Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

rozmieszczenie czujników parkowania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • rozmieszczenie czujników parkowania

    Witam
    Czy mógłby ktoś kto ma oryginalnie zamontowane czujniki parkowania podać wymiary gdzie one są zamontowane w zderzaku?

  • #2
    od strony wewnętrznej zderzaka powinny być wytrasowane miejsca na czujniki
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #3
      Jak montowałem w O1 to odmierzyłem na parkingu od innej O1

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
        Jak montowałem w O1 to odmierzyłem na parkingu od innej O1
        To jak mozesz to zapodaj wymiary
        kolega ma OII z ori czujnikiem parkowania i zastanawiam sie czy to nie byloby to samo ?

        Komentarz


        • #5
          Ja kupiłem za 62 pln czujniki srebrne (praktycznie w kolorze nadwozia), złączkę do włamania się do instalacji i z moim synkiem założyliśmy to razem w ok 45 minut.
          Tylko to było 6 lat temu :-((( i wymiary posiałem po robocie a czujniki działają do dziś.
          Nie gniewaj się.

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
            Ja kupiłem za 62 pln czujniki srebrne (praktycznie w kolorze nadwozia), złączkę do włamania się do instalacji i z moim synkiem założyliśmy to razem w ok 45 minut.
            Tylko to było 6 lat temu :-((( i wymiary posiałem po robocie a czujniki działają do dziś.
            Nie gniewaj się.
            Spoko nie ma problemu, ktos może jeszcze napisze, a jak nie to pochodze po parkingu i poszukam

            Komentarz


            • #7
              A zderzak trzeba demontować, da się je założyć bez ściągania?

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez luckd Zobacz wpis
                A zderzak trzeba demontować, da się je założyć bez ściągania?
                Jak ja zakładałem te moje - nie fabryczne tylko zwykłe z bzyczkiem w bagażniku - to nie trzeba, ponieważ w komorze koła zapasowego jest otwór technologiczny przez który puściłem kable do lewej lampy, z której wziąłem sygnał wstecznego i gdzie tez jest śrubka od masy na podłodze poniżej.

                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                  Jak ja zakładałem te moje - nie fabryczne tylko zwykłe z bzyczkiem w bagażniku - to nie trzeba, ponieważ w komorze koła zapasowego jest otwór technologiczny przez który puściłem kable do lewej lampy, z której wziąłem sygnał wstecznego i gdzie tez jest śrubka od masy na podłodze poniżej.
                  O to zagwostka nowa! A jak w kole zapasowym jest butla na gaz ?

                  Komentarz


                  • #10
                    kombi czy liftback ?
                    jesli liftback to proponuje zalozyc w czarnej listwie , sprawdza sie w 100% i bardzo estetycznie wyglada, swoja droga to mogli zrobic tak w oryginale , bo te w zderzaku wgladaja srednio
                    tym bardziej ze np fabia ma fabrycznie w tej czarnej listwie
                    jest O1 RS 1.8T XENON
                    była O1 1.9 TDI AGR

                    Komentarz


                    • #11
                      tak jak tu , prawie ich wcale nie widac, a spelniaja swoja role , koszt 60pln i dzialaja juz pare lat bez problemu
                      Załączone pliki
                      jest O1 RS 1.8T XENON
                      była O1 1.9 TDI AGR

                      Komentarz


                      • #12
                        tu z bliska
                        Załączone pliki
                        jest O1 RS 1.8T XENON
                        była O1 1.9 TDI AGR

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja mam dokładnie takie same, tylko trafiłem na srebrne identyczne jak mam lakier i wierciłem w miejscach fabrycznych "odgapionych" na parkingu

                          ...Moje Cappuccino MPi...

                          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez andru123 Zobacz wpis
                            kombi czy liftback
                            mam kombi i niestety czeka mnie wiercenie w zderzaku. Kupilem zestaw STIG 30 i mam po naprawie blacharskiej zapas lakieru. Ciekawe czy cieniutką warstwą można by je pociagnąć ?

                            mozesz podać wymiary, odległości pomiędzy poszczególnymi czujnikami?
                            i jeszcze jedno pytanko rozumiem ze zamontowany hak nie wpływa na działanie czujników?
                            Ostatnio edytowany przez czupakabra; 41662.

                            Komentarz


                            • #15
                              U mnie w liftbacku , oryginalne czujniki rozstawione są: 22cm od srodka i potem 45cm.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez czupakabra Zobacz wpis

                                mam kombi i niestety czeka mnie wiercenie w zderzaku. Kupilem zestaw STIG 30 i mam po naprawie blacharskiej zapas lakieru. Ciekawe czy cieniutką warstwą można by je pociagnąć ?

