Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

radio 1 din + subwoofer

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • radio 1 din + subwoofer

    Witam wszystkich forumowiczów,
    chciałbym wymienić w swojej Octavce radio 1 din oraz dorzucić subwoofer pod siedzenie. czy jest mi ktoś w stanie polecić coś w normalnych pieniądzach co sam posiada / posiadał (powiedzmy około 800 pln za wszystko)? czy subwoofer lepiej podłączyć pod zapalniczkę czy podpinać się w radiu (czy gdziekolwiek indziej)? niestety jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o audio także z góry dzięki za wyrozumiałość i pomoc.

  • #2
    Pod zapalniczkę to podepnij ładowarkę do tel a pod siedzeniem schowaj np gaśnicę

    Sub musi mieć zasilanie od wzmacniacza, wzmacniacz zasilić najlepiej prosto od akumulatora osobnym kablem, ni idź na skróty, pociągnąć musisz kabel od akku do wzmacniacza, masę do wzmacniacza można wziąć z okolicy tylnej lampy (znaleźć śrubą mającą styk z karoserią i tam przewodem podejść)

    Subwoofer do bagażnika w boczek lewy pasuje idealnie, musisz kupić obudowę dedykowaną do O1 (masz kombi czy htb?), do tego jakiś głośnik np 25 cm, który dobrze zagra w małym litrażu (mam u siebie JL Audio10W0v3-4 25 cm).

    Lepiej wygłuszyć drzwi i lepsze głośniki w drzwi wrzucić ale jak chcesz miękki i niskoschodzący bas to taka zabudowa w boczek bagażnika nada się całkiem dobrze.

    Ja mam taki zestaw: (nie jestem audiofilem czy innym melomanem :P )

    Obudwa:
    Link , poza Allegro udało mi się kupić o 50PLN taniej)

    Wzmacniacz taki:
    Link

    Głośnik taki: (udało mi się kupić używany z maskownica dedykowaną, na gwarancji, kartonik, papiery, paragon, głośnik pograł u poprzedniego właściciela krótko, obawiałem się, że upalony może być ale cena 250 PLN kusiła bardziej, głośnik kazał się super stan, ładnie gra, nie harczy, nie śmierdzi itp)
    Link

    Przewód do zasilania kupiłem na metry, przekrój 16 mm2 (coś okolo 7- 8 mb wziąłem i na styk było).
    Link

    Zestaw, który sobie skompletowałem jak dla mnie gra bardzo fajnie, wzmacniacz mam przyciszony i gra na 1/3 mocy bo już się basem "najadłem" Przy ustawieniach na max (nie słychać kompletnie muzyki tylko bas) czuć jak fotele drżą, lusterka i jak masz długie włosy - one też jakby się ruszają ale to tylko jako sprawdzenie dla ciekawiści, bo zapewne coś by "zaniedługo" się zjarało )
    Całość jest podpięta pod stare radio 1 DIN Blaupunkt Rome Nav 55e TravelPilot wymiennie z Blaupunkt Bronx mp 75
    Ostatnio edytowany przez KrzysiekVRS; 48062.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez bartek93 Zobacz wpis
      powiedzmy około 800 pln za wszystko
      Dodam kilka słów od siebie

      Jeżeli nie robiłeś kompletnie nic z głośnikami z przodu, to Twój subwoofer może być aktywny (tzn. że wzmacniacz jest już w nim wbudowany) i taka operacja wyniesie Cie najmniej.

      Inaczej się sprawa ma, jeżeli wymieniłeś dystans głośników z przodu na drewniane i je wymieniłeś. Wtedy ten bas z tyłu jest tu bardzo pożądany

      Ale zanim zaczniemy, podaj wszystko co wiesz o aucie w profilu, zaoszczędzi to niepotrzebnych pytań.

      Drugorzędną sprawą jest wydajność alternatora, ale to później
      AHF 133KM @ 3880, 277Nm @ 2490

      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...via-by-dreemus

      Komentarz


      • #4
        Jak nie nagłaśniasz wiejskiej imprezy to dobra aktywna skrzynia basowa jest najprostszym rozwiązaniem.
        Oczywiście jest kłopot z wielką skrzynią w bagażniku ale coś za coś

        W mojej O1 wymieniłem soprany i głośniki z drzwi na "lepsze" niż fabryczne , w ustawieniach radia wyciszyłem te najniższe tony do przednich głośników a do bagażnika wsadziłem aktywną skrzynie basową która dostaje cały bas.

        Oczywiście nie jest to sala koncertowa ale nie ma już brzęczenia i charczenia niskich tonów. Cały bas "idzie z bagażnika" i różnica do fabryki jest kolosalna oczywiście na plus.
        Jak na fabryczną instalacje głośnikową w O1 która woła o pomstę do nieba to taka prosta zmiana dała mi wiele radości.

        Oczywiście proszę nie porównujcie tego do 1000W instalacji z potężnym basem czy wyciszenia drzwi, to inna liga i wiem o tym ale ja mam już prawie pół wieku życia za sobą i nie "rwe lasek głośnym basem" a wystarcza mi już tylko czysty dzwięk bez zbędnego buczenia .

        Komentarz


        • #5
          Pioneer DEH P6900 UB + skrzynia z głośnikiem Sony XPLODE - to miałem na początku. Następnie dodałem głośniki w drzwiach ( hertz dsk 165 + dystanse),wymieniłem istalację oraz wytłumiłem drzwi. Różnica niebo a ziemia. Dodam że nie mam wzmacniacza a i tak bass napier....

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X