Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zenit Pro Direct do 1,4 TSI caxa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Albo warsztat ktory robi inne TSI juz jakis czas i ma pomyslunek, a nie tylko wrzucic, a potem klient niech sie buja sam.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #52
      Dlatego pytam o jakies pewne miejsce ,zresztą jeśli robi się 50 tys km rocznie to takie rozwiązania są na wagę złota.

      Komentarz


      • #53
        Tomcio, podpytaj na LPG forum.
        Pozdrawiam
        Northeusz

        Komentarz


        • #54
          Przyjedziesz do Zbroslawic ul Wolnosci 38 to GZW zrobi. Moze gosc jest dziwny, ale przynajmniej mu sie chce i ma wiedze, a jak ma nie zrobic to powie, ze ma w dupie i nie robi.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #55
            Maicroft, byłem tam ze swoją kurą, na poprawce "fabryki"(mapowanie)

            Zamieszczone przez Maicroft
            Moze gosc jest dziwny, ale przynajmniej mu sie chce i ma wiedze,
            powiem tak - zgadzam się z Tobą w 101%
            OII sprzedana


            Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

            Komentarz


            • #56
              Jutro tam będę przed południem...dam znać jak wrócę co i jak.Gość gada do rzeczy.

              [ Dodano: Wto 21 Lip, 15 15:27 ]
              Dziwny?
              Bylem,umowilem sie na 5.08 na montaż...mily czlowiek,fachowiec nie udaje wszystkowiedzacego.
              Poogladal samochod,przejechaliśmy się,ma sie jeszcze nad pewnymi aspektami zastanowić.
              Wiedzieliscie ,ze nasze CHPA maja trzy wtryski na jeden cykl pracy tłoka ?
              Napiszę jak wyszło po fakcie.

              Komentarz


              • #57
                Zaczac trzeba od tego ze ma 8 wtryskiwaczy. 4 w glowicy oraz 4 w kolektorze.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #58
                  A nieeeee....bo to 2013..Sprawdzalismy ze w kolektorze są tylko zaślepione miejsca na Link juz z nowego typu ale system wtrysku jeszcze ze starego.Na szczęście...jeden problem mniej.

                  Komentarz


                  • #59
                    No to faktycznie prosciej.
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #60
                      Tomcio, no to przecieraj szlaki i nawijaj nam na bieżąco, co, jak, kiedy i dlaczego
                      Pozdrawiam
                      Northeusz

                      Komentarz


                      • #61
                        Spalanie benzyny wychodzi mi w granicach 1,8-1,9 litra na 100km. Wynik podaję po przejechaniu ok. 4 tyś km. Wchodzi w to również rozruch silnika, który prawie natychmiast przełącza się na gaz. Spalanie gazu zależy wyłącznie od obciążenia i prędkości przelotowych. Jadąc spokojnie nad morze i kursując na miejscu (550km trasa załadowany na max. i 330 km lokalnie) przejechałem 880 km i gaz jeszcze się nie wyłączył. Wracając dosyć szybko wybrzeżem, trasą S3 i autostradą pomimo, że nie przekraczałem 150km/h to po 680 km musiałem zatankować lpg. Jadąc w 4 osoby z średnią przyczepą kempingową w Bieszczady spalałem ponad 11 litrów gazu na 100km. W najbliższym czasie nie będę mógł podać spalania wyłącznie w mieście, ponieważ na miejscu jeżdżę Civicem a Octavią tylko kiedy używamy oba auta w tym samym czasie.
                        Rozmawiałem z fachowcem z agcentrum, spalanie benzyny szacowane jest max do 2,5 litra na 100km, na wolnych obrotach jest największe, zmniejsza się wraz z prędkością obrotową silnika. Spalanie w okolicach 1,8l/100km określił jako przyzwoite.

                        Komentarz


                        • #62
                          Kolego cosma a czy jesteś w stanie kontrolować czy jedziesz na benzynie czy na gazie. Czy też gazownik powiedział Ci w jakim zakresie prędkości obrotowych trzeba jeździć żeby auto pracowało tylko na gazie ?

