Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie grają tweetery

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie grają tweetery

    Witam
    temat dalem do ogólnego forum o radiach nawigacji itp, ale nikt sie nie zainteresował, dlatego piszę tu

    Mam octavie 1, na pokladzie gra KENWOOD KDC-164UG, jak kupilem auto to miałem pustą dziure, więc radio podpiąłem z użyciem kabli jakie były w zestawie. Ostatnio zauważyłem że jedyny tweeter który gra to lewy tylny pasażer.
    Wiem że zabrzmi to jakkolwiek źle i dziwnie, to za chiny nie wiem czy tak było od poczatku czy tak sie stało niedawno, widocznie słoń stanął mi na ucho i taki ze mnie ałdiofil jak z koziej d. trąba

    Ale do rzeczy, zrobiłem eksperyment, korzystajac z tego ze mialem zdjety boczek z przednich drzwi i tweeter z przodu który nie gra podpiąłem do drzwi lewego tylnego pasażera i grał.
    Gdzie i jak szukac przyczyny? To wina radia, kostki czy jeszcze cos innego?
    Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

  • #2
    Miernik w dłoń i sprawdzanie kabli w drzwiach . Jak gra duży to zawężasz poszukiwania od dużego do wysokotonowego.

    Komentarz


    • #3
      Na głośniku niskotonowym są dwie wtyczki dwuprzewodowe, jedna to sygnał z radia, druga sygnał do tweetera. Wyciągnij niskotonowca, wysokotonowca, przedzwoń kable, wtyczka wysokotonowego- któraś wtyczka przy niskotonowym.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X