Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uchwyt na napój/podłokietnik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uchwyt na napój/podłokietnik

    Witam. Piszę w sprawie problemu, o którym już czytałem w starych wątkach ale nie znalazłem żadnego satysfakcjonującego rozwiązania. Pierwsza sprawa jest uchwyt na picie - w mojej skodzie fabrycznie takowego praktycznie nie ma, bo napój nawet podczas postoju nie jest tam zbyt stabilny. Uniwersalne uchwyty też nie są zbyt przekonujące. Nabyłem jeden, ale wiadomo plastik i szybko skończył swój żywot. Czy mają panowie coś do polecenia żeby było funkcjonalne? Druga sprawa jest podłokietnik. Kupiłem samochód, w którym nie było fabrycznego podłokietnika, a zamiast niego był jakiś uniwersalny z allegro (wracając jeszcze do pierwszego pytania - w podłokietniku jest wysuwany uchwyt na picie, ale również cały plastikowy i niestabilny). Pytanie co sądzicie o fabrycznym podłokietniku, dobrze spełnia swoją funkcję? Czy jest regulowany? I czy warto takowy zakupić czy szukać jakiegoś uniwersalnego? Oczywiście przydałoby się żeby podłokietnik był otwierany żeby można było tam schować telefon czy portfel.

  • #2
    Ori podłokietnik jest jak najbardziej OK, moim zdaniem jest niezbędny w dłuższej trasie. Jest regulowany, jest bardzo stabilny, ma otwierany schowek, można go podnieść do góry przez co nie przeszkadza w żaden sposób

    Fabryczny uchwyt na napije to jakaś kpina, nie da się tego gó.... używać. Cóż, to tylko Skoda....

    Komentarz


    • #3
      A ma tylko skośna regulacje czy można go opuszczać gora/dół? Pewnie gdzieś na allegro powinienem szukać takowego? A jak rozwiązałes swój problem z uchwytem? Bo mecze się z tym już jakiś czas i nic nie mogę wymyslic

      Komentarz


      • #4
        Regulacja skośna, mnie przy 188cm wzrostu taka regulacja odpowiada, nigdy jeszcze nie udało mi się umieścić łokcia na osi obrotu podłokietnika więc takowa regulacja wg mojego odczucia jest jak najbardziej ok. Mogła zapewne by być regulacja wysokości całego podłokietnika.... ale to tylko Skoda

        Tylko raz skorzystałem i kawa się wylała więcej z tego "uchwytu" na pewno już nie skorzystam, ktoś kto te ustrojstwo projektował a następnie umieścił je w tym miejscu, nie robił tego na trzeźwo tak samo jak wgłębienia w schowku pasażera jak i z tyłu w tunelu dla pasażerów tylnej kanapy

        Komentarz


        • #5
          No ja jestem kilka centymetrów niższy więc i mi powinno być wygodnie A montowales u siebie jakiś inny uchwyt? Masz coś godnego polecenia?

          Link

          Mówimy o tym podłokietniku?

          Komentarz


          • #6
            Mam wszystko fabryczne, nic nie dokładałem, nic nie kombinowałem

            Komentarz


            • #7
              A podłokietnik taki masz? Muszę znaleźć jakiś ten uchwyt bo bez tego w trasę ani rusz, a te plastikowe się do niczego nie nadają. No cóż może ktoś coś jeszcze poleci, coś co mi uratuje życie haha

              Komentarz


              • #8
                Hej! Ja też mam oryginał, taki jak w linku. Według mnie jest super. Jak wsiadam do innego auta to mi go brakuje.
                Co do uchwytu na napoje to szukaj wątku o tym. Na pewno jest. Koledzy dopasowywali z Polo czy Bory wysuwane.

                Komentarz


                • #9
                  Widziałem te wątki, ale nigdzie nie mogę znaleźć na allegro żadnej aukcji z takimi uchwytami. Poza tym mam problem, ponieważ moje radio zajmuje całe to miejsce i nie mam tam możliwości zamontowania tego



                  ​​​

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez KrzysiekVRS Zobacz wpis

                    Fabryczny uchwyt na napije to jakaś kpina, nie da się tego gó.... używać. Cóż, to tylko Skoda....
                    Jeśli mówisz o takim to bardzo przepraszam, może na kredki się nie nadaje ale jak pokazuje przeprowadzony i udokumentowany dowód naukowy pół litra się mieści a to w zupełności udowadnia tezę, potwierdza jego 100% użyteczność i pokazuje jednoznacznie, że homologacja dopuszczająca to auto do poruszania się po drogach została przyznana nie przez przypadek.

                    Załączone pliki
                    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                    Spalanie - Motostat.pl
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      No tak, tylko, że nigdy Skoda O1 takich uchwytów (takich i w tym miejscu) nie miała opuszczając fabrykę.... Jest to czyjaś wariacja od jakiegoś Sharana, co nie zmienia faktu, że te uchwyty są bardzo solidne (mam takie coś w Audi i są super użyteczne). Spotkałem się z uchwytami zamontowanymi w O1 właśnie od Sharana, Golfa IV itp.

                      W O1 niestety rozwiązano w taki sposób ten system, że praktycznie nie da się używać tego uchwytu zgodnie z przeznaczeniem

                      Komentarz


                      • #12
                        Nie wiem czy występowało takie auto już nabyłem nigdy tego nie rozkminiałem, ale jest chyba jedna z bardziej praktycznych części wyposażenia wnętrza O1.
                        Za ten pod podłokietnikiem to ten co go wymyślił powinien najpierw dostać wpier.. no znaczy się łomot a później sam z niego obowiązkowo korzystać przy opuszczonym podłokietniku.
                        Część trudno dostępna jako używka.

                        Jako nowa w jakiejś chorej cenie 250 cebulionów bywała...
                        Nie znaleziono strony
                        Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                        Spalanie - Motostat.pl
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
                          Za ten pod podłokietnikiem to ten co go wymyślił powinien najpierw dostać wpier.. no znaczy się łomot a później sam z niego obowiązkowo korzystać
                          No raczej jedna z tych niepraktycznych rzeczy, podobnie jak gniazdo zapalniczki
                          Sławek

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez slawento Zobacz wpis
                            No raczej jedna z tych niepraktycznych rzeczy, podobnie jak gniazdo zapalniczki
                            Gniazdo też ale to jeszcze pół biedy, podłączysz coś i siedzi ale wyjąć i odstawić kubeczek z piciem to trzeba jeszcze za dwa dodatkowe stawy w ręku posiadać.
                            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                            Spalanie - Motostat.pl
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              Co do uchwytu na napoje to rafalagistri montował w swojej O1 FL bodajże chyba od golfa IV na konsoli środkowej i jakoś to wyszło, podobnie jak ten dokładany u Ciebie Bambek1 tylko chyba trzeba przenieść radio w miejsce półki nad climatronkiem, a wtedy w miejscu radia montujesz uchwyt na napoje.
                              Ostatnio edytowany przez slawento; 41888.
                              Sławek

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X