Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana wtryskiwaczy MED na Barracuda

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    To czemu wszyscy trąbią że Baracuda nie będzie działać jako MED???

    [ Dodano: Wto 03 Mar, 15 13:55 ]
    kapi, a byłbyś w stanie wysłać mi plik konfiguracyjny na maila? Może tam jest pies pogrzebany.....

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez b8tz
      To czemu wszyscy trąbią że Baracuda nie będzie działać jako MED???
      z tego co wiem - nie będzie działać bez tego "myk-u" co pisałem , co zrobili w Silesia Cars.
      kabelki od wiązki nie były ruszane, podobno napięcia od strony sterowania są zmienione.
      podobny wątek znalazłem też na LPG-forum, tam chłopaki zmieniali wartości w plikach wsadowych.... ale na mnie to za mądre jest...

      b8tz, pisałem PW
      OII sprzedana


      Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

      Komentarz


      • #28
        Widzisz i to jest dziwne bo Silesia Cars udziela się na forum LPG ale nic nie wspomina o tym - widać wiedza tajemna za którą się płaci...

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez b8tz
          Widzisz i to jest dziwne bo Silesia Cars udziela się na forum LPG ale nic nie wspomina o tym - widać wiedza tajemna za którą się płaci...
          Też jestem na lpg-forum i odnoszę dokładnie takie samo wrażenie, że tamto forum to w zasadzie darmowa reklama dla "gaziarzy", a żeby się konkretów dowiedzieć, to już nie jest tak prosto. OCP pod tym względem wymiata.

          Co do MEDów to ja moje oddaję do czyszczenia, a jak to nic nie da, wymieniam na Barracudy z przepinowaniem wiązki.
          SATYNOWA O2 Tour
          Z pozdrowieniami
          Bartek

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez TwoB
            Co do MEDów to ja moje oddaję do czyszczenia, a jak to nic nie da, wymieniam na Barracudy z przepinowaniem wiązki.
            Jak dla mnie na czyszczenie wtrysków szkoda kasy. Dwa razy oddawałem do gazownika auto bo w zimie po nocy wtryski się kleiły i było szarpnięcie przy zmianie na gaz. Gazownik miał specjalną maszynę do czyszczenia i nic to nie dało. W sumie poradziłem sobie z porannym problemem klejących się wtrysków w ten sposób, że przy ruszaniu przełączam auto na benzynę, daję trochę więcej czasu na rozgrzanie i dopiero przełączam na LPG i jest OK.
            Moje wtryski BRC mają nalatane 160 tkm i są już w jakimś stopniu zużyte dlatego wykazują tendencję do klejenia się. Moim zdaniem jeżeli mamy regularnie wymieniane filtry to nawet jak na wtryskach wydzielą się jakieś parafiny to w pełni sprawne wtryski sobie z tym poradzą a jak wtryski szwankują to czyszczenie pomoże im jak umarłemu kadzidło.

            Komentarz


            • #31
              TwoB, a nie myślałeś o wymianie na niebieskie MED-y ? Czy z nimi też są problemy ?
              Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

              Komentarz


              • #32
                howard, myślałem i nadal biorę pod uwagę, ale ta cena...
                Nie mam potwierdzonych informacji co do trwałości, a wydać 800zł i będzie tak jak z czarnymi, to trochę kiepsko.
                Na razie planuję zrobić jeszcze ~300km na benzynie (czyli około tygodnia) w tym czasie będę musiał się zdecydować.
                Jeśli ma ktoś namiary na tanie niebieskie medy to poproszę.
                SATYNOWA O2 Tour
                Z pozdrowieniami
                Bartek

                Komentarz


                • #33
                  Plik konfiguracyjny jest zaszyfrowany. Trzeba odszyfrować go specjalnym programem żeby w nim móc modyfikować parametry. Zajmę się tym jutro - zobaczymy co wyjdzie..... Dzisiaj kończę wymianę silnika w 2 aucie....
                  A żeby było weselej dzisiaj zapalił mi się check w Octavii....

