Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Podłokietnik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Dzieki za wyjaśnienie, upewniając się rozumiem, że te powinny być OK ?
    Link
    Link

    Pozdrawiam, Kamil

    Komentarz


    • #77
      W tym pierwszym nie będzie pasować dolna obudowa. Jeżeli kupiłbyś ten drugi to też może nie pasować ta dolna osłona ale po jej podcięciu ludzie na forum montowali takie podłokietniki. Poszukaj w szukajce były nawet zdjecia jak to wygląda. W jednym i drugim linku łapy są odlewane więc może być problem z zapalniczką.
      Zerknij do tego tematu http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=4530 powinno Ci to wyjaśnić co i jak.
      Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

      Komentarz


      • #78
        Drodzy koledzy podpowiedzcie czy ten podłokietnik pasuje do Octavii I po lifcie 2003 r. Patrząc na tę łapę wygląda tak jak w temacie podlinkowanym przez przedmówcę.

        Link

        Czy będzie wymagana przeróbka łapy, lub rezygnacja z gniazda zapalniczki itp.?
        Tak, wiem, że lepiej kupić oryginalny używany bo te będą skrzypieć. Niestety od długiego czasu nie widziałem w rozsądnych pieniądzach dobrze utrzymanego podłokietnika, dlatego zdecydowałem się na coś takiego.
        Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

        Komentarz


        • #79
          Pixon, zerknij na drugą stronę tego wątku
          Forum - Octavia Club Polska
          tam masz pokazane dokładnie miejsce które koliduje z zapalniczką, w aukcji o którą pytasz masz dokładnie taką samą łapę, czyli dupa zbita, ja osobiście zrezygnowałem z zapalniczki i po kłopocie.

          Komentarz


          • #80
            Właśnie problem jest taki, że nie widziałem oryginalnej łapy na oczy i nie wiem jak ona wygląda żeby mieć porównanie. Od tej chyba różni się nieznacznie?
            Czy jest możliwość przerobić tak te łapę cos wyciąć, zeszlifowac żeby mieć gniazdo zapalniczki samochodowej. Nie mogę z niej zrezygnować bo nie będę miał gdzie ładować navi.

            Dzwoniłem do ASO Skoda to mi krzyknęli cenę 85 zł za ten kawałek metalu. ..
            Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

            Komentarz


            • #81
              oryginalna jest blaszana , ja zalozyłem tą z aluminium z golfa IV , dzięki kątówce możesz spokojnie zeszlifować to co przeszkadza , tylko uwaga na oczy , szlifowanie aluminium jest bardzo niebezpieczne
              jest O1 RS 1.8T XENON
              była O1 1.9 TDI AGR

              Komentarz


              • #82
                Witam
                Założyłem taki podłokietnik jak w linku wyżej. Łapa nie była szlifowana a zapalniczka jest na swoim miejscu (niestety trochę przekrzywiona ale nie jest to zbyt widoczne). Niestety jakość tych podłokietników nie jest najlepsza czego oczywiście można się spodziewać po cenie, chodzi o to, że trochę trzeszczy podczas trzymania ręki :? .
                Pozdrawiam.
                k-pax

                Komentarz


                • #83
                  poluję na używany ori podłokietnik w dobrym stanie już długo i nie mogę utrafić i tak sobie pomyślałem żeby kupić podłokietnik np z Golfa IV i w aso dokupić te boczne plasiki i łapę od Octavii żeby wszystko dobrze pasowało co o tym myślicie? sprzedaja w ogóle te boczne plastiki oddzielnie? wiem że łapę można kupić...
                  "urodzilem się z kierownicą w dłoni i ołowianą stopą" ;]

                  176Km 343Nm
                  hamulce 312mm przód i 256mm tył

                  Komentarz


                  • #84
                    Co myślicie o tym podłokietniku ? Ktoś sprawdzał ? Na montażowych rysunkach jest niby wcięcie na zapalniczkę. Ktoś miał do czynienia z takim podłokietnikiem ?
                    link

                    Komentarz


                    • #85
                      Ja ostatnio montowałem u siebie klasyczny zamiennik na Alegro za ok 100. Jestem bardzo zadowolony. Nic nie trzeszczy i montowany jak ori. Jedyne co to musiałem spilować łapę gumówką i zapalnicznę podłączyć bezpośrednini kablami bo wtyczka wadziła o łąpę a bardziej jej nie można spiłować. Do tego nalezy o ok 1 cm skrócić obudowę podlokietnika.

