Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gdzie tankujemy paliwo do TDI?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    orlen i statoil. shell raz i wcale nie bylo lepiej. bp ultimate raz i przejechalem mniej km...
    wiec orlen jak po trasie a w wawce tylko jedna stacja statoil rog dzikiej/okopowej.

    Komentarz


    • #77
      1. Orlen, 2. Statoil, 3. BP
      Na studiach JET

      Komentarz


      • #78
        Re: Przeprowadźmy sobie sondaż! Gdzie tankujemy paliwo do TD

        Zamieszczone przez bernardo
        Pewnie temat opisywany wielokrotnie, ale dla relaksu wpiszmy gdzie tankujemy (i ewentualnie jaki typ paliwa), potem to zliczę i sobie popatrzymy.... komu ufamy itd. :wink:
        pozdrawiam
        Ja tylko w Shell-u , chyba że brak go a robi się pusto w zbiorniku
        Pozdrawiam !

        LAWNIK

        Komentarz


        • #79
          MZD
          odradzam Shella w tej miejscowości,
          dlaczego??
          -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

          Komentarz


          • #80
            NESTE -dobra taniocha
            POzdro - Pit

            Komentarz


            • #81
              Zamieszczone przez Arek
              MZD
              odradzam Shella w tej miejscowości,
              dlaczego??
              Kiedyś zaraz po otwarciu tej stacji była promocja na paliwo. Skorzystałem, zatankowałem ON i złapałem takiego muła że myślałem że mi padła przepływka. Po prostu powyżej 3 tys. obr. samochód nie miał prawie żadnego przyśpieszenia.

              Problemy skończyły się w momencie gdy wyjeździłem to paliwo do końca. Zalałem ON z BP i samochodzik znowu był żwawy.

              Teraz nie wiem jak jest, ale wolę nie ryzykować. Jak masz dobre doświadczenia z tą stacją to możesz się nimi podzielić... :diabelski_usmiech
              Octavia Kombi ASV 114KM 256Nm @ 148KM 330Nm by ALI - polecam tego tunera...

              Komentarz


              • #82
                Ja w Opolu tankuje tylko na shellu ( choc bardzo nie po drodze ) lub na jednym Orlenie i zawsze jest super.. choc na Orlenie jest niby "Eko diesel" ale nie mam pojecia czy on ma jakies "bio" dodatki ? :?
                Octavia TDI - seria

                Komentarz


                • #83
                  BP normalny naped
                  shell j/w powod podobny do opisywanego juz wczesniej niestety do tej drogiej stacji mam niezbyt po drodze
                  SZŁEM BOKIEM BO NIE SZŁO INACZEJ IŚC
                  Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców

                  Komentarz


                  • #84
                    MZD
                    ja zalewam shella od paru miesiecy i w miare spoko,przyznam ze zalałem sie na BP i jest lepiej troszke.
                    chyba zmieni:-)
                    -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

                    Komentarz


                    • #85
                      Zamieszczone przez Arek
                      MZD
                      ja zalewam shella od paru miesiecy i w miare spoko,przyznam ze zalałem sie na BP i jest lepiej troszke.
                      chyba zmieni:-)
                      Póki co to na BP w Grodzisku się nie zawiodłem. Nie są może najtańsi - ale mają niezłe paliwo.
                      Octavia Kombi ASV 114KM 256Nm @ 148KM 330Nm by ALI - polecam tego tunera...

                      Komentarz


                      • #86
                        ja tankuję tylko na dużych markowych stacjach Orlen, BP, Neste, Statoil itp...
                        czyli nie robi mi różnicy jakiego koloru jest neon na dachu.
                        nie zdażyło mi się (jeszcze) naciąć się na jakiś syf z dystrybutora

                        i jedno co mnie wkurza bez względu na stację:

                        ".... kartę na punkty pan posiada???, to może by pan chciał, a może napój elektryzujący......"


                        p.s.
                        wiem że takie jest zadanie sprzedawcy na stacji i że to ciężka robota, ale mimo to mnie to irytuje
                        5,5l/100

                        Komentarz


                        • #87
                          ".... kartę na punkty pan posiada???, to może by pan chciał, a może napój elektryzujący......"
                          ostro to denerwuje człowieka a szczególnie jak sie spieszy,tez tego nienawidze :-)
                          -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez Arek
                            ".... kartę na punkty pan posiada???, to może by pan chciał, a może napój elektryzujący......"
                            ostro to denerwuje człowieka a szczególnie jak sie spieszy,tez tego nienawidze :-)
                            No tak... ale za te punkty można dostać parę rzeczy...
                            Octavia Kombi ASV 114KM 256Nm @ 148KM 330Nm by ALI - polecam tego tunera...

