombinowac, trzeba podjechac na stacje i zalac do pelna Pb95 bo jeszcze mozna kupic ponizej 5zl... taka okazaja moze sie juz nie zdarzyc
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #17
                                  Licz rozruchy a nie kilometry skoro jeździsz na gazie a benzyna jest tylko na rozpałkę . Moim zdaniem wszystko jest w normie .

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Szkoda kasy na Pb jak LPG na pokładzie. U mnie Pb już powyżej 5 zł :/

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Nie wiem czy temat aktualny, ale u mnie w aucie innej marki, kiedy szło za dużo benzyny w trakcie jazdy na gazie winny okazał się regulator ciśnienia, który jakimś cudem przepuszczał benzynę do przewodu podciśnienia.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        U mnie problem chyba " ustał". Na razie robię 500-600km na 7 litrach benzyny ( odpalanie).

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X