Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Nawiew na szybę przy zamkniętym obiegu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Nawiew na szybę przy zamkniętym obiegu

    Czy ktoś z forumowiczów przerabiał panel pokręteł nawiewów tak aby możliwy był nawiew na szybę przy zamkniętym obiegu powierza?
    Ogólnie rzecz biorąc to wiem, że jest ot możliwe i trzeba usunąć jakiś plastik przy pokrętłach. Jednak z tyłu panelu są cięgła, które komplikują sprawę demontażu.
    Podobno ciężko to wszystko rozbroić. Robił ktoś przy tym?
    Znalazłem trochę informacji na forum Golfa ale za mało żeby się za to zabrać.

    "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

    O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
    O2 Tour BSE+LPG LR - MED

  • #2
    Taka blokada nadmuchu na przednią szybę jest nie bez powodu, zapobiega parowaniu szyby po wejściu kilku osób do zimnego samochodu. Aby zapobiec szybkiemu zaparowaniu trzeba natychmiast dać maksymalny nawiew ZIMNEGO powietrza, a dopiero póżniej można stopniowo cieplejsze. Po takiej "przeróbce" (dmuchanie wewnętrznym "na chuchanym" obiegiem) szyby mogą szybko tak zaparować, że trzeba będzie używać ścierki.
    Ostatnio edytowany przez Marian 2; 1432.

    Komentarz


    • #3
      bzdura , wystarczy wlaczyc klime
      mnie tez to wnerwia , czesto w lato jade za jakims kocmołuchem i nie moge na szybko wlaczyc obiegu, a zona nie lubi nawiewu zimnego na nogi stad mam wlasnie na szybe
      jest O1 RS 1.8T XENON
      była O1 1.9 TDI AGR

      Komentarz


      • #4
        Żadna bzdura. Nie każdy samochód ma klimatyzację. Gdy włączony nawiew na szybę, niema żadnego nawiewu na nogi czy gdzie indziej (może być jedynie szczątkowy nawiew ze względu na nie szczelność klapek). Przynajmniej u mnie tak jest. Klimatyzacji nie mam, ale chyba i z klimatyzacją jest podobnie, bo w przeciwnym przypadku nie było by takiej blokady.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X