Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montaż spryskiwaczy reflektorów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Montaż spryskiwaczy reflektorów

    Mam pytanie jak podłączyć spryskiwacze reflektorów tak aby działały, nie chcę jakiegoś druciarstwa. Mam zamontowane spryskiwacze w zderzaku, tylko nie mam pojęcia jak to wszystko podłączyć. Od czego pasuje większy zbiorniczek na płyn ... Golf IV ?
    Skoda Octavia I Tour 1.6 Twin Power

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69409

  • #2
    Cześć,
    Aby podłączyć spryskiwacze reflektorów bedziesz musiał wykonać prace z zakresu:
    • hydrauliki,
    • elektryki.

    I) Hydraulika:
    -demontaż istniejącego zbiorniczka (3L), montaż większego zbiorniczka 5,5 l na płyn do spryskiwaczy ( pasuje z Golf IV, Audi A3). Zbiorniczek z dwoma pompkami oraz czujnikiem poziomu płynu.
    - montaż węży pomiedzy pompką "reflektorów" a dyszami w zderzaku. Ww. wąż należy wyposażyć w zawór spietrzający ( zlokalizowany jak trójnik pomiędzy pompką a odejściami do dysz), elementy przyłaczeniowe na końcach węża wraz z spinkami ("zawleczkami") - pozwalaja na rozłączenie dysz i popmki od węża,
    - przytwierdzenie węża spinkami/opaskami do konstrukcji samochodu,

    Zamieszczone przez Gnusma Zobacz wpis
    Mam zamontowane spryskiwacze w zderzaku, tylko nie mam pojęcia jak to wszystko podłączyć.
    - pomimo że masz, opiszę: dochodzą jeszcze dysze spryskiwaczy w zderzaku, przytwierdzane metalowaymi spinkami/wsuwkami od wewnętrznej strony zderzaka oraz nakładki na dysze ( ktoś to na forum pięknie nazwał - "takie rogi")

    II) Elektryka
    -przeprowadzenie w podszybiu okablowania z rejonu przekaźników do pompki "reflektorów" - przewód 2,5 mm do pompki, do masy taki sam, (punkt masowy masz pod zbiorniczkiem płynu - jak zdejmiesz istniejący to zobaczysz)
    -przeprowadzenie okablowania z licznika ( pozycja: 6 PIN, zielona kostka ) do czujnika poziomu płynu w spryskiwaczu - przewód 0,35 mm do czujnika, do masy 0,5 mm
    - montaż przekaźnika spryskiwaczy reflektorów w skrzynce przekaźników ( fabrycznie 4 pozycja),
    - montaż gniazda z bezpiecznikiem w skrzynce bezpieczników - pozycja gniazda 33, bezpiecznik 20A - wraz z okablowaniem,
    - uruchomienie VAG COM./VCDS funkcji kontroli poziomu płynu w zbiorniku spryskiwaczy,

    Pozdrawiam,

    ​​​​​​​Tomek

    Komentarz


    • #3
      Wielkie Dzięki Tomek !!!
      Skoda Octavia I Tour 1.6 Twin Power

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69409

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Czarny_Wilczur Zobacz wpis
        z dwoma pompkami oraz czujnikiem poziomu płynu
        Czy aby czujnik jest niezbędny?
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          Jeśli ma być profi i ori to tak . Nie spotkałem większego zbiorniczka bez czujnika zresztą.
          Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
          Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

          Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
          Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

          Komentarz


          • #6
            Nie koniecznie trzeba to robić tak jak "fabryka", będzie wtedy dużo prościej, a tak samo skutecznie. Tu jest dokładny opis do Octavi I, co prawda spryskiwacze klasyczne (nie wysuwane), ale problemy łączeniowe będą takie same.
            Link
            Jeżeli już montuje się spryskiwacze we własnym zakresie, to i tak trzeba wykonać wszystkie prace. Moja rada, to zamontować dodatkowy przycisk do uruchamiania spryskiwaczy reflektorów, będzie to dużo bardziej funkcjonalne i wygodne w praktycznym użytkowaniu. Dlaczego? Jest to opisane w tym linku co podałem. Nie koniecznie trzeba montować "automat dozujący", dozownikiem może być palec, ale oddzielny przycisk, to moim zdaniem konieczność "ułatwiająca życie".
            Fabryka po prostu oszczędza na przycisku i na opracowaniu miejsca na pulpicie dla niego (dodatkowa opcja wyposażenia), stąd nie funkcjonalne rozwiązanie z trzymaniem manetki przez pewien czas.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Matfiejkos Zobacz wpis
              Jeśli ma być profi i ori to tak . Nie spotkałem większego zbiorniczka bez czujnika zresztą.
              ja chyba nie mam
              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

              Komentarz


              • #8
                To czemuś swojej O1 nie pokazał jeszcze ? Albo innego golfowozu? Bo w O2 to nie wiem jak jest .
                Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
                Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

                Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
                Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X