Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie oleju w naszych autach na 1000/10 000km

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spalanie oleju w naszych autach na 1000/10 000km

    Witam, chciałbym założyć temat o spalaniu oleju w naszych autach. Wiem, że wielu z was zastanawia się ile oleju wciągają inne octavki i czy wasze spalanie ( jeśli jest mieści się w normie. Temat podebrany Z forum elektrody. Proszę dzielcie się swoim "zużyciem" i spostrzeżeniami.

  • #2
    Moja Octavia 1.6 BFQ, przy przebiegu 225kkm brała 0,5 l na 1000km. Po remoncie przy 236kkm "spadek" do 0,2l na 1000km.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Wronek1
      1.8t po modach , olej pali w zależności jak się mocno butuje , miałem raz tak że wystarczyło mi na 10tys km dolewki 0.5 litra a wcześniej butując na trasie spaliłem ponad 1L na 8tyś i zmieniłem olej na lepszy.
      Jaki obecnie masz olej? Ja próbowałem teraz Specola i po 6 tys musiałem dodlać litr
      Champ20ns!

      Komentarz


      • #4
        W mojej O1 1.6 AKL + LPG dolewam 0,6 na 10 000 km. Przebieg 193 000 km
        w O2 1.6 BSE + LPG na 10 000 jeszcze nie dolewałem nic. Przebieg 170 800 km.

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          1.2 TSI 105 km. Nie dolałem więcej jak 0,6 na 15.000 km. Aktualnie 71.000km.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • #6
            Ja mam syn powera w mojej od nieco ponad 10 tyś. km jeszcze nie dolewałem, ale pewnie niedługo coś tam kapnę bo już jest w dolnych okolicach kropkowanego zakresu na bagnecie.

            Komentarz


            • #7
              Jedno co zauważyłem, to dolewki nie zawsze u mnie były po dość szybkiej jeździe autostradowej - np. po przegonieniu na naszej A1 nad morze (po 180) i po takich jazdach w Niemczech. Raz było po takiej szybkiej trasie, raz dolewałem trochę w zimie przy niskich temperaturach, jak jeździłem na krótkich odcinkach - na zimno, a po autostradzie nic nie ubyło.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                U mnie właśnie na trasie też mniej idzie.natomiast na krótkich trasach na zimno te 0,5 litra doleje na 15 tysi.

                Komentarz


                • #9
                  Dziś po 13kkm wyskoczyła mi prośba o sprawdzenie poziomu. Rzeczywiście był na min. Tak więc dolałem 0,5l i jest nieco ponad połowa skali. Zresztą na dniach będę robił pierwszą wymianę.
                  Krzyki krzepną w zastygłej perle, gdy on powstaje z bolesnego uśpienia...

                  Komentarz


                  • #10
                    olej LM 5w30 na 10tyś dolewam ok 1litra,przebieg 310tyś

                    Komentarz


                    • #11
                      Na obecnym Castrolu Edge 5W40 mam przelatane 14kkm (chyba jeszcze w tym miesiącu zrobię wymianę). Dolane jakieś 0,5 litra. Przebieg prawie 172kkm, z czego ostatnie 55kkm na LPG.

                      Komentarz


                      • #12
                        Motul X-Cess 5W40 przebieg 100tyś wymiana co 10tyś bez dolewek
                        Skoda Octavia II FL
                        Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                        https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                        Komentarz


                        • #13
                          2.0 hdi/tdci 136 kucy - zero dolewek między wymianami, wymiany co 12-15 tkm były. olej zalany to specol gold 5w/40 z dodatkiem AR 9100 lub ostatnio MoS2.

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja drugi raz zalany mam specol gold 5W40 bez dodatków.
                            Od wymiany do wymiany co 10kkm wyrabiam się w dodatkowym 1 litrze na dolewki. Po dłuższych autostradowych przebiegach np. PL-DK i zrobionych 2.5kkm dolewka max 150ml. Spokojna jazda wokół komina bez przeciągania za 4 tyś obr/min bez zauważalnego zużycia.
                            Poprzednio miałem castrola gold lub magnatec i zużycie wyglądało podobnie.

