Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Podłokietnik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zerknij do mnie na "byla" octavie zobaczysz na miniaturkach co prawda, ale widac cos, to jest chyba ten sam.

    Komentarz


    • Wygląda identycznie
      Ciekawe ile kolo będzie za niego chciał. :?:

      Komentarz


      • A ja zdemontowałem w końcu podłokietnik , nie umiałem się przyzwyczaić :? Dla mnie jazda z podłokietnikiem to lipa ... cały czas miałem podniesiony bo fajnie wyglądał ..i tyle .Mój ma przerobioną łapę z Golfa IV tak że wchodzi zapalniczka tylko brakuje górnego przycisku i plastiki są z golfa. W sumie niby jest z O1 RS gdyż dostałem go razem z kierownicą z RS jak kupowałem fotele z O1 RS , jest czarny i skórzany. Z chęcią bym się go pozbył bo jest mi niepotrzebny.
        Skoda Octavia I Tour 1.6 Twin Power

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69409

        Komentarz


        • To dawaj fotki na maila
          [email protected] :diabelski_usmiech
          A sama łapę da się przelozyc?

          Komentarz


          • Ja też się nie mogłem przyzwyczaić do tego podłokietnika. Ręczny się strasznie ciężko zaciągało. Biegi też jakoś tak dziwnie się wrzucało. Lepiej jednak bez niego niż z nim. W O1 jest on średnią opcją. Nie wiem jak jest w O2, O3 itp. ale w naszych egzemplarzach jest on niedopasowany.
            Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

            Komentarz


            • Moim zdaniem jest za wąski ( przy położeniu foteli jaki mam w aucie dwie osoby nie oprawa się wygodnie)i chyba za długi ( jak ktoś jest wysoki i ma fotel odsunięty do tylu to z zaciągnięciem ręcznego może mieć problem). Lubię go uzywac ale chciałbym go wymienić na taki, jak pokazałem na zdjęciu wczesniej

              Komentarz


              • ja na swoj nie narzekalem acz kolwiek nie jestem jakims fanem jest to jest nie ma to nie ma, z reguly na trasie tylko uzywam. ten podlokietnik o ktorym mowa ma regulacje wysokosci (lub raczej kata pochylenia) i nie przeszkadza w zmianie biegow, moze troche w zaciagnieciu recznego, ale nie badzmy babami. Podlokietnik jest fajny napewno lepszy niz ta "szmatka" normalnie montowana.

                Komentarz


                • Ja tam w poprzedniej miałem i nie narzekałem.
                  Co do używania ręcznego, to faktycznie przy opuszczonym było na minus.
                  Szczególnie zimą :P
                  W tej nie mam i na początku było bieda się przyzwyczaić.
                  Była O1 AGR

                  Jest O1FL ALH

                  Komentarz


                  • Koledzy mam problem bo urwała mi się klamka od otwierania podłokietnika i klapa sie sama otwiera w pionie. Na alledrogo jest uchwyt nawet w 3 kolorach po 25 pln ale mają napisane, że do O1 od 2001r pasuje. Ja mam O1 99r. ale jak porównuję do zdjęć to moja klamka jest taka sama? Czy jest różnica pomiędzy podłokietnikami przed i po 2001?.

                    Tu link do aukcji: allegro.pl/przycisk-podlokietnika-passat-b5-bora-golf-iv-mk4-i4918535869.html

                    [ Dodano: Nie 04 Sty, 15 23:09 ]
                    Nikt nie wie,?
                    Grand Scenic 2.0T Initiale 05'
                    Służbowe: Berlingo 1.6hdi 92 Selection 15'
                    Była 4 x Octavia: 04' O1 fl Elegance Combi ASV
                    08' O2 Elegance Combi BKC
                    11' O2 fl Elegance Combi CDAA
                    99' O1 SLX Combi AHF

                    Komentarz


                    • Re: Podłokietnik ori Octa vs Golf IV

                      Zamieszczone przez Chudy
                      witam dokleje się do tematu, a mianowicie mam kilka pytań odnośnie adaptacji podłokietnika z Golfa IV do octy OI.
                      z tego co wyszukałem na forum wynika że są drobne różnice w łapie ale to nie problem można podpiłować i jest już miejsce na zapalniczkę ale głównie chodzi mi o boczne plastiki, bo plastiki w podłokietniku Golfa są szersze i dłuższe, nie zwężają się ku dołowi, w octavi zwężają się do rozmiaru schowka wkładanego w tunel środkowy.

                      No i teraz pytanie czy owe plastiki są wymienne z jednego podłokietmnika do drugiego, bo reszta jest taka sama?

                      Niechcę nic wycinać podcinać i kombinować bo będzie to marnie wyglądać, wiem że można te plastiki osobno dokupić w ASO tylko czy będą pasować do podłokietnika od Golfa IV bo takowy mam (jestem przed montażem) a jak wiemy to estetyka w naszych OCTACH jest na pierwszym miejscu.

                      Co o tym sądzicie???
                      Ja docialem wyszło super , szkoda forsy na dokupienie pewnieplastiki kosztują korcie

                      Jak tak teraz patrzę na te dwa rysunki to raczej chyba to są różne podlokietniki

                      [ Dodano: Pon 05 Sty, 15 22:46 ]
                      Zamieszczone przez tokolosz
                      Koledzy mam problem bo urwała mi się klamka od otwierania podłokietnika i klapa sie sama otwiera w pionie. Na alledrogo jest uchwyt nawet w 3 kolorach po 25 pln ale mają napisane, że do O1 od 2001r pasuje. Ja mam O1 99r. ale jak porównuję do zdjęć to moja klamka jest taka sama? Czy jest różnica pomiędzy podłokietnikami przed i po 2001?.