                  Komentarz


                  • #34
                    TwoB, to może prośba do tych co mieli wymienione czarne na niebieskie MEDY jak im się sprawują te niebieskie po wymianie czy też poszły do kosza czy jednak po zmianie są bezawaryjne ??
                    Więc kto wymieniał czarne MEDY na niebieskie czy to sam czy na gwarancji. Dajcie znać jak z ich trwałością.
                    Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez howard
                      Więc kto wymieniał czarne MEDY na niebieskie czy to sam czy na gwarancji. Dajcie znać jak z ich trwałością.
                      podłączam się do prośby...
                      SATYNOWA O2 Tour
                      Z pozdrowieniami
                      Bartek

                      Komentarz


                      • #36
                        jeden temat wystarczy : > klik <
                        OII sprzedana


                        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                        Komentarz


                        • #37
                          aronus, wtryskiwacze można samemu wyczyścić. Sam to robiłem rok temu, bo jeden ewidentnie kleił. Wcisnąłem nawet mały tutorial na forum z fotkami jak i co rozkręcić i w ogóle. Jeśli chodzi o parafinę, to raczej w dieslu a nie w LPG. Propan-butan jest zabrudzony głównie mazutem i to on pomimo obecności dwóch filtrów to i tak cała listwa jest zafajdana mazią mazutową. Moje czarne Medy mają aktualnie nalatane 84 tys. km i zero problemów.

                          Komentarz


                          • #38
                            Moim nie pomogło nawet czyszczenie.

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez b8tz
                              Moim nie pomogło nawet czyszczenie.
                              Wyczyściłem, ale nie pomogło, chyba nawet jest trochę gorzej.
                              Dlatego dzisiaj zdecydowałem się na niebieskie medy - cena bardzo dobra (jak na medy) jutro planuję wymianę i strojenie.
                              SATYNOWA O2 Tour
                              Z pozdrowieniami
                              Bartek

                              Komentarz


                              • #40
                                To ile teraz tak gratka kosztuje? Pytam z ciekawości....

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez paulob1
                                  To ile teraz tak gratka kosztuje? Pytam z ciekawości....
                                  Tyle co siedem Barracud.
                                  SATYNOWA O2 Tour
                                  Z pozdrowieniami
                                  Bartek

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    u mnie właśnie taki problem miałem medy czarne, zaczeły kleić, szarpnięcie przy przejściu na LPG, po dłuższym postoju 9np , po nocy, wymieniłem na niebieskie i problem nie zginął, miał ktoś podobny przypadek

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      A cala procedura adaptacji i strojenia instalacji zostala wykonana, nie wspominajac o skasowaniu korekt sterownika benzynowego ??
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Dodam od siebie, że po wymianie Medów z czarnych na niebieskie jest super.

                                        Zdecydowany już byłem na Barracudy m.in. dlatego, że taka wymiana byłaby tańsza, ale Medy trafiły mi się tanio i długo się nie zastanawiałem.
                                        Wymianę zrobiłem we własnym zakresie. Strojenie też, jeździłem z tatą prawie 2 godziny, ale efekt jest - ten silnik od nowości nie pracował tak równo jak teraz.

                                        Zaletą jest też sama wymiana plug&play. Hardware zajął 15min, software jak wspomniałem ~2godziny.

                                        Teraz tylko jedna niewiadoma pozostaje - ile niebieskie wytrzymają.
                                        SATYNOWA O2 Tour
                                        Z pozdrowieniami
                                        Bartek

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          TwoB, moje zrobiły 10kkm i jest git.
                                          podejrzewam że pociągną długo. Jazda zupełnie inna tak jak zapewniałem Ciebie TwoB, ☺
                                          Pozdrawiam
                                          Marcin Szarejko
                                          Skoda Octavia II, 2011, MPI, PB/LPG

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            kto w białymstoku jest dobry w Landi renzo

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Pytanie do kolegów, którzy wymienili Medy na Barracudy - jak kształtuje się Wam zużycie LPG? Zmieniło się coś w odniesieniu do starych Medów?

                                              U mnie po wymianie Medów czarnych na niebieskie mam niższe spalanie o średnio 0,5-0,6 litra na 100km.
                                              SATYNOWA O2 Tour
                                              Z pozdrowieniami
                                              Bartek

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez TwoB
                                                Pytanie do kolegów, którzy wymienili Medy na Barracudy - jak kształtuje się Wam zużycie LPG?

                                                u mnie w prędkościach autostradowych (140-160+) - zasięg ok. 350km. - trasy K-ce - Zabrze - K-ce.
                                                a np. przy trasie K-ce - Łódź - K-ce wyszło 390km zasięg na butli. (100-120)
                                                tank - 40l.
                                                OII sprzedana


                                                Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  to co nikt nie zna dobrego gazownika Landi renzo w białymstoku, czy nie ma takiego

                                                  [ Dodano: Sob 28 Mar, 15 14:16 ]
                                                  ma ktoś doświadczenie z Jacusiem z Solniczek??

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    lesgob, spróbuj na lpg-forum poszukać. ja przez to miejsce znalazłem fachowca.
                                                    OII sprzedana


                                                    Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X