Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podłączenie dodatkowego "światła stop"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podłączenie dodatkowego "światła stop"


    Na tylnej szybie pod trzecim światłem stop u góry, chciałbym zamontować dodatkowy podświetlany napis, który posiada 2 kabelki na wyjściu. Jest już przygotowane gniazdo do zapalniczki, ale ja chciałbym podłączyć ze światłami STOP, że napis zapalałby się przy hamowaniu. Jak to podłączyć? Bo jak próbowałem podłączyć kabelki do dodatkowego światła stop, tego trzeciego żeby zapaliły się razem na jednym wejściu to wywaliło mi bezpiecznik 10A. Może dać większy bezpiecznik? Czy inaczej?

  • #2
    Na forum Elektroda już ci pomogli. Co to będzie wyświetlane " Stój policja ! " czy jakieś inne g.... do oślepiania kierowców z tyłu ?

    Komentarz


    • #3
      Nieważne co. Niewielki napis, na pewno nie oslepiajacy nikogo. Już bardziej świecą światła stop.

      Komentarz


      • #4
        Kumaty diagnosta na przeglądzie każe Ci to cudo odpiąć, bo nie posiada to homologacji. Jak nie odepniesz to nie uzyskasz badań.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez ambiente Zobacz wpis
          Nieważne co.
          No teraz to podgrzałeś.

          Pokaż proszę co to jest.
          Zamieszczone przez ambiente Zobacz wpis
          Na tylnej szybie pod trzecim światłem stop u góry, chciałbym zamontować dodatkowy podświetlany napis, który posiada 2 kabelki na wyjściu. Jest już przygotowane gniazdo do zapalniczki,
          Czyli jak wpinasz to do gniazda zapalniczki to świeci a jak do trzeciego światła STOP to nie świeci?

          Pokaż zdjęcie tej wtyczki z napisu.
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
            Czyli jak wpinasz to do gniazda zapalniczki to świeci a jak do trzeciego światła STOP to nie świeci?
            Jak wpina w STOP, to wywala mu bezpiecznik.

            ambiente, normalna sprawa. Wpiąłeś w obwód dodatkowy odbiornik, przekraczasz dopuszczalny prąd, więc wywala Ci bezpiecznik. Możesz włożyć większy bezpiecznik i liczyć na to, że ktoś zaprojektował przekrój przewodów "z górką" i Ci się kable nie spalą. Możesz też zrobić rozsądniej i włączać Twoje dodatkowe światełko przekaźnikiem. Cewkę przekaźnika zasilasz ze światła STOP (pobiera stosunkowo mało prądu), a zasilanie bierzesz z akumulatora przez dodatkowy bezpiecznik (np. założony na przewodzie).

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X