Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wyciszenie OCTAVII

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Szacunek.
    Zrobiłem kilka lat temu wyciszenie u mnie.
    Raczej bym tego nie powtórzył (aż w takim zakresie), mnóstwo pracy - ale satysfakcja ogromna.
    Pozdrawiam i podziwiam.

    Komentarz


    • #52
      Odkopie. Czy ktoś poradzi co można zrobić na szybko przed wyjazdem na wakacje żeby zmniejszyć hałas od silnika/wydechu. Jak już pisałem w innym temacie przeszkadza mi buczący i rezonujący dzwięk silnika lub wydechu pomiędzy 2 a 3 tyś obrotów na tylnej kanapie. Ponieważ przy złożonej kanapie to buczenie przeszkadza też z przodu pomyślałem o wygłuszeniu bagażnika. Czy ktoś robił sam kufer i jest w stanie opisać efekty?

      Komentarz


      • #53
        Pospawaj wydech moze dziurawy i huczy. Wygluszenie samego bagaznika nieda ci efektu jaki bys chcial.

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez Ptasznik Zobacz wpis
          Pospawaj wydech moze dziurawy i huczy. Wygluszenie samego bagaznika nieda ci efektu jaki bys chcial.
          Wydech jest cały. Z zewnątrz jest cicho tylko z tyłu najgorzej hałasuje i to nie tylko w mojej bo w innym dieslu którym też była kaszana choć nie aż taka jak u mnie. Nic jak zdąże przed wyjazdem to coś tam wygłusze, może pomoże.

          Komentarz


          • #55
            Moze jakies filce albo pianki na szybko . Ale niewiem czy to cos da

            Komentarz


            • #56
              W swoim dieslu wykleiłem bagażnik matami i piankami, ale nic to nie dało. Strata głównie czasu, bo koszt niewielki - jakieś 350 zł.

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                W swoim dieslu wykleiłem bagażnik matami i piankami, ale nic to nie dało. Strata głównie czasu, bo koszt niewielki - jakieś 350 zł.
                Czy to była octavia? Bo np w fabii w dieslu na tylnych fotelach cisza, a w octavii mam wrażenie że ten bagażnik robi za jakieś pudło rezonansowe i głowa pęka, ale tylko między ~2 a 3 tysiące obrotów, przy innych obrotach jest całkiem ok i gdyby nie ten zakres to wcale bym nie myślał o wyciszaniu.

                Komentarz


                • #58
                  Jeszcze taka ciekawostka. Zrobiłem pomiar hałasu programem w telefonie na tylnych fotelach na postoju. Mniej więcej przy 2500 obrotów 72-73 db. Powyżej 3 tysi załóżmy 3200 57. Chyba spora różnica nie?

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez kylo125 Zobacz wpis

                    Czy to była octavia?
                    Niestety, nie.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X