Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Podłokietnik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Podłokietnik

    Ja c do tego, że to był nieszczęśiwy wy adek miałbym wątpliwości...

  • #2
    [O1] Podłokietnik

    Witam, jak wygląda montaż oryginalnego podłokietnika w Octavii I, jest on przykręcany do fotela czy jakoś w rejonach zapalniczki? oraz jeżeli ktoś zakładał, to jaki jest przybliżony koszt zakupu i montażu?

    Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

    Komentarz


    • #3
      Montaż jest banalnie prosty, wszystko pasuje plug&play. Jeżeli kupisz komplet z mocowaniem(tzw. łapą) i oryginalnymi śrubami, wtedy cała procedura zajmie Ci 30 minut. Rozmontowujesz tunel środkowy- 3-4 śrubki i montujesz najpierw łapę. Zakładasz tunel i dalej już wszystko pasuje. Pasuje też podłokietnik z Golfa IV, ale wtedy musisz dopasować, poprzez obcięcie, plastikową osłonę "nogi" podłokietnika.
      Skoda Octavia I kombi, Laurin&Klement, 1.9TDi ASZ, 150KM. To już niestety przeszłość. Wygląda na to, że poszła w dobre ręce.

      Komentarz


      • #4
        Witaj Edek89, Montaż jest stosunkowo prosty tak jak pisze PiotrPP, koszt oryginału to kilkaset zł (w ASO 600-800) możesz poszukać jakiejś używki w cenie 150-200 zł lub kupić podróbę ale wtedy musisz liczyć się z nieco kłopotliwym montażem. ZobaczTEN temat, może coś się wyjaśni...
        Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

        Komentarz


        • #5
          Podróby odradzam- tak jak kolega Jeżyk napisał- montaż jest kłopotliwy, poza tym wykonane są z dużo gorszych materiałów. Szybko zaczynają trzeszczeć i nie stanowią pewnego podparcia. Używany w dobrym stanie będzie dużo lepszym rozwiązaniem. Wystarczy tylko znaleźć pasujący kolorem do tapicerki. Kup nawet bez łapy, w serwisie Skody dostaniesz taką za 50zł, pamiętaj też o śrubach- bez tych ori montaż staje się bardzo skomplikowany.
          Skoda Octavia I kombi, Laurin&Klement, 1.9TDi ASZ, 150KM. To już niestety przeszłość. Wygląda na to, że poszła w dobre ręce.

          Komentarz


          • #6
            łapa w ASO 80zł
            Octavia 1,8 20V

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez PiotrPP
              pamiętaj też o śrubach- bez tych ori montaż staje się bardzo skomplikowany.
              Śruby możesz kupić w sklepie metalowym, (ASO mi kazało czekać ponad 4tyg na śruby) i nawet wyjdzie taniej tyle że trzeba wiedzieć jakie.
              O ortografie dba FF.
              Ranking sprzedaży nowych aut w Polsce w 2009 oraz 2008 (Excel):
              http://thunderbolt2.prv.pl/sprzedaz/Ranking.xls
              Skoda Octavia & Audi A6

              Komentarz


              • #8
                Najważniejszy jest łącznik,czy też śruba dystansowa 1J0 711 354.To takie ustrojstwo,które jest z jednej strony śrubą,z drugiej nakrętką.Część "śrubową"wykorzystujemy do przykręcenia dźwigni h-ca ręcznego po wykręceniu śruby,cżęść "nakrętkowa"służy do przykręcenia lewej,krótszej podpory łapy.Pozostałe elementy,to 3 zwykłe śruby M8X25 zintegrowane z podkładką(można oczywiście dać zwykłe śruby i podkładki) plus nakrętki do nich.
                Wszystko to,kosztuje w ASo ok.20 zł.Zamawiałem w ASO Żagiel w Lublinie i po dwóch dniach odebrałem.
                Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                Komentarz


                • #9
                  Czy ten podłokietnik:



                  Będzie pasował kolorystycznie do standardowej tapicerki Octavii I Ambiente po lifcie?

