Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wymiana głośników

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Wymiana głośników

    Cześć wszystkim, zwracam się do Was z pytaniem w sprawie głośników, mianowicie przymierzam się do wygłuszenia drzwi i przy okazji chciałbym wymienić głośniki z fabrycznych na pioonerki i tu moje pytanie/prośba czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co musiałbym kupić i co zrobić żeby móc je wymienić? Bo w fabrycznych głośnikach są te kostki a przy tych nowych nie ma, jestem totalnie "zielony" w tych sprawach więc z góry dzięki! PS: Jeśli temat już był to przepraszam.

  • #2
    Wiesz szczerze daj spokój sobie z pioneerami - Jak już masz zamiar wymienić pomyśl chociażby o zestawie z trochę wyższej półki np Hertz.
    Ja u siebie jakiś czas temu montowałem Hertz 165.3 i naprawdę ładnie grają.
    Oczywiście nie jest to górna najwyższa półka - ale nie jestem audiofilem żeby ładować u siebie tube i inne jakieś wynalazki.
    Wygłuszenie drzwi - tu sam bym się chętnie zorientował.
    http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
    https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

    Komentarz


    • #3
      Wymień też dystanse pod głośniki z ori plastików na MDF - to pozycja obowiązkowa przy O1.
      Poszukaj i np an allegrogo

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        no i podstawa to wygluszenie , w O1 nie ma blach , jak w golfach czy leonach , tylko tania folia ja wygluszylem drzwi matami bitumicznymi i zamontowalem glosniki od golfa IV , radio ori skoda z navi , mialem kilka modeli fabrycznych radyjek skody i to gra najlepiej , w gre wchodzila tylko fabryka na tyl male JBLe w poleczki w bagazniku i kto wsiada do mnie sie dziwi JAK TO FAJNIE GRA dzwiek jest miekki , dzieki wygluszeniu basu jest w sam raz a dzieki wysokotonowym z golfa dzwiek jest czysty i przejrzysty i tak niewielkim kosztem i kilkoma godzinami pracy mozna sobie dzwiek poprawic ,
        jest O1 RS 1.8T XENON
        była O1 1.9 TDI AGR

        Komentarz


        • #5
          Ja jak założyłem dystanse mdf oraz głośniki z golfa oraz radio Kenwood z pięknym zielonym podświetleniem i gra o niebo lepiej niż fabryczne drutowanie.

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            Dzięki wielkie już sobie poradziłem , zamontowałem dystanse MDF wyłożyłem piankę na tapicerkę drzwi i samo wygłuszenie drzwi dało zadowalający mnie efekt.

            Komentarz


            • #7
              TY!!

              ...Moje Cappuccino MPi...

              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Kubster Zobacz wpis
                Dzięki wielkie już sobie poradziłem , zamontowałem dystanse MDF wyłożyłem piankę na tapicerkę drzwi i samo wygłuszenie drzwi dało zadowalający mnie efekt.
                Kolego, czy mógłbyś opisać dokładniej jak to robić i jak wygłuszyłeś? Chcę zrobić u siebie to samo, bo nie mogę już słuchać tego co oferuje Skoda w serii...

                Komentarz


                • #9
                  Ja zamontowałem u siebie taki zestaw.
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • #10
                    Na przodzie odseparowany Hertz na płytki montaż a na tył dwudrożne. Mały subek do bagażnika a radio to Pionek DEH-5900 BT

                    Komentarz


                    • #11
                      Aha. Olałem dystanse z mdfu tylko założyłem oryginalne. Przy 180 km/h muza cyka całkiem ładnie. Ogólnie zestaw kosztował mnie 2,2 tysia.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez PanzerPonton75 Zobacz wpis
                        Aha. Olałem dystanse z mdfu tylko założyłem oryginalne. Przy 180 km/h muza cyka całkiem ładnie. Ogólnie zestaw kosztował mnie 2,2 tysia.
                        Zamieszczone przez PanzerPonton75 Zobacz wpis
                        Aha. Olałem dystanse z mdfu tylko założyłem oryginalne. Przy 180 km/h muza cyka całkiem ładnie. Ogólnie zestaw kosztował mnie 2,2 tysia.
                        a przy tej predkosci oprocz HALASU to cos slychac ??? haha
                        jest O1 RS 1.8T XENON
                        była O1 1.9 TDI AGR

