Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hak + przyczepka - jaki/jaka na co zwrócić uwagę

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Nie wiem czy temat z przyczepką już wyczerpany ale czy nie myślałeś o zakupie przyczepki używanej typu SAM już zarejestrowanej takiej z nieco solidniejszym zawiasem na resorach i sztywnej osi?
    Nie polecam takich co stoją pod marketami chyba, że do wożenia styropianu, zwłaszcza w użytku typowo powiedzmy "około budowlanym".
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
      Nie wiem czy temat z przyczepką już wyczerpany ale czy nie myślałeś o zakupie przyczepki używanej typu SAM już zarejestrowanej takiej z nieco solidniejszym zawiasem na resorach i sztywnej osi?
      Nie polecam takich co stoją pod marketami chyba, że do wożenia styropianu, zwłaszcza w użytku typowo powiedzmy "około budowlanym".
      a głupoty gadacie kolego, ja kupiłem NEPTUN z OBI za 1500zł wiozłem już nią 1tone wegla i nawet tego nie odczuła, wożone było drewno , cement,piach złom, może nie jest to mercedes ale jestem w stanie ja polecić do domowego użytku , lepiej taka niż pordzewiałego resorowca...

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Maciekchn Zobacz wpis
        nie jest to mercedes ale jestem w stanie ja polecić do domowego użytku , lepiej taka niż pordzewiałego resorowca...
        Jak już napisałeś do domowego użytku jest OK, ale "podrdzewiałego resorowca" z papierami kupuje się głównie w innym celu
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez Maciekchn Zobacz wpis
          a głupoty gadacie kolego, ja kupiłem NEPTUN z OBI za 1500zł wiozłem już nią 1tone wegla i nawet tego nie odczuła,
          Jeszcze powiedz, że fiatem cinquecento 700 ciągnąłeś i też nic nie czuł. Chciałbym najpierw zobaczyć tę "tonę" węgla na wadze a później na tej przyczepce. Może to była tona co waży 670kg?

          Ja mam przyczepkę samoróbkę na osi od fiata ducato, (resorach starego typu takich wielopiórowych) od wersji maxi i wiem jak się zachowuje ona pod ciężarem jednej tony. Woziłem nie tylko węgiel czy drewno ale w czasie budowy jeździł 1000l zbiornik pełny wody kilka a czasem i kilkanaście worków cementu plus pełno różnych budowlanych gratów do tego. Do tego za "ciągnik" robił citroen c15 1.9D, który z uciągiem jakoś radził ale przy pełnym załadunku zapominał o hamulcach.
          Przy wymiarach mojej skrzynki 1.3x2.70x0.3 metra przyczepka załadowana węglem z pryzmą udało się załadować max 860 kg węgla a Ty na tą z OBI wcisnąłeś tonę? Jakim cudem? Chyba na dwa razy.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis

            Jeszcze powiedz, że fiatem cinquecento 700 ciągnąłeś i też nic nie czuł. Chciałbym najpierw zobaczyć tę "tonę" węgla na wadze a później na tej przyczepce. Może to była tona co waży 670kg?

            Ja mam przyczepkę samoróbkę na osi od fiata ducato, (resorach starego typu takich wielopiórowych) od wersji maxi i wiem jak się zachowuje ona pod ciężarem jednej tony. Woziłem nie tylko węgiel czy drewno ale w czasie budowy jeździł 1000l zbiornik pełny wody kilka a czasem i kilkanaście worków cementu plus pełno różnych budowlanych gratów do tego. Do tego za "ciągnik" robił citroen c15 1.9D, który z uciągiem jakoś radził ale przy pełnym załadunku zapominał o hamulcach.
            Przy wymiarach mojej skrzynki 1.3x2.70x0.3 metra przyczepka załadowana węglem z pryzmą udało się załadować max 860 kg węgla a Ty na tą z OBI wcisnąłeś tonę? Jakim cudem? Chyba na dwa razy.
            1 tona ekogroszku ułożone worki były na palecie i zastrechowana, ale co ty wiesz... Moja jest zarestrowana do 750kg czyli ładowność około 500kg i starczy,

