Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kamera cofania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kamera cofania

    Cześć. Kupiłem ostatnio stacje multimedialną peiying py9909.1 i szukam teraz kamery cofania do mojego kombiaczka.
    Czy taka kamerka byłaby ok? Kamera cofania dedykowana Skoda Octavia LED | masterled.pl
    Czy może macie jakies propozycje? kamerka w ramce? w uchwycie klapy bagażnika?
    Nie chcialbym wydać na kamerkę więcej niż 200zl
    Pozdrawiam

  • #2
    Ja kupowałem z alledrogo mogę podesłać na prv dane sprzedawcy jak chcesz. Na aukcji wyglądała identycznie jak ta co wstawiłeś i też kosztowała te same pieniądze. Miała być dedykowana do OI. Jednak z tą dedykacją było coś nie do końca bo ta co do mnie dotarła była inna. Część mocowana do klapy była przezroczysta nie miała podświetlenia LED a kamerka była czarna co na początku mnie nieco wqr...ło ale po chwili okazało się, że jednak dobrze, bo pasuje wejście na starą żarówkę podświetlenia i nie trzeba drugiej lampki podświetlenia tablicy przerabiać na LED.
    Poza tym trzeba było część mocującą przyciąć do kształtu starego klosza lampki i dorobić uszczelkę. Po zamontowaniu wszystko zagrało morda się uśmiechnęła dwa browary pękły i wszystko było git.
    Na pudełku kamery było oznaczenie XRD-216 nie ma jednak co szukać nawet google nie wie co to jest.
    Obraz z kolorową podziałką wyświetla w lusterku z lcd, zadziwiająco dobrze a powiedział bym bardzo dobrze "widzi" nawet w całkowitych ciemnościach a co najważniejsze to widać kapselek haka, niemniej są martwe pola po bokach i trzeba pilnować bocznych lusterek.
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Dobra to pewnie tez sie zdecyduje na ta kamerke. Mozesz podrzucic dane tego ziomka z alledrogo.
      Teraz musze tylko znależć kogoś kto mi zamontuje te obydwie rzeczy Dzieki

      Komentarz


      • #4
        Nick sprzedawcy poszedł na prv, niemniej upewnij się napisz do niego jak wygląda towar, który będziesz kupował bo jak napisałem u mnie przyszła kamera niededykowana.

        Zamontować to sam dasz radę bez problemu wszystko składa się z jak z klocków. Ja musiałem tylko przedłużyć kabel zasilania bo był za krótki, potrzebne lutownica koszulki termokurczliwe izolacja. Za to ten od transmisji obrazu był o dobre 1.5 za długi musiałem go zwinąć w krążek i ukryć w klapie. Przewalone tylko może być przeciągnięcie przewodów przez gumową harmonijkę między klapą a karoserią (mnie już czarna rozpacz brała jest tam ciaśniej niż w pi..e) najgorzej było z czinczem masakra, zero zapasu. Jak masz żel do uszczelek zmniejszający tarcie to może się przydać.
        A no i zasilanie trzeb podlutować do ścieżek od wstecznego ze zwróceniem uwagi na biegunowość "+, -" w tylnej lampie.
        Kabel od lusterka poprowadziłem po skraju podsufitki pod elastycznymi uszczelkami/maskownicami nad drzwiami.
        Koniec instrukcji.
        Wrzucę może jutro jak nie zapomnę fotkę jak to w lampie jest podpięte.
        Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          Lusterka nie potrzebuje bo bede sie podpinac pod radyjko. Ogólnie nigdy nie bawiłem sie w mechanike ani nic w tym rodzaju. Dodatkowo nie mam warunków żeby gdziekolwiek to zacząć robić
          Chociaż z tego co piszesz faktycznie nie jest to trudne. Może w końcu spróbuję sam zrobić coś w aucie
          Dzięki za pomoc.