                            Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                            2.0 hdi/tdci 136 kucy - zero dolewek między wymianami, wymiany co 12-15 tkm były. olej zalany to specol gold 5w/40 z dodatkiem AR 9100 lub ostatnio MoS2.
                            P.S. Sew zauważasz różnice w pracy silnika z dodatkiem AR9100? Warto tym "doprawić" specola?
                            Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                            Spalanie - Motostat.pl
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              2.0 TDI CUPA po czipie 0,7 l na 15 tys km , shell avl 0w30 , przebieg 70 tys km ,jazda trasa dynamicznie i często miasto sporo korków ale raczej dłuższe dystanse...poprzednia RS w TSI brała 1l na 1000 km wiec teraz to pełen luxus

                              1,9 tdi 105km przebieg 200 tys km od zmiany do zmiany nic , olej jakiś budżetowy za 100 zł za 6 l 5w30....gdzie się podziały takie silniki hehehe
                              Ostatnio edytowany przez ; 113.

                              Komentarz


                              • #16
                                Bambek....na słuch trudno stwierdzić mi było w dieslu. Ale AR jest to dobry środek, polecany także na forum i wiem, że swoje robi na pewno
                                teraz w fiacie 1.9 jtd też mam Specola (z MoS2) zalane

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                                  Bambek....na słuch trudno stwierdzić mi było w dieslu. Ale AR jest to dobry środek, polecany także na forum i wiem, że swoje robi na pewno
                                  teraz w fiacie 1.9 jtd też mam Specola (z MoS2) zalane
                                  Ok, rozumiem. Przy najbliższej wymianie "podkręcę" specola dodatkiem AR.

                                  Zamieszczone przez Zobacz wpis
                                  1,9 tdi 105km przebieg 200 tys km od zmiany do zmiany nic , olej jakiś budżetowy za 100 zł za 6 l 5w30....gdzie się podziały takie silniki hehehe
                                  No właśnie też np. 1.9 DW8 od PSA od wymiany do wymiany tak samo ani kropli nie ubywa. Ale mam w fabii II 1.4 16v BXW i od wymiany do wymiany co 10kkm ubywa około 1/3 stanu czyli też miodnie.
                                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                  Spalanie - Motostat.pl
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
                                    ubywa około 1/3 stanu czyli też miodnie.
                                    no nie da sie ukryć.... Kurcze kiedyś te 2.0 a monowtrysku nic oleju nie brały a potrafiły po 400 - 500 tys przelatac....

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez icemerc Zobacz wpis
                                      no nie da sie ukryć.... Kurcze kiedyś te 2.0 a monowtrysku nic oleju nie brały a potrafiły po 400 - 500 tys przelatac....
                                      Dziś już takich nie robią przynajmniej w autach dla przysłowiowego Kowalskiego.
                                      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                      Spalanie - Motostat.pl
                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        a szkoda, bo AZJ to w sumie technologicznie motor pamietający lata 90-te, gdzie w A80 B4 pojawił sie 2.0 90 PS ABT i pózniej ABK na wielopunkcie...

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Dobra bo zaraz będzie ....

                                          Noo, to wracając do meritum ile co komu i w jakich warunkach eksploatacji połyka tej oliwy?
                                          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                          Spalanie - Motostat.pl
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Jak deptam dość mocno po gazie wciągnie 1 litr na 10 000 km.
                                            Prędkości w DE na autobanie 150-230 km/h
                                            Jak jeżdżę dynamicznie ale nie przesadzam wciągnie około 0.3-0.5 litra na 10 000
                                            Przy czym wołanie o olej pojawia się chwile przed przeglądem.
                                            5w30 castrol edge titanium
                                            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X