Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana emblematów skody na masce tył oraz przód Octavia 1

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana emblematów skody na masce tył oraz przód Octavia 1

    Witam. Panowie mam pewien problem, mianowicie jakiś czas temu pod moim blokiem skradziono mi emblematy skody na przedniej i tylnej masce. Auto ewygląda szpetnie bez tego, dlatego też szukałem na Allegro nowych emblematów. Finalnie okazało się że nowe emblematy są dostępne w ASO w cenie tańszej niż na Allegro (60zł/szt). Zamierzam je kupić ale zastanawiam się czym przykleić te emblematy żeby mi ich znowu nie skradziono? Możecie coś podpowiedzieć? Najlepiej jakby to był taki klej który sprawi to iż po próbie kradzieży emblemat się zniszczy i nie da się go w całości oderwać. Bardzo proszę o jakieś sugestie. Dzięki
    "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
    PRAWO MURPHY'EGO

  • #2
    Bardzo mocny jest klej epoksydowy dwuskładnikowy lub wkrętem na wylot
    Ostatnio edytowany przez o1seba; 42937.

    Komentarz


    • #3
      Świat się kończy, jak już stare logo skody kradną...
      Obojętne na co przykleisz, to i tak nie uchronisz przed zniszczeniem, jak ktoś się zacznie dobierać...
      A potem to i tobie będzie ciężko takie zniszczone odkleić... Przykleiłbym na taśmę dwustronną standardowo...
      Maciek
      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
      Zapraszamy....

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
        Świat się kończy, jak już stare logo skody kradną...
        Obojętne na co przykleisz, to i tak nie uchronisz przed zniszczeniem, jak ktoś się zacznie dobierać...
        A potem to i tobie będzie ciężko takie zniszczone odkleić... Przykleiłbym na taśmę dwustronną standardowo...
        Niestety kolego faktycznie jest to problem. Ale w sumie nie jestem zdziwiony ponieważ moja żona jeździ autem Renault Scenic 1 po lifcie i też już przerabialiśmy sytuację gdzie ukradli nam logo renault z maski przedniej które było metalowe oryginalne, dodatkowo próbowali ukraść wkłady lusterek ale niestety pech chciał że popękały więc zostawili uszkodzone. Także nic mnie już nie zdziwi. Najgorsze jest to że podejrzenia mam że to są handlarze którym coś tam brakuje albo zwykłe gnojki które sprzedają na Allegro. Mniejsza o to. Muszę przemyśleć ale chyba wolałbym to skleić na stałe. Taśma dwustronna to łakomy kąsek i jednym ruchem w piękny sposób da się to zdjąć.
        ps. przez takie akcję to już nawet tablice rejestracyjne mam przynitowane na stałe bo to też kradną niestety.
        "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
        PRAWO MURPHY'EGO

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
          Świat się kończy, jak już stare logo skody kradną.
          Pewnie niebawem nabiorą wartości, dlatego je biorą. Montaż tylko na taśmę, bo jeszcze jak nie da się odkleić to całe auto wezmą

          Komentarz


          • #6
            pytał ktoś ile kosztują o ASO? zamienniki są coś warte w kwocie 35zł sztuka?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Magik Zobacz wpis
              pytał ktoś ile kosztują o ASO? zamienniki są coś warte w kwocie 35zł sztuka?
              W ASO teraz w akcji "Wymień znaczek 2 w cenie 1" siedemdziesiąt kilka złotych bez montażu za 2 sztuki
              Maciek
              terminarz trójmiejskich spotów klubowych
              Zapraszamy....

              Komentarz


              • #8
                Wymieniałem z przodu znaczek na zamiennik (ok 30zł za sztukę) na początku lata i póki co bez zastrzeżeń. Żywotności nie jestem w stanie ocenić, bo mam go za krótko, ale trzyma się bardzo dobrze i wyglądem nie odbiega od oryginału.