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Maciekchn Zobacz wpis

              1 tona ekogroszku ułożone worki były na palecie i zastrechowana, ale co ty wiesz... Moja jest zarestrowana do 750kg czyli ładowność około 500kg i starczy,
              Wiem co wiem.
              Naprawdę chciałbym to zobaczyć jak sobie nic z tego Twoja przyczepka nie robi.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
                Ja mam przyczepkę samoróbkę na osi od fiata ducato, (resorach starego typu takich wielopiórowych) od wersji maxi i wiem jak się zachowuje ona pod ciężarem jednej tony. Woziłem nie tylko węgiel czy drewno ale w czasie budowy jeździł 1000l zbiornik pełny wody kilka a czasem i kilkanaście worków cementu plus pełno różnych budowlanych gratów do tego.
                Jak dla mnie to do przewozu ciężarów większego kalibru sztywna oś i resory wielopiórowe raczej najlepsze plus do tego oczywiście amortyzatory dla komfortu. Mam przyczepę Syland w takiej konfiguracji i woziło się nawet ok tony towaru bez problemu, po załadowaniu pow maxa resory ładnie wyginają się i paka siada na solidnych poduszkach, tylko trzeba dać na podłogę grubą blachę, bo ta fabryczna z laminowanej płyty drewnopochodnej to licha.
                Ostatnio edytowany przez slawento; 41888.
                Sławek

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez slawento Zobacz wpis
                  To dziwne, że nawet sprzedają takie bez koła podporowego na dyszlu, przecież to chyba standard, mi to brakuje nawet teraz podpory z tyłu przyczepy, ale to idzie dorobić. Osobiście mam przyczepę Syland 500 kg ład i jestem zadowolony.
                  Należy dokładnie czytać opisy ofert ponieważ koło podporowe,uszy do zamocowania ładunku nie zawsze są w cenie przyczepki ( można je oczywiście dokupić i zamontować we własnym zakresie).

                  Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
                  Nie wiem czy temat z przyczepką już wyczerpany ale czy nie myślałeś o zakupie przyczepki używanej typu SAM już zarejestrowanej takiej z nieco solidniejszym zawiasem na resorach i sztywnej osi?
                  Nie polecam takich co stoją pod marketami chyba, że do wożenia styropianu, zwłaszcza w użytku typowo powiedzmy "około budowlanym".
                  Myślałem, ale chciałem kupić przyczepkę na którą mógłbym wrzucić płytę GK i OSB, oraz która będzie miała w papierach DMC 500kg. Takiego ogłoszenia nie było w okolicy.

                  A to moje nowe zabawki:


                  DSC_2212.JPG

                  Nie tylko moje
                  DSC_2218.JPG

                  Kupiłem przyczepkę marki ZASŁAW 265SU z płaską plandeką. 730kg piachu przewiozła

                  Komentarz


                  • #34
                    Wrzucę Wam kiedyś jak śnieg zginie fotki jak wygląda moja landara, zawieszenie i konstrukcja, na razie stoi pod przykryciem przysypana śniegiem. Nie wiedziałem, że tak się wątek rozwinie bo jakiś miesiąc temu zwoziłem jesiony z wycinki i miałem dobre ładunki na niej po "kilka pniaczków" jesionowych zrobiłbym fotki przed załadunkiem i po.
                    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                    Spalanie - Motostat.pl
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez protonXx Zobacz wpis

                      Należy dokładnie czytać opisy ofert ponieważ koło podporowe,uszy do zamocowania ładunku nie zawsze są w cenie przyczepki ( można je oczywiście dokupić i zamontować we własnym zakresie).

