Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Światła do jazdy dziennej oraz czujniki cofania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Światła do jazdy dziennej oraz czujniki cofania

    Cześć wszystkim ojciec stał się posiadaczem nowego auta namówiłem go na skodę ;-) chciał coś żeby tolerowało gaz więc 1.6mpi chyba najlepsza opcja. Pochwalę się i fotkami :-) Ogólnie nie chodziło o auto z bajerami a pewne i z rozsądnym przebiegiem.
    Ale wracając do tematu mam do was kilka pytań, a więc tak światła do jazdy dziennej gdy odpalam auto przełącznik mam w pozycji zero i tak zapalają się światła mijania i tylne światła czy to jest ta fukcja dziennych opisana w instrukcji??? Czy ktoś to po prostu zakodował kabelkiem???
    Jeśli zakodowane kabelkiem pomyślałem o dołożeniu osobno świateł dziennych wiem że dużo ludzi tego nie toleruje ale ja miałem w kilku autach i byłem za (oczywiście zakładałem marki osram i ostatecznie philips nie jakieś tanie chinczyki). I tu pytanie mam halogeny obok halogenów są wyciągane kratki myślałem tam je zamontować czy ktoś robił taki zabieg? może wkleić foto jak wyszło? Druga sprawa czy od obrysu auta mieści się do nich odległość 40cm? (auto stoi u ojca będe dopiero po weekendzie więc na chwilę obecną nie wiem jaka jest odległość i jakie lampeczki tam można zamontować jaka długość max?? jaka szeroka jest ta wyciągana kratka) może ktoś z was doradzi?
    Ps. Kolega podpowiedział że można zakodować halogeny pod dzienne jak to wygląda? jak z homologacją? można tak jeździć czy lepiej dołożyć dzienne osobno?
    Druga sprawa do czujniki cofania które niby były już w aucie (chyba że skoda dokładała je osobno w salonie). Chodzi o to że po włączeniu wstecznego jest tylko dźwięk niema obrazu w radiu. Może ktoś wysłać foto jak wyglądają oryginalne czujniki żeby porównać je z czujnikami ojca?
    Z góry dziękuję wam za poświęcony czas na przeczytanie tematu ;-)
    Załączone pliki

  • #2
    DRL pozostawic jak sa tylko zmnieszyc moc swiecenia do 60-65 % , opcja w halogenach nie legalna moga zabrac dowod pojazdu, radio by widzialo czujniki wymaga wymiany modulu czujnikow na nowy i zmiana kabli w instalacji . Wszystko opisane na forum tylko szukac .

    Komentarz


    • #3
      A jak zmniejszyć moc święcenia? Kabelkiem? Tzn co mijania będą wtedy świecić słabiej? A jak włączę przełącznik w pozycje 1 rozjaśnia się? A tylne lampy? Dziwi mnie ze auto z 2012 a żeby radio pokazywało czujniki tyle ingerencji chyba nie opłacalne?

      Komentarz


      • #4
        W tym radiu Swing czujniki cofania powinny pokazywać się na wyświetlaczu radia.Czujniki wyglądają na ori Więc albo gdzieś wyłączone w menu radia /komputer lub kabelkiem sprawdzić co go boli.

        Komentarz


        • #5
          Nie wiem czy nie trzeba zmieniać modułu na nowszy czy okablowania ktoś w innym temacie pisał dziwi mnie to trochę jak na auto z 2012r ;-)

          Komentarz


          • #6
            Nie wiem czy dobry dział bo to widzę O2 jest.
            Jeżeli chodzi o światła dzienne to kabelek i VCDS i to zrobisz. Po przełączeniu włącznika światła będą normalnie świeciły pełną mocą przód i tył.

            Ostatnio edytowany przez Artq; 44068.
            Jest też w domu SEAT BSE i VW AQY

            Komentarz


            • #7
              Faktycznie jeśli moderator ma możliwość proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu :-)

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Manieczko Zobacz wpis
                Faktycznie jeśli moderator ma możliwość proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu :-)
                Przeniesione
                Pozdrawiam,


                Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                Komentarz


                • #9
                  Dobrze by było jak kolega dorzucił by skan auta wtedy można coś więcej powiedzieć.Jeśli chodzi o dołożenie świateł do jazdy dziennej to ja właśnie jestem na tym etapie montowania i możesz kupić takie :
                  Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com

                  Pasują idealnie. Zobacz tutaj:
                  Octavia Club Polska
                  Ostatnio edytowany przez mcaris; 37031.
                  ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                  Komentarz


                  • #10
                    Hej nie znalazło mi strone z tymi lampeczkami co podesłałeś.

                    Komentarz


                    • #11
                      74.5zł 15% OFF|Eonstime 2cps 12V/24V podświetlenie LED światła dzienne DRL 6000K bardzo niskie zużycie energii 4LED 5050 ABS + uprząż hosta|daytime running light drl|daytime runningdaytime running lights - AliExpress
                      ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

                      Komentarz


                      • #12
                        Wyglądem wyglądają jak sprawdzone Philipsy.

                        Komentarz


                        • #13
                          jak zajebiście wyróżnione E4, do stanów pewnie na szkiełku jest US48, a do japoni jp12, a do zimbabwe zi433293456
                          tyle na temat homologacji
                          Ostatnio edytowany przez krzynol; 1427.
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez j007 Zobacz wpis
                            opcja w halogenach nie legalna moga zabrac dowod pojazdu
                            Mogą i nie muszą.
                            Mam tak już w drugiej skodzie, w poprzedniej przez 3 lata nic, teraz przez rok nic.
                            Jeżdżę normalnie na badania techniczne i diagności również nic.
                            Robię średnio 25 tyś w rok, mijam wiele patrolów, suszarek i kontroli, nigdy nikt się nie przyczepił ani nawet nie zapytał o światła do jazdy dziennej w halogenie.
                            Zamieszczone przez Manieczko Zobacz wpis
                            Ps. Kolega podpowiedział że można zakodować halogeny pod dzienne jak to wygląda? jak z homologacją? można tak jeździć czy lepiej dołożyć dzienne osobno?
                            Czytaj powyżej. Ja bym kodował i nic nie dokładał.
                            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X