          Komentarz


          • #6
            Co do przeciągania przez gumową harmonijkę, to najlepiej to zrobić za pomocą "sznurka bez końca". To znaczy będzie on miał dwa końce, ale za to długość 1,5 do 2 metrów. Po przeciągnięciu końca sznurka przez harmonijkę np za pomocą drutu, przeciągany element (wtyczkę) mocuje się mniej więcej w połowie długości sznurka i ciągnie się dalej. Po przeciągnięciu wtyczki, lub innego kabla pozostaje jeszcze spora długość sznurka, który można wciągnąć z powrotem. Po zakończeniu wszystkich operacji "przeciągania" sznurek można pozostawić na stałe, nie wyciągać go. Przyda się w razie czego "na póżniej", w razie jakichkolwiek modyfikacji lub napraw.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Marian 2 Zobacz wpis
              Co do przeciągania przez gumową harmonijkę, to najlepiej to zrobić za pomocą "sznurka bez końca". To znaczy będzie on miał dwa końce, ale za to długość 1,5 do 2 metrów. Po przeciągnięciu końca sznurka przez harmonijkę np za pomocą drutu, przeciągany element (wtyczkę) mocuje się mniej więcej w połowie długości sznurka i ciągnie się dalej. Po przeciągnięciu wtyczki, lub innego kabla pozostaje jeszcze spora długość sznurka, który można wciągnąć z powrotem. Po zakończeniu wszystkich operacji "przeciągania" sznurek można pozostawić na stałe, nie wyciągać go. Przyda się w razie czego "na póżniej", w razie jakichkolwiek modyfikacji lub napraw.
              Drut od migomatu uratował sprawę jest cienki i wystarczająco sztywny. Żaden sznurek tam nie wejdzie, harmonijka ma w jednym miejscu "wąskie gardło" na długości jakieś 3-4cm poza tym jest dwa razy gięta o 90 stopni co dodatkowo nie ułatwia sprawy (każdy może otworzyć klapę obejrzeć podotykać). Trzeba zrobić ostry haczyk zaczepić przewód owinąć raz izolacją elektryczną żeby nigdzie nic po drodze nie zaczepiało posmarować wazeliną (ja użyłem smarowidła do uszczelek jakiego używają instalatorzy wod-kan) i poszło.
              Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Napisałem wyrażnie, że sznurek trzeba na początku przeciągnąć za pomocą "sztywnego" drutu. Sznurek jest lepszy, bo można go zostawić na "póżniej". Dla czego drut i sznurek? Bo po prostu drut pozwala na przeciągnięcie sznurka przez zawiły kształt, a pożniej sznurek jest bardziej elastyczny i poręczny w przeciąganiu dużego oporu w postaci wtyczki na końcu kabla.
                Ostatnio edytowany przez Marian 2; 1432.

                Komentarz


                • #9
                  Odświeże tutaj zeby nie zakladac nowego tematu.
                  Radio z kamerką zamontowane (nie przeze mnie ) ale mam taki problem ze musze klikac na ekranie wyjscie av1 zeby miec widok z kamerki. W innym przypadku np gdy gra radio, po wrzuceniu wstecznego nie przelacza mi na kamere. Jak ustawić waznosc kamery nad pozostalymi funkcjami w radiu? Szukalem w instrukcji i w samym radiu ale nic nie znalazlem

                  Komentarz


                  • #10
                    Jakie to radio typ model? Nie ma czegoś takiego w opcjach jak priorytety urządzeń lub wejść, albo tryb auto/manual?
                    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                    Spalanie - Motostat.pl
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      peiying 9909.01. No właśnie nie moge nigdzie nic takiego znaleźć. Chyba coś mi źle podłączyli. Można podłączyć inaczej niż pod żarówkę od wstecznego? Jeśli tak to pewnie tak mi to zrobili ;/

                      Komentarz


                      • #12
                        Nie wiem kolego na pewno dobrze podałeś symbol bo mnie tego radia to nawet google nie znajduje może to jest samo9909?
                        Próbowałeś znaleźć instrukcję do tego?
                        Sprawdź jak masz kabel sygnałowy od wstecznego podłączony, to się powinno uruchamiać automatycznie z wrzucenim wstecznego. Jeśli ktoś Ci to podłączał reklamuj usługę.
                        Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                        Spalanie - Motostat.pl
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          0 mi sie wkradło 9909.1 Podobno podłączone jest bezpośrednio do lampki wstecznego ale tak jak powiedziałeś Bambek1 zgłosiłem to i mają sprawdzić i kombinować

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X