Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OI] teleskopy/siłowniki maski

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [OI] teleskopy/siłowniki maski

    Zamieszczone przez pawloo84
    Witam potrzebuje kompletny rozrzad do octavi z silnikiem asv rok prod.2003. Prosze o kilka kompletów dla porównania na markowych częściach i podanie ceny. Pozdrawiam
    Witam,
    zestaw rozrządu z pompą wody
    Ruville- 600PLN
    Hepu- 580PLN
    Conti- 660PLN

    [ Dodano: Sob 23 Sie, 14 21:50 ]
    Zamieszczone przez Pixon
    j.w.
    Rozrząd z pompą wody do O1 1.9 TDI 110 km ASV

    Najlepiej: INA / HEPU / Ruville
    Odpowiedź w poscie wyżej

    [ Dodano: Sob 23 Sie, 14 21:52 ]
    Zamieszczone przez yunior81
    Witam
    prosze o cene rozrządu do octavii I 1,9 TDi AXR
    Zestaw rozrządu oryginał z VW -330PLN Pompa wody też?

    [ Dodano: Sob 23 Sie, 14 21:54 ]
    Zamieszczone przez sebu
    maciejek, ile kosztują amorki przód/tył do 01 kombi 98r.110 konna wersja 1.9 TDI
    Możesz podesłać VIN żebym dobrał to co powinno być?

    [ Dodano: Sob 23 Sie, 14 21:56 ]
    Zamieszczone przez KuRcZaKjaS
    Jaka cena za kompletny rozrząd do Octavi 1 silnik AKL razem z pompą wody
    Gates/Ruville/Conti -330PLN
    LAURIN & KLEMENT
    11.2001 fotki
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

  • #2
    [OI] teleskopy/siłowniki maski

    Postanowiłem stworzyć nowy temat, bo poprzedni Forum - Octavia Club Polska zwesklował na OII i sprawy handlowe. A i miloteca do OI już nie ma.

    Auto (model - Octavia I) dość stary, ale może komuś przydadzą się informacje, jak i jakie teleskopy zamontować do przedniej klapy.
    Potrzebne części to:
    - 2 szt. teleskopy FA Krosno nr 23250
    - 4 szt. główki (duży kąt) FA Krosno nr 13P/L
    - 2 szt. sworzeń kulisty FA Krosno nr 25024
    - 2 szt. sworzeń kulisty FA Krosno nr 25164.

    Wszystkie części zakupione na znanym portalu aukcyjnym u reprezentanta FA Krosno - Euroautozbyt. Na stronie FA Krosno 404 - File or directory not found. są zresztą katalogi, ale oni w detalu nie sprzedają. Kosztowało to wszystko trochę ponad sto złotych z przesyłkami (w tym teleskopy 76.-)

    Pierwszą czynnością jest wymiana główek teleskopów na kupione oddzielnie - oryginalne mają zbyt mały kąt skręcenia. Powinno się dać je łatwo odkręcić, jeśli nie, to kluczem herkules trzeba przytrzymać odpowiednio korpus i tłok (jak najbliżej główki, przez miękką, np. miedzianą, blaszkę) - ostrożnie, aby nie zgnieść/zarysować elementów, a główkę odkręcić kombinerkami.
    W miejsce górnych śrub zawiasów zamontować sworznie M8 (pojedynczo!), bez podkładek(!).
    W miejsce trzeciej (od szyby) śruby błotnika sworzeń M6. Ponadto trzeba usunąć (albo zastąpić baaaardzo płaską śrubą) drugą śrubę błotnika.
    No i wpinamy teleskopy (przypominam, że korpusem do góry, teleskopem w dół - coś jak "zielone do góry, brązowe na dół" ). I gotowe.
    Nie mam akurat zdjęcia ze swojego auta, więc podpinam starego "miloteca".