                                mozesz podać wymiary, odległości pomiędzy poszczególnymi czujnikami?
                                i jeszcze jedno pytanko rozumiem ze zamontowany hak nie wpływa na działanie czujników?
                                mozesz spokojnie malowac , tylko sprajem , nie wolno nalac farby do srodka , kilka malowan cieniutka warstwą , maluje te czujniki bardzo czesto , tylko pamietac trzeba ze lepiej kilka razy cieniutko niz raz a za mocno
                                hak moze byc, montowalem w passacie B5 kombi i nie przeszkadza
                                jest O1 RS 1.8T XENON
                                była O1 1.9 TDI AGR

                                Komentarz


                                • #17
                                  Fabryczne rozmieszenie w czujnikach firmy logic

                                  czujki.JPG
                                  A tutaj zakres detekcji czujników chińskich za +- 60zł , badanie pod wykryciem standardowego słupka parkingowego generalnie brak powtarzalności ale w praktyce wystarczą :P

                                  czujniki2 — kopia.jpg
                                  Ostatnio edytowany przez ketras; 27268.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Miałem czujniki firmy STIG w Accordzie, były pomalowane pod kolor zderzaka i działały bardzo dobrze w każdych warunkach atmosferycznych.
                                    SJxYnmi.jpg
                                    Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Znalazłem zdjęcia z mojego montażu.

                                      2013-07-20 18.42.44.jpg2013-07-20 19.36.11.jpg

                                      ...Moje Cappuccino MPi...

                                      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Nie wiem jak w o1, ale w o2 jak zdarlismy moj zderzak do dolozenia przedniego PDC to miejsca na czujnik sa oznaczone, wystarczy wiertlo stozkowe i dziury sa
                                        Moje 1.6 MPI BSE

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          A ja proponuję nie bawić się w czujniki cofania, tylko założyć kamerę cofania. Trochę większy koszt, ale dużo mniej roboty, nic nie trzeba wiercić, kamerkę zakłada się zamiast/w miejsce jednej lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Montaż monitora też nie stanowi problemu. Jedyny "wysiłek" to poprowadzenie dodatkowych przewodów z tyłu do przodu, ale z tym z reguły niema kłopotów. Dużo lepszy ogląd sytuacji za samochodem.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez naver Zobacz wpis
                                            Nie wiem jak w o1, ale w o2 jak zdarlismy moj zderzak do dolozenia przedniego PDC to miejsca na czujnik sa oznaczone, wystarczy wiertlo stozkowe i dziury sa
                                            Wydaje mi się że w O1 też od wewnętrznej strony zderzaka są zaznaczone miejsca na czujniki.
                                            Były na forum kiedyś zdjęcia i rysunki pokazujące rozmieszczenie fabrycznych czujników w O1 ale przenosiny forum jakoś im nie posłużyły...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez krzychor Zobacz wpis
                                              U mnie w liftbacku , oryginalne czujniki rozstawione są: 22cm od srodka i potem 45cm.
                                              tak jak Kolega poradził zrobiłem dokładnie u siebie, wszystko działa jak należy


                                              zdj 1 zaznaczyłem na czerwono miejsca gdzie trzeba odkręcić wkręty torx czyli nadkola i od dołu polecam jakiś kocyk żeby nie leżeć na gołej ziemi, są też po dwie śruby z lewej i prawej strony zaznaczyłem kółeczkiem na czerwono, które wykręcamy od środka.

                                              zdj 2 białym kółeczkiem zaznaczyłem miejsce gdzie jest gumowa okrągła zaślepka i tędy puszczamy kable od czujników robiąc wcześniej dziurę np nożyczkami. na tym zdjęciu zaznaczyłem też dwa czerwone kółeczka: są to od środka śruby których jednak nie daje się odkręcić !!! są to jakieś zatrzaski albo inne ustrojstwo z którym na prawdę szarpałem się długo i odpuściłem bo połamałbym błotnik. ostatecznie błotnik był tylko odgięty tak jak na foto 1 a ze pomagał mi brat więc dało radę kable przeciągnąć do środka.

                                              zdj 3 podpinałem się po prawej stronie do wstecznego (po lewej było już ciasno bo tam są kable od haka) do NIEBIESKO-CZARNEGO kabelka. poprosiłem o pomoc mechanika który miernikiem + kabelek + żarówka wskazał do którego kabla mam się podpiąć, i polecam tą metodę każdemu, kto nie jest pewien do którego kabla się podpiąć

                                              zdj 4 efekt końcowy, niestety pogoda popsuła się i Skodzianka jest ubrudzona


                                              Załączone pliki

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Brawo!!

                                                ...Moje Cappuccino MPi...

                                                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Panowie. Jaką średnicę maja dziury w zderzaku pod oryginalne czujniki?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X