Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przeniesienie Przycisków konsoli środkowej

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Przeniesienie Przycisków konsoli środkowej

Witam,
    chciał bym przenieść przycisk od podgrzewania szyb, podgrzewania foteli oraz otwierania wlewu paliwa, które znajdują sie na górze konsoli (Link), na sam dół w miejsce radia, aby radio dać na górę, i oto moje pytania.
    1) czy jest fizyczna możliwość zrobić to?
    2) czy trzeba dużo przerabiać?
    3) czy przewody starczą czy trzeba je przedłużyć ?
    4) czy ktoś już to robił i ma jakieś przydatne rady?

Pozdrawiam Paweł.

p.s. zdjęcie zapożyczone ze strony forum, w moim brak jest ASR.
    Abian1815

Jest fizyczna możliwość zrobienia tego, ale nie opłaca się to, bo trzeba wszystko przerabiać - zobacz jak wygląda miejsce na przyciski:

Nie mniej jak zrobisz takiego moda to nie zapomnij się pochwalić efektem - czekam z niecierpliwością
    Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
    Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
    Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

Komentarz

Powiem Ci że mnie zaskoczyłeś tymi przegródkami między przyciskami, myślałem że to jest jako cały panel (te 4 przyciski). Hmmmm
      ale widzę tu dużo roboty, za 2tygodnie mam 5dni wolne to się będę za to brał, jak coś zmodyfikuje to zrobię fotke i dam znać, na tą chwilę Bardzo dziekuję i do usłyszenia
      Abian1815

Komentarz

Wszystkie te przełączniki są wykonane w postaci prostokątnych pudełek o jednakowych wymiarach. Te "pudełka" są wciskane w odpowiednio ukształtowane gniazda z wypustkami uniemożliwiającymi włożenie w innej kolejności. Przeniesienie tego w inne miejsce, to konieczność przeniesienia tych gniazd.

Przeróbka jest możliwa i bardzo łatwa jeżeli zastosuje się inne przełączniki, np ładne, przechylane "hebelki", lub inne "guziki". Wtedy te zmienione przełączniki można zamontować nawet na odpowiednio przyciętym, dopasowanym kawałku plastyku. Wiąże się to też z montażem odpowiedniego podświetlenia, np. mała diodka LED przy każdym przełączniku.
        Przenoszenie oryginalnych przełączników jest raczej nie celowe.

Komentarz

Ze zdjęcia zamieszczonego przez Matfiejkosa kombinuję tak sobie że gdybym miał się za to zabrać to najpierw zaopatrzył bym się w drugą konsolę (tak na zapas w razie jakiejś pomyłki lub nawet innej konieczności), z której wyciął bym całe mocowanie przełączników razem z maskownicą i ten fragment "przeszczepił" wtedy na dół do swojej a dopiero później w swojej wycinał bym to co niepotrzebne aby przesunąć radio do góry.

Powiem szczerze nigdy o tym nie myślałem ale to bardzo ciekawy pomysł na moda, bo w sumie te przełączniki psu na budę tak wysoko. Poza otwieraniem klapki paliwa kilka razy w roku to się z tego nie korzysta. Za to panel climatronica jest niewygodnie nisko, już nie wspominając o tym, że radio 2 din z navi na samej górze to by był cacunio temat.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X