                      ..................
                      podłączyłeś elektrykę ? zakładasz moduł do haka ? możesz podrzucić jakie kolory w wiązce auta to poszczególne światła , zrezygnowałem z tej instalacji oryginalnej kupiłem zwykłe gniazdo 7-pin z kablem wepnę się w wiązkę kabli

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez Maciekchn Zobacz wpis

                        podłączyłeś elektrykę ? zakładasz moduł do haka ? możesz podrzucić jakie kolory w wiązce auta to poszczególne światła , zrezygnowałem z tej instalacji oryginalnej kupiłem zwykłe gniazdo 7-pin z kablem wepnę się w wiązkę kabli
                        Nie miałeś instrukcji jak co podłączyć? Nie podłączałem ponieważ montowaliśmy go na dworze a jak wiadomo pogoda nie sprzyja pracą na świeżym powietrzu. Żadnego modułu nie zakładałem ponieważ nie mam czujników parkowania.

                        Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
                        Wrzucę Wam kiedyś jak śnieg zginie fotki jak wygląda moja landara, zawieszenie i konstrukcja, na razie stoi pod przykryciem przysypana śniegiem. Nie wiedziałem, że tak się wątek rozwinie bo jakiś miesiąc temu zwoziłem jesiony z wycinki i miałem dobre ładunki na niej po "kilka pniaczków" jesionowych zrobiłbym fotki przed załadunkiem i po.
                        I do Octavii to zapiołeś ?

                        Swoją drogą powiedzcie od czego to zależy jaką przyczepkę można zapiąć do samochodu? Golf IV może większą niż OI, Sharan 2000r może cięższą, BMW E46 może cięższą ( sprawdzone w papierach), Punto II ma tyle w papierach co Octa ( słyszałem od gościa gdzie kupiłem przyczepkę).

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez protonXx Zobacz wpis
                          I do Octavii to zapiołeś ?:
                          Octavią ciężko by było z miejsca ruszyć bez upalania sprzęgła, szkoda auta na coś takiego.

                          Największe ładunki fiatem ducato ciągałem, te mniejsze już citroenem c15 1.9D.

                          Ale np. gdyby policja lub ITD wtedy mnie dybnęli z tak załadawaną tą moją przyczepką (jak tymi jesionami ostatnio) to od razu mam pewne maska gleba i rączki do tyłu za taki numer.


                          Zamieszczone przez protonXx Zobacz wpis
                          Swoją drogą powiedzcie od czego to zależy jaką przyczepkę można zapiąć do samochodu? Golf IV może większą niż OI, Sharan 2000r może cięższą, BMW E46 może cięższą ( sprawdzone w papierach), Punto II ma tyle w papierach co Octa ( słyszałem od gościa gdzie kupiłem przyczepkę). :
                          Od tego jaki masz max DMC przyczepy. Np sharanem kiedyś mogłem lawetę ciągnąć miał chyba 2100kg DMC przyczepy, gdzie takie rzeczy możesz chyba jeszcze jeśli chodzi o osobówki robić alhambrą i Galaxy to ta nieliczna grupa pojazdòw wykorzystywana przez amatorów handlu autami zza Odry. Później (o ile mnie wiedza nie myli) to masz dopiero auta terenowe typu land cruiser itp.

                          Dlaczego G IV ma więcej na haku od OI nie wiem, pewnie kwestia homologacji, ale jakie prawidła tym rządzą to chętnie wysłucham jeśli ktoś może wyjaśnić.
                          Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                          Spalanie - Motostat.pl
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez protonXx Zobacz wpis

                            Nie miałeś instrukcji jak co podłączyć? Nie podłączałem ponieważ montowaliśmy go na dworze a jak wiadomo pogoda nie sprzyja pracą na świeżym powietrzu. Żadnego modułu nie zakładałem ponieważ nie mam czujników parkowania.
                            Mam hak używany , nie mam instrukcji

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez protonXx Zobacz wpis
                              Swoją drogą powiedzcie od czego to zależy jaką przyczepkę można zapiąć do samochodu? Golf IV może większą niż OI, Sharan 2000r może cięższą, BMW E46 może cięższą ( sprawdzone w papierach), Punto II ma tyle w papierach co Octa ( słyszałem od gościa gdzie kupiłem przyczepkę).
                              Z tym to wogóle głupia sprawa - bo przyczepkę kupuje się przecież na lata, a w tym czasie samochody się zmienia itp.

