Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana sondy a 1 przegląd

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana sondy a 1 przegląd

    Witam
    Po montażu gazu musiałem wymienić sondę na nową( nie zdążyła przyjść paczka w trakcie montażu a monter nie mial możliwości czekać ) .
    Kupiłem oryginał ntk.
    Gaz świeżo załóżony i za 800 km mam 1 przegląd ( ten po 1 tys km ) . Czy monter powinien znów mapowac auto? Czy sprawdzić na postoju czy nowa sonda cos zmieniła .

  • #2
    1) uzupełnij profil 2) warto podjechać po wymianie do gazownia, żeby zobaczyl czy nowa sonda dobrze działa z wyregulowany gazem.

    Komentarz


    • #3
      A powinni to zrobić na autostradzie tak jak było strojone po montażu ? Czy to ich dobra wola ?

      Komentarz


      • #4
        Moim zdaniem, nie wiem jak inni koledzy, warto zestroić od nowa na postoju + na utostradzie. Sonda odpowiada za korekty w aucie , więc ma ogromne znaczenie. Nie wiem jak zachowywała się poprzednia sonda, ale skoro wystroili Ci auto i nie mieli/miałeś zastrzeżeń co do jazdy to jej parametry mogły wtedy mieścić się w normie. Ja bym nie żałował tych kilkudzueskilku zł i podjechał do gazowników. Może się okazać że nie trzeba bedzbę stroić. Nie wiem jaką masz instalację czy masz np podłączone pod OBD auta i wtedy samoczynnie reguluje.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X