                  Czy on jest właśnie do tej tapicerki, czy do tej dedykowany jest jakiś inny?

                  Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • #10
                    Edek89, będzie pasował do tapicerki "Szary Scale".

                    ps: co do śrub to ja wykorzystałem takie (foto poglądowe):
                    Link
                    tylko w odpowiednim rozmiarze i na dodatek u mnie miały one z jednej strony gniazdo na imbusa do tego nakrętki i wszystko trzyma do dziś (od stycznia tego roku) i nic nie lata.
                    O ortografie dba FF.
                    Ranking sprzedaży nowych aut w Polsce w 2009 oraz 2008 (Excel):
                    http://thunderbolt2.prv.pl/sprzedaz/Ranking.xls
                    Skoda Octavia & Audi A6

                    Komentarz


                    • #11
                      Chce kupic oryginalny używany oczwiście podłokietnik do swojej Octavii
                      Czy przy montażu trzeba cos wiercic w podłodze, czy tylko przykręcamy do tunelu srodkowego?
                      na forum vw golfa ktos pisał że trzeba przykrecac do podłogi...
                      Pozdrawiam
                      pedro

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez PiotrPP
                        Wystarczy tylko znaleźć pasujący kolorem do tapicerki
                        ja szukam obecnie materiału w kolorze mojej tapicerki i nigdzie nie mogę dostać

                        Zamieszczone przez pedro
                        na forum vw golfa ktos pisał że trzeba przykrecac do podłogi...
                        z tego co się orientuje to wykorzystujesz otwory, do których przykręcona jest dźwignia ręcznego

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez pedro
                          Chce kupic oryginalny używany oczwiście podłokietnik do swojej Octavii
                          Czy przy montażu trzeba cos wiercic w podłodze, czy tylko przykręcamy do tunelu srodkowego?
                          na forum vw golfa ktos pisał że trzeba przykrecac do podłogi...
                          Dobrze pisał
                          Przykręcamy do podłogi tunelu.Nic nie trzeba wiercić,wszystko jest przygotowane.
                          Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                          Komentarz


                          • #14
                            ok dzieki Januszsz
                            Jesli chodzi o materiał to domyślam się, że potrzebujesz na obszycie podłokietnika.
                            Pytaj tam gdzie handlują fotelami samochodowymi, mają też zagłówki i z takiego jednego zagłówka powinno wydac na podłokietnik.
                            Pozdrawiam
                            pedro

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez pedro
                              Jesli chodzi o materiał to domyślam się, że potrzebujesz na obszycie podłokietnika.
                              dokładnie
                              mam już małe przetarcie i muszę go wymienić
                              w NDM nie ma szans kupić :x

                              Zamieszczone przez pedro
                              Pytaj tam gdzie handlują fotelami samochodowymi, mają też zagłówki i z takiego jednego zagłówka powinno wydac na podłokietnik.
                              inaczej mówiąc szroty :szeroki_usmiech

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez adamusiek
                                Zamieszczone przez pedro
                                Jesli chodzi o materiał to domyślam się, że potrzebujesz na obszycie podłokietnika.
                                dokładnie
                                mam już małe przetarcie i muszę go wymienić
                                A nie myślałes,aby obszyć skórą?Prawdziwą lub sztuczną.Oryginalny materiał ciężko będzie dostać,a skóra pasuje do wszystkiego.
                                Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Szrot lub tapicer z wiekszym wyborem materiałów
                                  Nie zwróciłem uwagi że jesteś z Nowiaka :wink:
                                  Pozdrawiam
                                  pedro

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez JanuszSz
                                    A nie myślałes,aby obszyć skórą?
                                    Ja się do tego przymierzam.
                                    obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                                    wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                                    Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      pedro, a kojarzysz u nas jakiegoś tapicera :?:
                                      google wyszukało mi tylko jakiegoś od mebli na Mazowieckiej :cry:
                                      u niego to chyba takiego nie dostanę