    Wybrane przeze mnie teleskopy bardzo dobrze pasują. Maska otwiera się elegancko (po odblokowaniu zaczepu można ją "puścić") i co więcej prawie identycznie, jak "pod pałąk", tak że przy poważniejszej pracy w komorze silnika pałąk można praktycznie bezproblemowo założyć (bezpieczeństwo!).
    Jest też niewielki minus. Prawdopodobnie główki przy zawiasie odrobinę kolidują z przetłoczeniami w błotniku i powodują (przynajmniej u mnie) minimalne podniesienie krawędzi maski, po zamknięciu, mniej więcej przy zawiasach. Minimalne - to znaczy, że go praktycznie nie widać. Jak się nie porówna 'przed' i 'po', to się o tym nie wie. Stąd też brak podkładek i usunięcie śruby (inaczej jest gorzej). Niestety, innych główek z krosna nie udało mi się dopasować. Zaznaczam, że główki metalowe z krosna podobne (na zdjęciach, bo faktycznie mogą być zupełnie inne) do tych z miloteca nie nadają się!

    PS. Zdjęcie chyba nie trafiło tam, gdzie powinno mimo ustawienia kursora w edytorze w pożądanym miejscu .
    Załączone pliki
    Graphitegray2012

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Sowiniec
      A i miloteca do OI już nie ma.
      ...jak to nie ma?
      AG AUTO - Chyba
      ...ale patent na duży +

      Komentarz


      • #4
        Fakt. Jak kombinowałem nad tematem kilka miesięcy temu, to było "niedostępne". Sądziłem, że już "na wsiegda". Ale i tak koszt razy dwa.

        Swoją drogą meczą mnie te główki z miloteca. Na zdjęciach wyglądają bardzo podobnie do tych z krosna, których nie dało się użyć. Chodzi oczywiście o to, że wyglądają na trochę mniejsze, niż użyte przeze mnie '13' i może by nie wypychały maski.
        Graphitegray2012

        Komentarz


        • #5
          Witam forumowiczów. Chciałbym dopytać bo nie jest to dla mnie jasne. Czy te elementy z pierwszego postu
          Potrzebne części to:
          - 2 szt. teleskopy FA Krosno nr 23250
          - 4 szt. główki (duży kąt) FA Krosno nr 13P/L
          - 2 szt. sworzeń kulisty FA Krosno nr 25024
          - 2 szt. sworzeń kulisty FA Krosno nr 25164.
          pasują? Bo jakaś niejasność tu powstała z tymi główkami. Z góry dziękuję za odpowiedź.

          Komentarz


          • #6
            Te teleskopy mają główki "proste" z małym kątem obrotu. Ze względu na "skośne" mocowanie sworzni nie da się ich poprawnie założyć. Dodatkowe główki mają większy kąt obrotu i należy je założyć na teleskopy w miejsce fabrycznych. Jeszcze lepsze byłyby główki kątowe, takie jak oryginalne w teleskopach tylnej klapy Oct-I, ale nie udało mi się ich znaleźć w katalogu FA Krosno. Dodam tu, że krośnieńskie zamienniki tylnych teleskopów też mają główki proste, a nie kątowe i przy wymianie lepiej przełożyć oryginalne główki.
            Graphitegray2012

            Komentarz


            • #7
              A może macie namiary do kogoś kto już zakładał teleskopy do maski octavia 3. bo trochę to jest irytujące na podpórce :evil:

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Sowiniec
                Potrzebne części to:
                - 2 szt. teleskopy FA Krosno nr 23250
                - 4 szt. główki (duży kąt) FA Krosno nr 13P/L
                - 2 szt. sworzeń kulisty FA Krosno nr 25024
                - 2 szt. sworzeń kulisty FA Krosno nr 25164.