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez andru123 Zobacz wpis



                          a przy tej predkosci oprocz HALASU to cos slychac ??? haha
                          Ha ha ha. Daje radę. W sobotę na S8 uciekałem przed S6 C5 a tam o ile pamiętam to siedzi V8 i przy 210 już nic nie słyszałem.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez PanzerPonton75 Zobacz wpis
                            W sobotę na S8 uciekałem przed S6 C5 a tam o ile pamiętam to siedzi V8 i przy 210 już nic nie słyszałem.
                            Szacun zaimponowałeś mi. Mamie się już chwaliłeś?
                            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                            Spalanie - Motostat.pl
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis

                              Szacun zaimponowałeś mi. Mamie się już chwaliłeś?
                              Mama siedziała obok i tata też, reszty rodziny nie pamiętam która była w aucie. Niestety na głupie pytanie, głupia odpowiedź. Mam czym to jadę i na pewno nie jest to 150 kM. Tyle.

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam jakie głosniki beda pasowac do tylnych pólkach

                                Komentarz


                                • #17
                                  rafałkula Żodne. Zainwestuj w dobry przód, wygłuszenie drzwi, opcjonalnie skrzynkę do bagażnika a półkę olej.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja ostatnio wymienilem seryjne głośniki na jakies Pioneer, nowe, które kupilem za stówkę, 280W mocy. Jest zdecydowanie dużo lepiej,lecz nadal pierdzi(brak wygłuszenia). Planuję go w ogolenie robić,wyrzucić całkowicie bass z głośników i wrzucić w bagażnik wzmaka z subem. Myślę, że da radę.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Trochę podzwoniłam i cena za wygłuszenie drzwi do O1 to 500zł. Ja rozumie, że maty nie sa tanie ale 500zl to moim zdaniem przesada za same drzwi przednie.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez krzysiekr1 Zobacz wpis
                                        rafałkula Żodne. Zainwestuj w dobry przód, wygłuszenie drzwi, opcjonalnie skrzynkę do bagażnika a półkę olej.
                                        nie zgodzę się z Tobą , u mnie z tylu w poleczkach glosniki JBL 10cm , tylko kosztowaly ponad 400pln i dzwiek basu z bagaznika baaardzo przyjemny i dzieci slyszaczysny ładny dzwiek
                                        robiac tak jak ty proponyjesz to na tylnej kanapie bedzie tylko buczenie , przerabialem taki zestaw

                                        no chyba ze ktos nikogo nie wozi na tylnej kanapie , wszystko tak naprawde zalezy od potrzeb
                                        jest O1 RS 1.8T XENON
                                        była O1 1.9 TDI AGR

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Podepnę się pod temat... Mam OI vRS i powiem krótko, gra słabo (nie mam na drzwiach srebrnej plakietki Sound System). Według kodów wyposażenia mam 8 głośników, czyli wysokotonowe też powinny być, ale ich nie słychać. Próbowałem pod dwoma radiami i dalej nic. Jak poświecę w ich wnękę to niby coś widać, ale nie słychać. Dźwięk ogólnie jest strasznie płaski lub tylko basowy i trochę pierdzi przy większych poziomach głośności. Oryginalnego radia nie posiadam. Ktoś ma jakieś rady?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Wyjmij osłony z wysokotonowymi i zobacz czy grają i czy są podłączone
                                            ©koda Octavia 1.9 TDI ICE

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Niskotonowe moga byc popekane porwane i jak podgłośisz to harcza

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Wysokotonowych w ogóle nie słychać... Jest jakiś poradnik jak zdjąć ich osłonę czy po prostu na sile?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Z przodu ciągniesz do siebie, bo są na dwóch bolcach, a tylne to odchylasz klamkę i wyciągasz osłonę.
                                                  ©koda Octavia 1.9 TDI ICE

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X