                                      [ Dodano: Czw 28 Sty, 10 22:58 ]
                                      Zamieszczone przez JanuszSz
                                      A nie myślałes,aby obszyć skórą?Prawdziwą lub sztuczną.Oryginalny materiał ciężko będzie dostać,a skóra pasuje do wszystkiego.
                                      o tym już myślałem :wink:
                                      jeżeli nie znajdę materiału to wtedy zrobię w skórze (tylko zostaje kwestia koloru)
                                      albo szara pod tapicerkę, albo czarna pod mieszek biegów

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        wiem że kiedyś był na ul Przejazd tapicer, ale czy dziś jeszcze jest :roll:
                                        można by zapytac na Mazowieckiej może cos dobiorą
                                        Pozdrawiam
                                        pedro

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          no to materiał już mam

                                          jako, że nie mogłem dostać oryginalnego, podłokietnik zostanie obity szarą skórą :diabelski_usmiech

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Jaki powinien być kolor podłokietnika do tapicerki "Szary Scale"?
                                            Czy powinien być dobrany do koloru tunela środkowego, czyli czarny?

                                            [ Dodano: Sro 03 Lut, 10 10:54 ]
                                            Zamieszczone przez vince123
                                            Zamieszczone przez krzysiekb123
                                            aki powinien być kolor podłokietnika do tapicerki "Szary Scale"?
                                            wg Twoich upodoban ... IMO szary bedzie raczej pasowal :wink:
                                            No tak do tapicerki będzie pasował, ale tunel jest czarny i nie wiem jak będzie wygladał szary kolor "nogi" podłokietnika montowany do czarnego tunelu.
                                            Czy ktoś montował szary podłokietnik do czarnego tunelu?
                                            Zamówiłem szary i chyba się przekonam jak przyjdzie przesyłka
                                            Już mam - Octavka 1.6 Tour Ice+
                                            Krzysiek

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              po długiej walce z zszywaczem i strasznie twardym plastikiem udało się doprowadzić podłokietnik do poprawnego wyglądu :diabelski_usmiech

                                              jak pisałem wyżej, ori materiału nie mogłem kupić, więc jest w skórze :wink:
                                              na zdjęciach różnią się kolory, ponieważ foty robione innymi aparatami i przy innym świetle, ale kolor oczywiście pasuje idealnie do reszty

                                              po zakupie wyglądał tak



                                              a tak jest teraz


                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Podłokietnik ori Octa vs Golf IV

                                                witam dokleje się do tematu, a mianowicie mam kilka pytań odnośnie adaptacji podłokietnika z Golfa IV do octy OI.
                                                z tego co wyszukałem na forum wynika że są drobne różnice w łapie ale to nie problem można podpiłować i jest już miejsce na zapalniczkę ale głównie chodzi mi o boczne plastiki, bo plastiki w podłokietniku Golfa są szersze i dłuższe, nie zwężają się ku dołowi, w octavi zwężają się do rozmiaru schowka wkładanego w tunel środkowy.

                                                No i teraz pytanie czy owe plastiki są wymienne z jednego podłokietmnika do drugiego, bo reszta jest taka sama?

                                                Niechcę nic wycinać podcinać i kombinować bo będzie to marnie wyglądać, wiem że można te plastiki osobno dokupić w ASO tylko czy będą pasować do podłokietnika od Golfa IV bo takowy mam (jestem przed montażem) a jak wiemy to estetyka w naszych OCTACH jest na pierwszym miejscu.

                                                Co o tym sądzicie???
                                                Załączone pliki

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  a kto mi powie jak mam założyć "pokrywkę" :wink:

                                                  dzisiaj próbowałem złożyć wszystko do kupy i połamałem zawiasy

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X