Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

instalacja LPG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • instalacja LPG

    Można dać w palnik na ciasnym rondzie.

  • #2
    instalacja LPG

    Witam wiem, że pytano o instalacje nie do skody ale myślę ze będziecie tak uprzejmi żeby odpowiedzieć na moje pytanie. Tak jak niedawno pisałem kupiłem żonie Bravo 1,4 90km z 2008 potrzebuję założyć instalację po zapytaniu gazowników z mojej okolicy otrzymałem takie propozycje

    ZENTI PRO OBD + hana + tomasetto - cena 2500
    stag 300 + hana + ac r - cena 2400
    była tez propozycja stag premium OBD ale cena zaporowa - 3000 zł

    [ Dodano: Wto 19 Sie, 14 10:25 ]
    dzwoniłem jeszcze do czakramu maja jakieś zavoli - cena 2300 zł

    Komentarz


    • #3
      Zacząłbym chyba od tego:
      Zamieszczone przez mati8201
      stag 300 + hana + ac r - cena 2400
      a później ten:
      Zamieszczone przez mati8201
      ZENTI PRO OBD + hana + tomasetto - cena 2500
      Pozdrawiam
      Northeusz

      Komentarz


      • #4
        zastanawiam się tylko nad tym ze wszyscy teraz proponują to OBD a ta pierwsza wersja jest chyba bez

        [ Dodano: Wto 19 Sie, 14 10:58 ]
        tzn pierwsza zaproponowana przez ciebie

        [ Dodano: Wto 19 Sie, 14 11:05 ]
        kurde już naprawdę zgupiałem co mam założyć gdzie nie pójdę to każdy chwali co innego.
        Jeszcze takie pytanie jak to jest z OBD czy on nie dotryskuje paliwa bo róznie czytam zeby sie nie okazało ze auto pali 8 litrów gazu + 3 litry benzyny na 100km bo wtedy to lepiej jezdzic na benzynie

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Northeusz
          ZENTI PRO OBD + hana + tomasetto
          mam w Clio żony od 2 lat i jestem zadowolony.

          Poza tym widzę że jesteś na forum lpg więc gdzie indziej jak nie tam dostaniesz odp. zresztą, to chyba Twój temat:
          Error 503: Unknown domain

          SATYNOWA O2 Tour
          Z pozdrowieniami
          Bartek

          Komentarz


          • #6
            tak tak mój ale widzę, że ruch na forum niewielki i mało odpowiedzi a zalezy mi na czasie bo chciałbym sie umówić na montaż bo i tak musze czekac ok 1 tyg a możesz napisać jak w clio jest z poborem paliwa tzn czy nie pali dużo paliwa + gaz

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez mati8201
              jak w clio jest z poborem paliwa tzn czy nie pali dużo paliwa + gaz
              paliwo tylko na start, później tylko LPG. Wszystko zależy od ustawienia sterownika - dotryski benzyny mam powyłączane.
              SATYNOWA O2 Tour
              Z pozdrowieniami
              Bartek

              Komentarz


              • #8
                mati8201, jesli nie masz pojecia o gazie to lpg forum jest dobrym miejscem zeby co nie co sie w temacie obczaic, ja gowno wiedzialem, troche rzeczy mi rozjasnilo. Co do sterwonika to bralbym cos popularnego naszego z czym kazdy serwis da sobie rade w razie problemow. Ten 2 zestaw by byl, ale zamiast Stag 300 mozna by dac cos lepszego, co do wtryskow duzo osob teraz jedzie na Barracudzie, ale Hany trzepia tez, ja osobiscie wybralem Dragony, ale glownie dlatego ze sterowonik mam tego samego producenta. W tym silniku 1.4 90KM juz nie ma podobno klapek w kolektorach jak w Starjetach 95KM wiec latwiej je dobrze nawiercic, ponoc klapki utrudnialy sprawe.
                Co do spalania benzyny jak jest ustawione jak trzeba auto bedzie tylko na rozpalke pobieralo a od 0 do odcinki ma chodzic na gazie, u mnie paliwo znika pomalu, tankuje troche raz na kilka zbiornikow zeby stan utrzymac w baku (jak dobrze pamietam to wychodzi chyba litr /100km)

                PS. Mamy na forum forum uzytkownika Danishow ktory zajmuje sie zakladaniem instalacji, co prawda KME, ale pewnie by Ci powiedzial to i owo.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez mati8201
                  stag 300 + hana + ac r - cena 2400
                  Stag 4+ spokojnie wystarczy.
                  Przed sprzedażą samochodu wymieniałem wtryski. Gość jak zobaczył że w Octavii II FL z 1,6 MPi jest Stag 300 Premium to

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez yunior81
                    Gość jak zobaczył że w Octavii II FL z 1,6 MPi jest Stag 300 Premium to
                    no właśnie, to jakby do MPI wstawić turbinę i nie podłączyć

                    a co do instalki to na forum warto napisac do kilku czołowych instalatorów na priw bo nie każdy ma czas czytać akurat wtedy jak tego potrzeba.

                    nie wiem po co premimum do tego silnika ale można i Prinsa , lepiej Qubox
                    Sławka wozi Superb 2 FL
                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

                    Komentarz


                    • #11
                      możecie podac nicki tych guru w swiecie instalacji LPG

                      patrzac na strone producenta to własnie dla samochodów nowszych niż 2003 rok zalecant jest stag 300 premium a czy ktoś moze mi napisać jak jest różnica pomiędzy zaproponowanymi przeze mnie zestawami

                      Komentarz


                      • #12
                        mati8201, a na Error 503: Unknown domain nikogo nie polecają w twoim regionie ?