                      Tu link do aukcji: allegro.pl/przycisk-podlokietnika-passat-b5-bora-golf-iv-mk4-i4918535869.html

                      [ Dodano: Nie 04 Sty, 15 23:09 ]
                      Nikt nie wie,?
                      Pasuje , j mam podlokietnik z golfa 98 kupowalem takowa wiec wszystkie maja to samo
                      jest O1 RS 1.8T XENON
                      była O1 1.9 TDI AGR

                      Komentarz


                      • No tak bo w opisie jest golf od 98 i octa od 2001 ale widzę, że u mnie jest jedna sprężyna a tutaj dwie? Więc może jednak się różnią.
                        Grand Scenic 2.0T Initiale 05'
                        Służbowe: Berlingo 1.6hdi 92 Selection 15'
                        Była 4 x Octavia: 04' O1 fl Elegance Combi ASV
                        08' O2 Elegance Combi BKC
                        11' O2 fl Elegance Combi CDAA
                        99' O1 SLX Combi AHF

                        Komentarz


                        • Wiem, że odgrzewam kotleta ale być może dla kilku użytkowników ma ten sam dylemat. Ciężko dostać podłokietnik pasujący mocowaniem do O1 bez konieczności "rzeźbienia" w elementach. Jak jest to trochę "zajechany" przez użytkowanie lub "naruszony zębem czasu".
                          Na rynku jest sporo zamienników i może ktoś z Was już odważył się spróbować z jakimś zamiennikiem i może podzielić się opinią odnośnie dopasowania, skrzypienia i trzeszczenia, wytrzymałości, wyglądu itd.?
                          Obecnie jestem na etapie szukania podłokietnika do O1 Tour 2007r. i chętnie skorzystałbym z Waszych doświadczeń.

                          Komentarz


                          • Jeśli jest ktoś zainteresowany nowym, oryginalnym podłokietnikiem do Octavii I to można go jeszcze kupić w sklepie Just a moment...
                            W zwiazku z tym, iż został on wycofany z produkcji, nie mozna go juz w ASO zamówić - cena w ASO ok 950 zł.
                            Załączone pliki

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez msemafor
                              Na rynku jest sporo zamienników i może ktoś z Was już odważył się spróbować z jakimś zamiennikiem i może podzielić się opinią odnośnie dopasowania, skrzypienia i trzeszczenia, wytrzymałości, wyglądu itd.?
                              Obecnie jestem na etapie szukania podłokietnika do O1 Tour 2007r. i chętnie skorzystałbym z Waszych doświadczeń.
                              Zrobiłem na szybko filmik jak to wygląda przy zamienniku:
                              [youtube] [/youtube]
                              Niestety nie mam oryginału więc ciężko o porównanie. Filmik zrobiony w O1 Tour 2008. Podłokietnik typowo przygotowany do Golfa. Wrażenia:
                              - musiałem przycinać podstawkę bo inaczej gniazdo zapalniczki nie zmieściłoby się + przycinanie podstawy z plastiku bo nie było na równo
                              - metalopodobne elementy nie porażają jakością wykonania i musiałem się trochę natrudzić by w ogóle ramię przykręcić (otwór w plastiku na śrubę trochę wypadał za wysoko)
                              - przy użytkowaniu podłokietnik wygina się troszeczkę i lekko wydaje przy tym dźwięk
                              - składanie czy unoszenie podłokietnika wydaje dźwięki jak na filmiku

                              Komentarz


                              • Witam stałem się ostatnio posiadaczem octavii z 98roku i standardowo nie ma podłokietnika który bardzo by mi się przydał bo często jeżdżę w dłuższe trasy.
                                Tunel mam szary z otwieraniem wlewu przy ręcznym oraz miejscem na kubek. Z tego co się dowiedziałem to prawdopodobnie będę musiał zmienić tunel ? tylko na jaki dokładnie i czy znajdę w szarym kolorze?
                                Reszta otworów pod łapę do podłokietnika pasuje?

                                Komentarz


                                • Ja na chwilę obecna mam zamiennik mocowany do ramienia które jest schowane w środkowym tunelu. Mocowanie jest OK natomiast sam podłokietnik w sobie to lipa jak dla mnie. Trzeszczy , piszczy rusza się na boki. Dlatego szukam Oryginalnego podłokietnika do 1U z 2003r . Gdyby ktoś miał na zbyciu to proszę o info ...

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez JanuszSz Zobacz wpis
                                    Najważniejszy jest łącznik,czy też śruba dystansowa 1J0 711 354.To takie ustrojstwo,które jest z jednej strony śrubą,z drugiej nakrętką.Część "śrubową"wykorzystujemy do przykręcenia dźwigni h-ca ręcznego po wykręceniu śruby,cżęść "nakrętkowa"służy do przykręcenia lewej,krótszej podpory łapy.Pozostałe elementy,to 3 zwykłe śruby M8X25 zintegrowane z podkładką(można oczywiście dać zwykłe śruby i podkładki) plus nakrętki do nich.
                                    Wszystko to,kosztuje w ASo ok.20 zł.Zamawiałem w ASO Żagiel w Lublinie i po dwóch dniach odebrałem.
                                    koledzy zakupiłem śruby i tak jak napisane powyżej,
                                    jest jedno ale, w ASO na rysunku są same śruby bez nakrętek i podkładek, czy ktoś się orientuje dlaczego?

                                    drugie pytanie ma ktoś może link do fotek lub filmiku jak wszystko rozkręcać i montować krok po kroku? (gdzieś taki filmik widziałem ale za cholerę teraz nie mogę go znaleźć)

                                    Komentarz



                                    • Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X