                      Komentarz


                      • #86
                        Przem0, To ja już bym wybrał ten
                        Link
                        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                        Pozdrawiam ANIOL

                        Komentarz


                        • #87
                          Ten który poleca anioł jest chyba bliższy seryjnemu. czy ktoś taki montował?
                          PS.Czy nie natknęliście się gdzieś na allegro na zestawy naprawcze do oryginalnych podłokietników - chodzi o metalowe zawiasy klapki które przykręca się w miejsce pourywanych plastikowych. Kiedyś ktoś takie oferował a teraz jak jest potrzeba to nie mogę znaleźć.
                          Ten wygląda jak oryginał - ciekawe czy da się go założyć na oryginalna łapę O1 ( bo pewnie ta VW nie będzie pasowałą do O1 po lifcie
                          Błąd / Error

                          Komentarz


                          • #88
                            Tak jak wyżej pisałem montowałem taki jak z linka podanego przez Anioła.

                            Komentarz


                            • #89
                              janusz35 kilka dni temu patrzylem na te zawiasy na allegro musiały zejść z aukcji ale są na tablicy.pl musisz wpisać "naprawa podłokietnika"
                              "urodzilem się z kierownicą w dłoni i ołowianą stopą" ;]

                              176Km 343Nm
                              hamulce 312mm przód i 256mm tył

                              Komentarz


                              • #90
                                Zamieszczone przez janusz35
                                Czy nie natknęliście się gdzieś na allegro na zestawy naprawcze do oryginalnych podłokietników - chodzi o metalowe zawiasy klapki które przykręca się w miejsce pourywanych plastikowych. Kiedyś ktoś takie oferował a teraz jak jest potrzeba to nie mogę znaleźć
                                Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl jegomośc na allegro ma nicka gdpiotr
                                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                Komentarz


                                • #91
                                  Dzięki o to chodziło. Ale pojawiła się problem - do wymiany man jeszcze przycisk pokrywy:
                                  Link
                                  czyli razem z zawiasami : to ponad 70zł
                                  a tu mam całą pokrywę:
                                  Błąd / Error
                                  nie wiem tylko jak z jakością
                                  chyba jednak zdecyduję się na reanimację swojego starego podłokietnika

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    janusz35, wcześniej czy później zawias "strzeli" :diabelski_usmiech , a tu bedziesz miał solidnie zrobione

                                    Nie wiem co masz uszkodzone w tym przycisku...ale ja sobie też go robiłem - w podobny sposób jak te zawiaski, bo tez się "ukruszyło" tam w środku :diabelski_usmiech
                                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Kupiłem oryginalny używany podłokietnik z łapą do mojej Octavi. Proszę powiedzcie mi, czy wasze podłokietniki po zamontowaniu są równo z tunelem, czy są pod lekkim skosem w stronę fotela pasażera?
                                      Nie wiem czy jest to błąd wynikający z montażu (raczej nie podejrzewam tego), krzywizny elementów, czy jest to specjalnie zaprojektowane w ten sposób żeby ułatwić dostęp do hamulca ręcznego i zmiany biegów.
                                      Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Równo. Może łapę jakoś krzywo poprzykręcałeś?

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          U mnie też był krzywy (kupiony na allegro, łapa oryginał), po podłożeniu podkładki się wyprostował .
                                          Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Łapa trzyma się na trzech śrubach, dwóch z jednej strony i kolejna po przeciwnej. Łapę przykręcałem dwa razy i za każdym razem wychodziło że podłokietnik był przekrzywiony w stronę fotelu pasażera. Co więcej zakres ruchu łapy na tych śrubach nie jest zbyt duży, szczególnie przez ograniczenia wynikające z tej "śruby w śrubie" wkręcanej po przeciwnej stronie.
                                            Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Czy ktoś miał do czynienia z podłokietnikiem Link ?

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Konstrukcja montowana okrakiem na tunelu i to na sztywno, bez możliwości odchylenia. Zwróć też uwagę na zagadnienie dostępu do gniazda zapalniczki. Konkluzja: ja bym szukał dalej.
                                                Pozdrawiam
                                                Wodan

                                                Szkodnik: O1 1.9 TDI AXR kombi

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Zakupiłem używany oryginalny podłokietnik. Z wyglądu widać, że w dobrym stanie, wszystkie mechanizmy sprawne. Minusem jest, że skrzypi jak trochę mocniej się podeprę na krawędzi. Da się coś z tym zrobić?

                                                  Komentarz


                                                  • Przyzwyczaić... :lol:

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X