                            Komentarz


                            • #89
                              Tak a dzis nasze wspanialomyslne rzucilo kielbache wyborcza w postaci obnizki akcyzy o 25gr (rano mialo byc nawet 30-35gr - widocznie przemysleli) a w miedzyczasie wszystkie stacje podniosly od 2-5gr na litrze :zastrzelic
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #90
                                ale tylk na benzynke o ropie zapomnieli
                                to .............. :twisted:
                                -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

                                Komentarz


                                • #91
                                  nie ma sie co cieszyć.....akcyza to jeden z kilku elementów składowych ceny paliwa. Słyszeliście kiedyś żeby PKN, LOTOS itd...podnosiły ceny paliwa bo akcyza wzrosła??? No moze kiedyś, ale najczęściej tłumaczą to wzrostem kosztów ropy na światowych rynkach. Idzie taka informacja w eter, że cena baryłki w new York-u poszła w góre i już po 5 min koncerny ogłaszają podwyżke, a po 10min cena na stacjach rośnie. Cudownie szybka reakcja łańcuchowa.
                                  A wracając do obniżenia akcyzy (tylko na benzyne), to niezła kiełbasa wyborcza wyszła. No bo przecież jakieś 80% (mniej więcej) tak sądze, samochodów w Polsce zasilanych jest benzyną, tyle tylko, że cały transport dóbr, które wytworzy lub zakupi nasza gospodarka realizowany jest do odbiorcy finalnego samochodami zasilanymi czym? Olejem napędowym właśnie. Zaczynając od Pana Mietka, który przywozi chleb z piekarni do sklepu Lublinem z silniczkiem 4CT90T poprzez taksówkarzy, którzy swoimi niemłodymi już "beczkami" wożą nas po mieście, komunikację miejską, PKP a na cięzkim transporcie drogowym kończąc. Wszystko to jeździ na dieslu. Reasumując z jednej strony mamy wiekie hasło pt. Obniżamy Akcyze,które nie koniecznie znaczy - obniżamy ceny paliw(ale kogo to?), a z drugiej strony może sie okazać, że ceny przeróżnych dóbr konsumpcyjnych wzrosną (niemówiąc juz o komunikacji itd....). Pomijam fakt, oczywistej nierówności wobec prawa, bo niby dlaczego tylko benzyna ma mieć niższą akcyze? Często gęsto właściciele diesli musieli na starcie zapłacic więcej za zakup takiego samochodu.....ale cena diesla nie wynika li tylko z ilości zużywanego paliwa(szczególnie nowe biją benzyne na łeb ) i różnicy w cenie paliwa(marne pare groszy), ale przedewszytkim z kosztów produkcji i z faktu, że silniki te są/były trwalsze.
                                  To takie moje wywody i mój pkt. widzenia.

                                  Pozdro

                                  Aha, ciekawe jak taka obniżka wpłynie na realizacje przyszłorocznego budżetu naszego ślicznego kraju??? Przecież za jego realizacje nie bedą odpowiadać Ci, którzy dzisiaj obniżają akcyze :lol: ...już wiem
                                  POzdro - Pit

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Dzis patrzylem to diesel stoi po 3,99 Pb 95 po 4,50 a LPG 1,82 - jakims cudownym sposobem to ostatnie nie zmienia swojej ceny gora dol 3 razy w tygodniu.

                                    A padlo na forum jak to jest z olejem rzepakowym do auta. Jesli chciec byc w zgodzie z prawem nalezy od kazdego litra takiego oleju zaplacic akcyze :twisted: - piekne to k
                                    A juz tlumacze skad to sie bierze. Jakis czas temu MF zadano wlasnie pytanie jak to maja rozliczac firmy, ktore chcialyby chronic srodowisko i MF doszlo do wniosku, ze olej rzepakowy z zalozenia sluzy do np. robienia frytek czy innych tam 'kotletow'. Wlewajac go do baku zmieniamy jego przeznaczenie i staje sie ono paliwem do samochodu, czyli wg definicji: paliwa do samochodow wszelkiego typu, w tym olej rzepakowy tankowany do diesla objete sa akcyza. Nie wiem tylko jaka, bo ON a PB czy LPG maja w Polsce 3 rozne stawki :lol:
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      dzis na rmf fm mówili ze od nowego roku znowu akcyza strzeli do góry :diabelski_usmiech
                                      -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        nie ma sie czym podniecać ....jak pisałem. Czymś tą dziure w budżecie trzeba załatać więc ......
                                        POzdro - Pit

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          tam głownie tankuję
                                          BP -Ultima Diesel
                                          Shel V-Power Diesel

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Re: Przeprowadźmy sobie sondaż! Gdzie tankujemy paliwo do TD

                                            Neste - 80%, PKN - 20%

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Najczęściej Neste. Chyba, że nie ma w okolicy to BP lub Shell... Zawsze zwykły ON. Ultimate, czy V-Power testowałem, ale skoro nie widać różnicy to po co przepłacać. :wink:

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Shell, zwykłe paliwo. Pojeździłem miesiąc na BP Ultimate i wcale nie pali mniej, a nawet więcej.
                                                TDI ASV 140KM 300Nm

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Generalnie leje normalny ON, glownie tankuje LOTOS ON bo jest najtanszy u mnie i jezdzi sie na nim niezle, jak tankuje gdzies na trasie to na dobrych stacjach, ale do konkretnych firm nie przywiazuje wiekszej wagi.
                                                  :: O1 AXR Kombi

                                                  Komentarz


                                                  • Zazwyczaj Neste.
                                                    Pozdrawiam
                                                    Jacek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X