Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dynamiczne 3 światło stop.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dynamiczne 3 światło stop.

    Ostatnio dłuższy czas chodzilo mi po głowie dopsażenie się w taki oto gadżet a właściwie dwa: moduł ESS I RYMI-STOP.
    > RYMI <
    Na stronkę trafiłem całkiem przypadkiem wertując forum motocyklowym i to jest to czego od dłuższego czasu szukałem.

    Moduł mrugającego światła stop w zależności od siły hamowania - strona 2 - Bezpieczny Motocyklista - Forum Śląskich Motocyklistów

    Już poczyniłem rozmowy z producentem ale dopiero towar będzie dostępny pod koniec lutego. A ścislej RYMI stop jest dostępny a moduł ESS pod koniec lutego będzie "doprodukowany". Wtedy za jedną a przesyłką biorę komplet.
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218. Powód: To nie było forum v storm już podałem źródło. V storm to inny temat byl. Przepraszam za pomyłkę.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    widziałem kiedyś coś podobnego


    wiem że nie o to chodzi ale ktoś miał fantazje

    Komentarz


    • #3
      Nie o to. Działanie jest takie jak w podanych linkach. Niedawno widziałem audi na trasie, który dochodząc lewym pasem marudera kilkukrotnie deptał w heble. Trzeci stop pracował dokładnie jak ten co pokazuje rymi tylko u niego musiało to być albo fabryczne albo inny tuning bo miał to zintegrowane pod spojlerem nad górną krawędzią szyby i na pełną szerokość szyby.
      Ale działało to super widać jak krecha się wydłuża wraz ze zwalnianiem pojazdu.
      A pulsujący stop to kilka razy widziałem u motocyklistów nawet u nas w polandzie.

      Tu jeszcze rozwiązania bmw
      Dynamiczne swiatla stop - ciekawa nowosc od BMW - Ogólne - Forum Burgmania
      Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Jaka cena takiego zestawu? Jaki sposób montażu?
        Osobiście uważam, że lepiej jak włączają się światła awaryjne, tak mi się wydaje, że jednak jest to lepiej widoczne niż migające światło stopu.
        OII ma takie rozwiązanie fabrycznie i można ustawić z tego co pamiętam czy mają włączyć się awaryjne czy ma migać stop.
        SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

        Komentarz


        • #5
          Oba moduły niecałe 200zł cena jest na stronie rymi ten droższy "szeroki stop" chyba 142zł a moduł migający stop 44zł jak dobrze pamietam, mam ceny na @ ale z tel piszę i nie chce mi sie dziubac, w każdym razie nie wiecej jak 200zł z przesylką. Mocowanie na taśmę dwustronną do szyby a moduł migający stop gdzieś w obudowę lampy jak się zmieści to jest taka nieduża płytka. Wszystko jest na stronie wiec musisz zerknąć i pokombinować.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            O to takie cudo jak sam moduł migających świateł stop to mógłbym się na to zapisać Instalacja w moim B5 gdzie nie ma sprawdzania sprawności żarówek powinna być stosunkowo łatwa.
            SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

            Komentarz


            • #7
              Wszystko pięknie i ładnie, tylko jak się takie "migające stopy" mają się do przepisów w Polsce? Czy aby nie jest to zakazane?

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Marian 2 Zobacz wpis
                Wszystko pięknie i ładnie, tylko jak się takie "migające stopy" mają się do przepisów w Polsce? Czy aby nie jest to zakazane?
                Dobre pytanie, wiedziałem, że wcześniej czy później zostanie postawione.
                Proszę oto myślę satysfakcjonująca odpowiedź:

                Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) – Jednolite przepisy dotyczące homologacji pojazdów w odniesieniu do rozmieszczenia urządzeń oświetlenia i sygnalizacji świetlnej [2016/1723]

                Celowo nie cytuję fragmentów, przeczytajcie sami. Mając takie rozporządzenie w schowku uważam, że ani policjant na drodze ani diagnosta na przeglądzie nie będzie "parł" aby mnie ukarać lub nie podbić przeglądu.
                Nie jest to przystępnie napisana lektura ale dacie radę
                Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                Spalanie - Motostat.pl
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #9
                  Przecież niektóre auta mają w oryginale migające światła OII też wiec... A co do tej listwy to się nie wypowiadam - trzeba by poczytać, zobaczę na wiosnę może sobie takiego moda strzele;p
                  SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                  Komentarz


                  • #10
                    Bez homologacji przejdzie?

                    Link

                    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X