Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rejestrator jazdy / kamerka DVR - bezobsługowe nagrywanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rejestrator jazdy / kamerka DVR - bezobsługowe nagrywanie

    Jako że na drogach różnie to bywa postanowiłem podłączyć kamerkę/rejestrator jazdy pod instalacje 12 V auta w miejscu zapalniczki samochodowej a dokładnie pod jej podświetlenie. W chwili odpalenia auta i przekręceniu świateł na włączone rejestrator automatycznie się włącza i wyłącza po wyłączeniu świateł
    Co potrzebujemy
    -Rejestrator jazdy /kamerka DVR
    -Ładowarka samochodowa USB 12v na 5 V (1-2 mA): cena ok 5 zł
    -oprawka Bezpiecznika z bezpiecznikiem 10A cena ok 5 zł
    -Lutownica,cyna i 2 kabelki

    1.Wyciągamy popielniczke ( mocno do góry w kierunku dachu)
    2. Kabel kamerki przeciagamy i chowamy od popielniczki pod deska rozdzielczą po słupku lewym (od pasażera), dalej pod podsufitką i opcjonalnie pod lampką podsufitki dla lepszej estetyki
    3.Do zdemontowanej ładowarki dolutowujemy kable jeden do plusa drugi do minusa, izolujemy,chowamy w oryginalnym plastiku, izolujemy taśmą tak żeby wejście USB i kable plus i minus były dostępne
    4.Oprawke z bezpiecznikiem z jednej strony montujemy do kabla NIEBIESKO-BIAŁY a z drugiej do plusa w ładowarce
    Minus z ładowarki montujemy z kablem BRAZOWY (masa)
    Wszystko izolujemy.
    5. Kabel z kamerki ucinamy przy końcu (chyba że ktoś ma na końcu wejście USB to nie musi) , dokładamy wyjście na USB ( np z zestawu,lub z innego sprzętu komputerowego) gdzie łączymy czerwonym z czerwonym to plus a czarny z białym to minus,izolujemy.
    Wkładamy kabel USB do naszej przerobionej ładowarki, chowamy wszystko pod dziurę popielniczki, wkładamy kabel w kamerkę i przymocujemy ją do szyby
    6. Włączamy światła i cieszymy się z BEZOBSŁUGOWEGO rejestratora lub wylaczamy go razem ze światłami


    P.S Kabel NIEBIESKO-BIAŁY to plus,napięcie pojawia się tylko wtedy gdy włączysz światła w aucie
    Kabel BRĄZOWY to masa (minus)



    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


  • #2
    Zamiast przerabiania ladowarki polecam takie coś:
    Page Not Found - Aliexpress.com

    Ja niedlugo i bede montowal, tylko ze gdzies na front dam jeszcze port usb do ladowania tewlefonu.

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X