                              Moja przyczepka ma DMC520 (120 masa własna + 400 ładowność) - wymiary 180x100x25 (z nadstawkami 70) - SAM na resorach Jakoś przy 500kg resory opierają się o gumowe odboje
                              Auta, które z nią śmigały miały w papierach 400, 500 i 600 (O2) Wychodzi na to, że jedynie Octa mogła legalnie taką małą przyczepkę ciągnąć. Swoją drogą, że Octa nie ma tych 750 to jakieś nieporozumienie... A takich przyczep przecież najwięcej u nas - wówczas trafi się na służbistę na drodze to nawet za pustą przyczepkę z DMC powyżej tego z dowodu człowiekowi dowali....
                              Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                              FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez protonXx Zobacz wpis
                                Swoją drogą powiedzcie od czego to zależy jaką przyczepkę można zapiąć do samochodu? Golf IV może większą niż OI, Sharan 2000r może cięższą, BMW E46 może cięższą ( sprawdzone w papierach), Punto II ma tyle w papierach co Octa ( słyszałem od gościa gdzie kupiłem przyczepkę).
                                Od masy auta, mocy silnika i zastosowanych hamulców. Jeden Golf będzie miał więcej, inny mniej. Pomiędzy Octaviami też to się różni. 1.6 ma inaczej niż 1.8T.

                                Komentarz


                                • #41


                                  Zamieszczone przez Maciekchn Zobacz wpis
                                  Zamieszczone przez protonXx Zobacz posta

                                  Nie miałeś instrukcji jak co podłączyć? Nie podłączałem ponieważ montowaliśmy go na dworze a jak wiadomo pogoda nie sprzyja pracą na świeżym powietrzu. Żadnego modułu nie zakładałem ponieważ nie mam czujników parkowania.



                                  Mam hak używany , nie mam instrukcji

                                  Proszę bardzo, będzie dla potomnych
                                  wiązka.png





                                  Zamieszczone przez utek Zobacz wpis
                                  Zamieszczone przez protonXx Zobacz posta
                                  Swoją drogą powiedzcie od czego to zależy jaką przyczepkę można zapiąć do samochodu? Golf IV może większą niż OI, Sharan 2000r może cięższą, BMW E46 może cięższą ( sprawdzone w papierach), Punto II ma tyle w papierach co Octa ( słyszałem od gościa gdzie kupiłem przyczepkę).



                                  Od masy auta, mocy silnika i zastosowanych hamulców. Jeden Golf będzie miał więcej, inny mniej. Pomiędzy Octaviami też to się różni. 1.6 ma inaczej niż 1.8T.
                                  Też tak myślałem ale co może ciągnąć 1,6 albo 1,9TDI 90KM skoro ja mam 130KM i heble 288/232? Chyba sama przyczepa będzie już za ciężka haha A na poważnie Sharan od taty ma mniej KM niż ja ( ma 115KM diesla), heble chyba te same, jest cięższy i może mieć przyczepkę z większym DMC. Tak sobie myślę czy to nie jakaś forma "dyskryminacji" Skody na rzecz VW

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Co do wiązki haka bez modułu, to ja polecam taką dedykowaną jak w linku poniżej, nic nie trzeba przecinać i wpinać się w kable, po prostu odpinamy kostkę od tylnych lamp i łączymy z jedną kostką tej wiązki, a drugą od wiązki podpinamy pod lampy, sam mam taką. Link
                                    Sławek

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez protonXx Zobacz wpis
                                      Też tak myślałem ale co może ciągnąć 1,6 albo 1,9TDI 90KM skoro ja mam 130KM i heble 288/232? Chyba sama przyczepa będzie już za ciężka haha
                                      Praktycznie tak. W moim 2.0 DMC przyczepki bez hamulca 500kg, z hamulcem 1300kg. W 2.0 mojego brata, przyczepka bez hamulca jest 550kg.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez protonXx Zobacz wpis




                                        Proszę bardzo, będzie dla potomnych
                                        wiązka.png
                                        Jeszcze by sie przydało, w wiązce w aucie który kabel (kolor) od czego

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X