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez Kudini
                            Czy też gazownik powiedział Ci w jakim zakresie prędkości obrotowych trzeba jeździć żeby auto pracowało tylko na gazie ?
                            Przy instalacjach dotryskowych raczej nie ma czegoś takiego jak jazda tylko na LPG. Tutaj dotrysk PB zawsze jest, zmienia się tylko proporcja PB/LPG.
                            Pozdrawiam
                            Northeusz

                            Komentarz


                            • #64
                              kolego kosma może jakies nowe spostrzeżenia odnośnie jazdy na gazie . Chętnie posłucham.

                              Komentarz


                              • #65
                                Nie mam żadnych nowych doświadczeń. Ilość spalonego gazu zależna jest od warunków drogowych i stylu jazdy. Identycznie jak jazda na benzynie. Potrafiłem na benzynie dojechać spokojnie nad morze z średnim spalaniem 5,3 litra/100km (np. Boże Ciało, 4:00 rano wyjazd) , a jak mi się śpieszyło to ponad 7,5 l/100km miałem wynik. W następną sobotę jadę do Wrocka, na pewno wracając będę jechał bardzo szybko. Napiszę ile gazu mi spaliło auto. Benzyny mam jeszcze pomiędzy ½ a ¼ baku więc uzupełniać nie będę.

                                Komentarz


                                • #66
                                  kosma daj jakies nowe spalania

                                  Jadę zakładać gaz we wtorek i chciałem coś więcej się dowiedzieć o spalaniu ??

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zabrze - Wrocław - 145km/h
                                    Wrocław - Zabrze - 150-160 km/h. Autostrada, podane prędkości starałem się utrzymywać przez większość trasy, jak tylko warunki drogowe mi pozwalały. Średnie spalanie gazu 8,1l/100km, benzyny nie wiem ile, bo na razie nie mam potrzeby tankować. Jechałem w 4 osoby bez bagaży.

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Kolega cosma

                                      Kolego cosma czy przed montażem lpg miałeś problem z wariatorem w rozrządzie?? Bo u mnie przy montażu lpg sdi brc jest mały problem z kątem zapłonu na drugim biegu przy niskich obrotach. I gazownik dzwonił i pytał czy robiłem coś przy rozrządzie ???

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Nie miałem problemu z rozrządem i na razie przy nim nic nie robiłem.

                                        [ Dodano: Wto 06 Paź, 15 06:45 ]
                                        Przejazd Zabrze-Gdańsk-Zabrze z dużą prędkością, gdzie się dało na giercówce 140km/h, autostrada 150km/h. Spalanie gazu 8,5l/100km. Spalanie benzyny 1,69l/100km.

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          A na benzynie ile Ci pali przy takiej jezdzie ?
                                          Bo u mnie mniej więcej 0,8 benzynki i ok 7,5-8 LPG....az taka bylaby roznica między CAXA a CHPA ?

                                          p.s aaaaa....przeciez masz O2....to przecież ze 150 kilo grupsza dupka jest.

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Tomcio, Wg realicji kilku osob oraz tego co na motostat widac, to nowe silniki pala mniej niz CAXA. Waga tez do tego sie przyczynia

                                            Do tego tez Ty masz soft ktory chyba lekko rozni sie od takiego gotowca, ktory dostaje kazdy klient.
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Tomcio.
                                              Nie wiem ile pali benzyny przy szybkiej jeździe. Nie zauważyłem specjalnie większego zużycia benzyny jadąc dynamicznie, ale dane odnośnie zużycia benzyny z uwagi na duży przebieg od tankowania do tankowania nie mam wyłącznie z trasy. Informacja odnośnie spalania gazu na trasie jest dużo wiarygodniejsza.
                                              Duży wpływ na zużycie paliwa ma styl jazdy, wg wskazań komputera wracając 30km z pracy mam średnie zużycie 2 litry większe, niż jadąc tą samą trasą do roboty, ale rano jadę spokojniej.
                                              Masz bardzo niskie zużycie benzyny, napisz jaką masz założoną instalację lpg.
                                              Pozdrawiam

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Sterownik Zenith Pro Direct , recuktor Magic III evo2 , wtryski Magic FX

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Macie może coś więcej po takim czasie do powiedzenia o tej instalacji? Tez chce taka zamontować a opinii za wiele nie ma :/

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    akurat nie cieszył bym się zbyt małym spalaniem benzyny, bo zawory lepiej jak dostają większe "smarowanie" od paliwa...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X