Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

odcięcie pompy paliwa,zapłonu ktoś poleci zestaw lub montaż śląsk?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • odcięcie pompy paliwa,zapłonu ktoś poleci zestaw lub montaż śląsk?

    Z racji braku AC i kradzieży superb'a na osiedlu doszedłem do wniosku,iż czas na montaż najlepszego zabezpieczenia - odcięcie pompy i teraz pytanie na allegro są zestawy od 30zl - do 130zl może ktoś polecić jakiś zestaw bo montował u siebie lub ewentualnie kogoś montującego (serwisy także) ?

  • #2
    zrób sobie odciecie pstryczkiem zasilania , albo lini K w OBD , kompem mozna tylko octavie odpalic, jak sie nie bedzie mogl podlaczyc to odpusci, chociaz wątpie zeby ktokolwiek skusil sie na O1 w dzisiajeszych czasach
    jest O1 RS 1.8T XENON
    była O1 1.9 TDI AGR

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez andru123 Zobacz wpis
      zrób sobie odciecie pstryczkiem zasilania , albo lini K w OBD , kompem mozna tylko octavie odpalic, jak sie nie bedzie mogl podlaczyc to odpusci, chociaz wątpie zeby ktokolwiek skusil sie na O1 w dzisiajeszych czasach
      Żebyś się Pan nie zdziwił. W 2014 a może 2015r ukradli koledze Punto I z roku uuuwaaaagaaaa: 1996. Zgłosił na policję, z tydzień miał nadzieję że gdzieś gówniarze w lesie porzucą albo na jakiejś wiosce i nic przepadł jak kamień w wodę.
      ​​​​​
      ​​​​​​
      Zrób dokładnie jak kolega radzi.
      Ja mam akurat 2 pstryczki jeden odcina pompę paliwa drugi zasilanie komputera, żeby z LPG nie haratnęli.

      Nie trzeba szukać żadnych zestawów. Trzeba iść do sklepu elektronicznego i kupić sobie solidne przełączniki (polecam dźwigienkowe z grubą metalową dźwigienką, które robią solidne pstryk i dość ciężko się przerzucają) o obciążeniu nie mniejszym niż 16A. W dobrym sklepie sprzedawca podpowie jakie wybrać.
      Rozbebeszyć skrzynkę bezpieczników znaleźć odpowiednie obwody i zrobić wcinki, przewodem o odpowiednim przekroju.
      W tak drutowanym obwodzie wszystkie połączenia trzeba zrobić lepiej niż fabryka a więc obligatoryjnie polutować i zaizolować koszulkami termokurczliwymi (jeśli nie chcesz lutować to pomyśl, że coś zaczyna nie łączyć w czasie wyprzedzania) a no widzisz i już chcesz...

      Kiedyś kupiłem takie ustrojstwo jak sensorowa blokada zapłonu, leży niezamontowana do dziś, nie chciało mi się rozbierać obudowy kierownicy bo trzeba się tym wpinać do stacyjki. ​​​​

      Kwestię ukrycia pstryczka pozostawiam do przemyślenia samemu.
      Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez andru123 Zobacz wpis
        chociaz wątpie zeby ktokolwiek skusil sie na O1 w dzisiajeszych czasach
        pół roku temu do sąsiada o1 już wleźli ale ktoś ich spłoszył.
        o1 z 2002 rok z dość mocno postępującą korozją, 2.0 w benzynie.
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
          pół roku temu do sąsiada o1 już wleźli ale ktoś ich spłoszył.
          o1 z 2002 rok z dość mocno postępującą korozją, 2.0 w benzynie.
          Jak to mawiają "na starej piczy młody h.. ćwiczy". Przypuszczam, że takich aut nie kradnie się ani dla zysku ani na części tylko młody narybek po prostu wprawia się w złodziejskim fachu.

          Następnie szybki demontaż i wywózka pociętych w drobny mak blach na "zaprzyjaźniony" skup złomu. Kiedyś widziałem jak na jednym złomowisku części blacharskie z jakiegoś auta rozładowywali z busa prosto do zgniatarki podczas gdy zawsze jak widzę odbywa się to gdzieś na stos. Po kilkunastu minutach była już kostka wielkości małej lodówki, ciekawe dlaczego komuś zależało na szybkim sprasowaniu.


          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X