                Komentarz


                • #9
                  Ok dobrze wiedzieć , musze zamówić

                  Komentarz


                  • #10
                    witam. nie wiem czy już Kolega zamówił i wymienił. ja kupiłem oryginały po 136zl za 2szt. i zamontowałem na uszczelniacz czarny. juz miesiąc się trzymają. poprzednim razem odpadł mi sam metal od emblematu i przez rok się trzymał na ten uszczelniacz.

                    Komentarz


                    • #11
                      A czy ma ktoś sprawdzony sposób na demontaż starych emblematów? Trzeba je zwyczajnie podważyć czy może jest inna metoda?

                      Komentarz


                      • #12
                        Tak, podważyć płaskim śrubokrętem, tylko zawiń go do szmatki, żeby lakieru nie zarysować. Jak nie puszczą, to można podgrzać opalarką.

                        Komentarz


                        • #13
                          Dzisiaj wymieniałem znaczek za org. w aso zapłaciłem 38zł.wymiana podwazyłem delikatnie id góry śrubokrętem i samym ostrzem z noża do tapet podcinałem klej tak mniej więcej do połowy a potem zerwałem i tyle

                          Komentarz


                          • #14
                            Przedni czasem ma zgrzewy na plastikowych nóżkach, widać je od drugiej strony za kratką
                            Moja bryczka:
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79825

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez sciro Zobacz wpis
                              Dzisiaj wymieniałem znaczek za org. w aso zapłaciłem 38zł.wymiana podwazyłem delikatnie id góry śrubokrętem i samym ostrzem z noża do tapet podcinałem klej tak mniej więcej do połowy a potem zerwałem i tyle
                              Przyznam kolego że tanio kupiłeś ten oryginał. Ja u siebie w Rzeszowie pytalem w ubiegłym tygodniu
                              w Aso o ten znaczek to mi krzykneli 73zl za sztukę. Nie wiem skąd oni biorą te ceny...
                              "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
                              PRAWO MURPHY'EGO

                              Komentarz


                              • #17
                                fajnie wygląda to nowe logo
                                ahf 142KM 330NM by Jetronic

                                Komentarz


                                • #18
                                  no mam tak samo jeszcze mysle co by zrobic na kierownicy i na moich felgach
                                  Moja bryczka:
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79825

                                  Komentarz


                                  • #19
                                    na moich kołpakach (od alu w wersji rider) oderwałem stare znaczki i przykleiłem nowe logo (srednica 70mm). Na kierownicę też kupiłem takie przyklejane (chyba 50mm o ile dobrze pamiętam) i na początku nakleilem je na stare logo ale ono jest delikatnie wypukłe i naklejka zaczela sie odklejac. Muszę sprobowac zerwac to stare z kierownicy ale nie wiem czy się da a nie chce czegoś popsuć :-)


                                    17092871_1272883729433142_1998602680_o.jpg 17356839_1289549707766544_1992143275_o.jpg
                                    Ostatnio edytowany przez sasiad69; 36550.

                                    Komentarz


                                    • #20
                                      Zamieszczone przez sasiad69 Zobacz wpis
                                      na moich kołpakach (od alu w wersji rider) oderwałem stare znaczki i przykleiłem nowe logo (srednica 70mm). Na kierownicę też kupiłem takie przyklejane (chyba 50mm o ile dobrze pamiętam) i na początku nakleilem je na stare logo ale ono jest delikatnie wypukłe i naklejka zaczela sie odklejac. Muszę sprobowac zerwac to stare z kierownicy ale nie wiem czy się da a nie chce czegoś popsuć :-)


                                      17092871_1272883729433142_1998602680_o.jpg 17356839_1289549707766544_1992143275_o.jpg
                                      sasiad69 też mam ridery i mam te duże dekle, a w necie wszędzie widziałem naklejki na male dekielki, podpowiedz o ile pamiętasz gdzie je kupiłeś?
                                      Moja bryczka:
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79825

                                      Komentarz


                                      • #21
                                        wysłałem Ci link w PW

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X