                Kosztowało to wszystko trochę ponad sto złotych z przesyłkami (w tym teleskopy 76.-)
                Odświeżam kotleta, gdyż postanowiłem założyć siłowniki u siebie :-)
                Napisałem do firmy Euroautozbyt [email protected] i bez problemu zamówiłem
                - 2 szt. teleskopy FA Krosno nr 23250 z wymienionym już główkami na nr 13,
                do tego:
                - 2 szt. sworzeń kulisty FA Krosno nr 25024
                - 2 szt. sworzeń kulisty FA Krosno nr 25164

                Koszt na chwilę obecną wyglądał tak:
                Teleskop 2 szt. nr 23250 - 60ZŁ
                Sworznie w sumie 4szt - 10ZŁ
                Wysyłka za pobraniem - 15ZŁ

                Całość jedyne 85zł a frajda niesamowita.

                Gdyby ktoś chciał sobie zrobić dopiszę parę słów od siebie.
                Potrzebne narzędzia Torx T45, klucz 10 i 13, śrubokręt krzyżakowy.

                Górne śruby odkręcamy kluczem typu Torx T45. Montujemy sworzeń M8.

                Drugą i trzecią śrubę od szyby odkręcamy kluczem 10, w miejsce trzeciej montujemy sworzeń M6.

                W miejsce drugiej zamontowałem śrubę M6x16 kulistą, idealnie pasuje nie podnosi nawet minimalnie maski.

                Zapiany teleskop.

                Druga strona to samo, całość wygląda miło dla oka :-) Sorry za bałagan pod maską :diabelski_usmiech

                Miłej zabawy, czas 15-20 minut :-)
                Moja OCT

                Autor postu zastrzega sobie prawo do zmiany punktu widzenia w dowolnym momencie.http://www.mynavi-expert.pl -Nawigacja, Etka 8PL !!!, Elsa, filmy-online.

                Komentarz


                • #9
                  gmpl, napisz mi na priv te "parę słów od siebie" Jak długie są te teleskopy? Mam parę z klapy bagażnika.

                  Komentarz


                  • #10
                    protonXx, po co na priv, może komuś zalega w garażu, to skorzysta.
                    Dane z aukcji Euroauto-zbyt:
                    Jest to siłownik klapy bagażnika od Audi A8 D2 sedan 03/1994->10/2002.
                    Średnica tłoczyska: 8 mmŚrednica cylindra: 18,5 mm
                    L max: 405 mm
                    Skok: 160 mm
                    Siła F1: 310 N
                    Mocowanie od strony tłoczyska: 7b (do Octy jak wiadomo, potrzebna 13-tka)
                    Mocowanie od strony cylindra: 7b (do Octy jak wiadomo, potrzebna 13-tka)
                    Numer oryginalny: 4D0823551B, 4D0827551A, 4D0827551B
                    Moja OCT

                    Autor postu zastrzega sobie prawo do zmiany punktu widzenia w dowolnym momencie.http://www.mynavi-expert.pl -Nawigacja, Etka 8PL !!!, Elsa, filmy-online.

                    Komentarz


                    • #11
                      gmpl, pytanie tylko jak z trwałością tych siłowników? maska to nie klapa bagażnika, jest trochę cięższa.
                      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                      @ by Tune-up Gdańsk
                      TDI VP++ i jeszcze rośnie
                      Antek

                      Komentarz


                      • #12
                        Tony065, ja niedawno założyłem, więc nie mogę powiedzieć tego, ale z drugiej strony:
                        maski nie otwierasz tak często jak bagażnika, a 60 zł to nie majątek :-D za to efekt bardzo przyjemny :-)
                        W razie awarii wystarczy odpiąć siłownik i skorzystać z tradycyjnej podpórki. :-)
                        Moja OCT

                        Autor postu zastrzega sobie prawo do zmiany punktu widzenia w dowolnym momencie.http://www.mynavi-expert.pl -Nawigacja, Etka 8PL !!!, Elsa, filmy-online.

