Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Fotele elektrycznie sterowane i podgrzewane.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Fotele elektrycznie sterowane i podgrzewane.

    Witam serdecznie, mam nadzieję, że odpowiednio umieściłem temat, jeśli nie, to proszę moderatorów o przeniesienie.

    Mam problem z podłączeniem fotela ze zdjęcia. Kupiłem Octavię, która miała elektryczne sterowanie fotela kierowcy oraz podgrzewanie przednich siedzeń i chciałem to przełożyć do siebie. W czasie demontażu wiązki zauważyłem, że jest poprzycinana, polutowana i ogółem wszystko co było podłączone do foteli wyjąłem, ale teraz nie wiem, jak podłączyć to w swoim aucie. Byłbym wdzięczny za jakiś schemat podłączenia, albo inne wskazówki dotyczące montażu. Oczywiście w swoim Elegance chciałbym uruchomić wszystko - elektryczne sterowanie, opadające lusterko prawe po wrzuceniu biegu wstecznego, podgrzewane siedzenia.

    Dzwoniłem do tego pana: Elektryka części samochodowe, używane i nowe - Sprzedajemy.pl ale niestety nie odbiera telefonów. W ostateczności mogę kupić kolejną wiązkę, ale wolę przerobić właśnie tą swoją i najwyżej wyrzucić z niej co niepotrzebne.
    Załączone pliki
    Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
    Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

    Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
    Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

  • #2
    mogę ci podrzucić schematy na @, bo jak to było drutowane to lipa, musisz poprostować pewnie tematy
    wiązka do grzania wygląda ok, przekaźnik i pokrętła są, więc tylko zasilanie trzeba
    wiązka do elektryki foteli do przejrzenia pewnie
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #3
      Leci mail na pw i plusik oczywiście. Wiązka jest do ogarnięcia, ale potrzebuję właśnie schematu. Ogółem nie było tragedii, bo wszystko działało . Wyjąłem wszystko, i wszystko jest chyba kompletne. Chcę tylko to polutować i porobić tak, by było profi i ori
      Ostatnio edytowany przez Matfiejkos; 39242.
      Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
      Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

      Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
      Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

      Komentarz


      • #4
        To tak - wydaje mi się, że udało mi się poprostować wiązkę, tzn. ucięte przewody z poprzedniego auta wiem gdzie podłączyć - naprawdę dzięki wielkie Krzynol za schematy. Jest jednak drugi problem - gdzie podłączyć ucięte przewody w moim aucie?

        Już tłumaczę o co mi chodzi - otóż wiem, gdzie na schemacie ma trafić dany przewód, ale gdzie ten przewód ma trafić w rzeczywistości?
        Mam na przykład punkt 96, oznaczony jako złącze masy, w wiązce przewodów za tablicą rozdzielczą. Gdzie znajdę taki punkt?

        Pozostałe punkty:
        332 - złącze masy w wiązce przewodów za tablicą rozdzielczą;
        A2 - złącze dodatnie (15), w wiązce przewodów za tablicą rozdzielczą;
        A20 - złącze dodatnie (15a), w wiązce przewodów za tablicą rozdzielczą;
        A40 - złącze dodatnie (30), w wiązce przewodów za tablicą rozdzielczą z lewej strony;
        J166 - wzmacniacz oświetlenia;
        W29 - złącze [magistrala A] w wiązce przewodów za tablicą rozdzielczą;
        A76 - złącze [przewód diagnostyczny k] w wiązce przewodów za tablicą rozdzielczą;
        W30 - złącze [magistrala B] w wiązce przewodów za tablicą rozdzielczą;
        i na koniec: J59 - przekaźnik odciążeniowy styku X [foto]

        Co jest czym fizycznie w aucie i gdzie tego szukać? Nie ukrywam, że znów liczę Krzysiek na Twoją pomoc .
        Pozdrawiam.
        Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
        Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

        Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
        Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X