                        Komentarz


                        • #13
                          tylko z pamięci Damian, Adam Rogowski, Davanti, Nikodem, Klinika LPG, Intercars, Silesia Cars i pełno innych i tak jak wyżej szukać w polecanych
                          Sławka wozi Superb 2 FL
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

                          Komentarz


                          • #14
                            W tarnowie polecany jest marianowski tylko tak zaproponował mi instalację za 3000 zł
                            staga premimu OBD a czas oczekiwania to 1 miesiąc wydaje mi się ze cena kosmiczna gdy inni wyceniaja na 2500

                            [ Dodano: Sro 20 Sie, 14 16:33 ]
                            Panowie dzis jeszcze raz udałem sie do kilku warsztatów i zostały tylko 2

                            1 Skrzyszów koło tarnowa Auto-Eko-Gaz-Metal. Instalacje gazowe (Flaga)
                            gdzie zaproponowano
                            ZENTI PRO OBD + hana + tomasetto - cena 2500

                            2. Auto-Elektro-Serwis (Marynowski Rafał - polecany na tym forum) gdzie zaproponowano

                            a)
                            cały zestaw AC (QBOX PLUS Pan stwierdził ze jest nowszy niż Stag 4+ mówiąc ze stag 4 bedzie powoli wycofywany a QBOX rozbudowywany) reduktor AC r01 i wtryski AC cena - 2500

                            b) cały zestaw AC tylko STAG 300 PREMIUM - 3000 zł

                            gdybym hciał wtryski Hana lub Baracuda musze doplacić 200 zł

                            i co wy na to co wybrać do BRAVO z 2008r silnik 1,4 90km MPI

                            Komentarz


                            • #15
                              Bierz śmiało zestaw 2 a. Mozesz dolozyc hany lub baracudy ja bym tak xronil i tak zrobiłem
                              Sławka wozi Superb 2 FL
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

                              Komentarz


                              • #16
                                mati8201, przyjedz do Piorkowa zalozysz sobie badzo dobra instalacje z fachowym montazem i bedziesz mial instalacje ktora obsluzy kazdy dobry gazownik w Polsce. Bylem u tego gazownika Tomanek Gaz – Stacja kontroli i autoryzowany serwis STAG na wymianie cewki. Akurat zakladal instalacje do OII Fl. Szkoda ze zdjec nie zrobilem - wzór.
                                Domyslam sie ze nie bedziesz jechal taki kawal drogi ale zadzwon i porozmawiaj bo szkoda twoich pieniedzych na instalacje ktorej 1,6 MPI ze stajni Audi nie potrzebuje.

                                Komentarz


                                • #17
                                  ale kolega szuka instalki do Bravo i chyba już usłyszał wystarczająco dużo te wszystkie instalki, które ci proponują gazownicy bedą dobrze pracować jak będą dobrze wystrojone a to co założysz to poprostu kwestia kasy, gustu, marki .. itp itd,
                                  Sławka wozi Superb 2 FL
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Panowie założony gaz auto odebrano w piątek (Stag QBOX, wtryski ac,)
                                    cena 2500zł
                                    po przejechaniu ok 300 km spalnie na poziomie 9l gazu (kwomputer pokazuj srednie spalanie benzyny 7l czyli gazu spala o 2 l wiecej) nie widzę różnicy w jezdzie na lpg w stosunku do benzyny

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Wrzuc zdjecia instalacji

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Tu nie chodzi o 2l, ale o 30% wieksze niz na benzynie. A wiec jest dobrze i nie ma sie co stresowac.
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Po dobrych doświadczeniach z zalożeniem instalacji do Bravo przyszedł czas na Octavię autko odebrane wczoraj koszt 2500 na stagu Q-BOX
                                          jedno co mnie zdziwiło to to ze butla trochę mała weszła 48l liczyłem na 55 ale zostałem poinformowany ze 55 wystawał o ok 1 cm

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            lpg

                                            Witajcie, a ja już od dłuższego czasu wertuję forum, czytam... i w dalszym ciągu nie podjąłem decyzji jaką instalację zapakować, w moich okolicach jest jest dobry monter chwalony ale specjalizuje się w KME(polecany m.in na forum BMW), trochę dalej w Białymstoku mam producenta STAGA, większość na forum śmiga na STAGU, czy ktoś na na forum ma w BSE KME NEVO?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Kulsi, Założ sobie Staga i bedziesz mial spokój, oczywiscie jak gazownik montażu nie sknoci.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez yunior81
                                                Kulsi, Założ sobie Staga i bedziesz mial spokój, oczywiscie jak gazownik montażu nie sknoci.
                                                yunior81 chwalą go, tylko pytanie czy dobrze ogarnie Staga jak siedzi w Kme

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Kulsi
                                                  Zamieszczone przez yunior81
                                                  Kulsi, Założ sobie Staga i bedziesz mial spokój, oczywiscie jak gazownik montażu nie sknoci.
                                                  yunior81 chwalą go, tylko pytanie czy dobrze ogarnie Staga jak siedzi w Kme
                                                  Oczywiste jest, że musisz poszukać innego gazownika. Czasami warto udać się dalej ale mieć dobrze założoną i zestrojoną instalacje. Zaglądałeś na Error 503: Unknown domain

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X