                        Komentarz


                        • #13
                          Tony065, ja mam u siebie identycznie zamontowane siłowniki jak gmpl. Tylko ze ja mam siłowniki niemieckiej firmy tuningowej JOM. Miałem je na początku w passacie b4 taki sam montaż. Przed sprzedażą je wyjąłem i założyłem do skody tylko mi znajomy tokarz dorobił mocowanie przy masce bo nie było takiej śruby w zestawie. U mnie w sumie te siłowniki już prawie 3 lata działają
                          O1 MS-Design TDI AHF+216+G60+chip 140KM 330Nm
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...543723#1543723

                          Komentarz


                          • #14
                            gmpl, tak dla jasności, zamawiam to:

                            allegro.pl

                            tyle że maja być wymienione główki na nr.13

                            i odpowiednie sworznie

                            Błąd 404 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

                            i wszystko ładnie gra i buczy?

                            Komentarz


                            • #15
                              protonXx, jak widać u mnie na załączonych obrazkach :-)
                              Moja OCT

                              Autor postu zastrzega sobie prawo do zmiany punktu widzenia w dowolnym momencie.http://www.mynavi-expert.pl -Nawigacja, Etka 8PL !!!, Elsa, filmy-online.

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam zamówiłem te teleskopy i wszystko gra tylko ze prawdopodobnie nie wymienili mi główek na 13 Ma ktoś zdjęcie tych główek, albo może zrobić będę wdzięczny

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez markmann3x0 Zobacz wpis
                                  Ma ktoś zdjęcie tych główek
                                  Ja kupowałem sworznie na allegro. Na klucz 13 i z gwintem M8 i kulą 10 mm
                                  Sworzeń kulowy mocowania sprężyny siłownika M8 35219 za 3,99 zł z Rzeczyca Księża - Allegro.pl - (6580686859)

                                  A jak potrzebujesz z gwintem M6 to jest tu:
                                  allegro.pl
                                  Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    ale mi chodzi o mocowania przy teleskopach a nie o sworzeń

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez markmann3x0 Zobacz wpis
                                      ale mi chodzi o mocowania przy teleskopach a nie o sworzeń
                                      No to tam nie ma nic na 13. Teleskopy mają końcówki na sworzeń o średnicy kulki 10 mm lub jak jest np. w A3 8L 6 mm.
                                      Na zdjęciach z początku tematu sworznie wyglądają jakby miały te same średnice kulek czyli 10 mm.

                                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez markmann3x0 Zobacz wpis
                                        ale mi chodzi o mocowania przy teleskopach a nie o sworzeń
                                        Mam nadzieję, że zdjęcia troszkę rozjaśnią temat.
                                        Załączone pliki

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Dzięki chłopacy za przetarcie szlaku! Po zmianie z innej niemieckiej marki ten patyk mnie niemiłosiernie denerwuje ! W przyszłym miesiącu zamawiam i montuje, też wrzucę tutaj jakieś fotki

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            super sprawa , chyba zamawiam

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamówione, obecna cena z przesyłką 95zł, z już zmienionymi głórkami z szerokim kątem,
                                              Moja bryczka:
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79825

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                w odpowiedzi na PW od dwóch kolegów z forum, wysłałem e-maila na adres euroautozbyt, jest wcześniej w temacie. E-mail wyglądał tak:

                                                -----------------

                                                Witam,

                                                Kontakt do was mam z forum OCP na którym jestescie mocno polecani.

                                                Czy można nadal zamówić następujące pozycje?

                                                - 2 szt. teleskopy FA Krosno nr 23250 z wymienionym już główkami na nr 13,
                                                - 2 szt. sworzeń kulisty FA Krosno nr 25024
                                                - 2 szt. sworzeń kulisty FA Krosno nr 25164


                                                Bardzo proszę o odpowiedź.

                                                --------------------

                                                Odpisuja bardzo szybko. Zero problemów, wysyłka za pobraniem lub po przelewie.
                                                Moja bryczka:
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79825

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Już kilka dni temu otrzymałem paczuszkę z Euroautozbyt ale nie było czasu, w weekend ogarnę i wrzucę jakieś fotki.
                                                  Moja bryczka:
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=79825

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X