Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie radio polecicie do 500 PLN

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jakie radio polecicie do 500 PLN

    diablojarek, są :-)
    VW Blog

  • #2
    Jakie radio polecicie do 500 PLN

    Jakie radio polecicie w tej cenie moj pioneer deh30-mp wkurza mnie brakiem usb... chodź sprawuje się świetnie od 10lat pewnie... czekam na propozycje i opinie! Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Silut, do 500zł masz bardzo duży wybór.. ja ostatnio kupiłem Kenwooda kmm-157 (cena ok 200zł). Nie ma co prawda płyt CD, ale tego nie potrzebowałem. Interesowało mnie jedynie wejście USB i AUX. No i oczywistym parametrem przy doborze radia był zielony kolor podświetlenia, żeby po ciemku cała deska świeciła na zielono (takie upodobanie:P). Radio gra bosko, choć z tyłu nie mam ori głośników

      Komentarz


      • #4
        Silut, Pioneer DEH-4300SD 2 lata temu kosztował mnie coś ok. 400 zł. CD z MP3 + USB + SD (do 4 GB obsługuje na pewno), wyjście AUX. IMO dość rozbudowane opcje korekcji dźwięku. Jedyne co może wymagać przyzwyczajenia to, że wszystkie opcje dostępne w radiu obsługujesz jednym pokrętłem (łącznie z wejściem do menu). FishPL wspomniał o podświetleniu, tu jest niebieskie, ale nie jakieś oczojebne :szeroki_usmiech
        رافال
        Spoty
        Cause freedom is a lonely road
        My O2FL

        Komentarz


        • #5
          W moim pionku też jest AUX ale dla mnie jest nie praktyczne , będę używał wyłącznie usb Kolor oczywiście zielony ewentualnie coś z zielonym , z tego co szukałem po necie to trzy opcje wyselekcjonowałem 1.SONY MEX-N5000BT 2.ALPINE CDE-180R 3.Pioneer MVH-X560BT

          Komentarz


          • #6
            Silut, polecam Pionneera, zaś konkretnie odradzam Kenwooda, który ma dziwny patent produkowania paneli z wyświetlaczami lampowymi. Raz gdzieś lekko pukniesz, czy stukniesz i po panelu.
            Miałem takowy przypadek, choć wyszedłem z niego obronną ręką, gdyż pękły 2 nóżki przy wyświetlaczu,które były powielone z jego drugiej strony (wstawiłem mostek z cienkiego przewodu).
            Pioneera zaś mam już 3go z kolei (czwarte moje auto), z czego jednego mi ukradli...
            i o tym sprzęcie złego słowa nie powiem.
            Co do marki Sony, to żadnego sprzętu audio tej firmy nie polecam.

            [ Dodano: Sob 28 Cze, 14 12:20 ]
            Mój model to DEH 1420 UB, zakupiony 3 lata temu, bez usterek.
            Fajnie gra i równie miło świeci. Mam kartę 4GB którą w pełni obsługuje.

            Komentarz


            • #7
              Polecam pioneer deh-x3600ui mam sobiście i jest super

              [ Dodano: Pon 30 Cze, 14 13:40 ]
              a jak masz 500zł to kup od razu z zestawem głośnomówiącym 5600

              Komentarz


              • #8
                Polecam JVC kd x50bt
                Bez płyt ale jest 2 x usb
                bluetooth
                i masz fajne apki do smartfonów,
                zestaw głośnowówiący bezprzewodowy bo lata przez bt
                Polecam fajne radio.
                Marcin

                Komentarz


                • #9
                  polecam swoje oryginalne skodowskie skoda symphony kupione od kolegi z forum
                  stan perfekcyjny , do niego oryginalny uchwyt z lupo na napoje dociety i perfekcyjnie dopasowany, kupiony ok roku temu z ASO ,wszystko 100% sprawne i idealne w wyglądzie
                  planuje zmiane na 2din dlatego mysle o sprzedaży
                  jest O1 RS 1.8T XENON
                  była O1 1.9 TDI AGR

                  Komentarz


                  • #10
                    andru123, symphony nie ma USB, a autor chce zmienić radio dlatego, że go wkurza brak USB
                    رافال
                    Spoty
                    Cause freedom is a lonely road
                    My O2FL

                    Komentarz


                    • #11
                      Witam kolegę,
                      post będzie nieco dłuższy, ale myślę że warto poczytać.
                      Ja po dłuższych bojach i testach różnych marek, kupiłem Clariona, konkretnie model cz509.
                      Ogólnie Clariony grają miękko, środkiem, wydają się najbardziej "ciepłe" i naturalne.
                      Ograłem wiele Sony/Pioneer/JVC a nawet Alpinów, i doszedłem do wniosku, że wolę miękki i wierny sound, bez wbudownych enhacerów/equalizerów i uśmiechów Mariana których nie da się wyłączyć
                      Polecam wypróbować mało popularną markę Clarion, szczególnie te nieco wyższe modele, zaczynając od serii 500. Aczkolwiek wszystko zależy od tego, co kto lubi i słucha.
                      Z minusów - na niebieskim 509 mało w pełnym słońcu widać (ale niestety nie było innych), i ergonomia - nieco za małe przyciski funkcyjne podczas jazdy (chociażby uciążliwa funkcja random/search/przewijanie itp), ale da się do tego przyzwyczaić. No i zawsze zostaje pilot
                      I jedna kwestia - wyprowadzenie wejścia USB na kablu. Można sobie ukryć gdzieś w schowku załączonego pendrive, żeby nie wystawał z przodu

                      Samo radio, choć zacne, nie zagra, wobec czego do kompletu kupiłem głośniki Focal 165 na przód. Tyłu nie używam.

                      Ponieważ na co dzień siedzę w muzyce, w zasadzie to dobre głośniki to podstawa, radio będzie tylko elementem uzupełniającym. Przy tej cenie zdecydowanie warto rozejrzeć się za głośnikami, tu będzie zdecydowanie większa różnica, a radia i tak prezentować będą podobną jakość, choć nieco inne cechy.
                      Całość i tak zagra na tyle na ile pozwoli najsłabsze ogniwo. Sytuacja u mnie analogiczna jak z wyborem radia. Obgrałem wszystkie dostępne w "sieciówkach" modele nazwijmy to "renomowanych producentów", i nic mnie nie zadowalało. Zaryzykowałem Focal po opiniach, bo w sklepach znaleźć nie mogłem i nie żałuję. Znalazłem config grający dość miękko, naturalnie i wiernie, bez udziwnień. I tego szukałem
                      No i cena. Kupiłem obdywie rzeczy na wyprzedaży, łącznie nieznacznie przekraczając proponowaną przez Ciebie cenę. Ale to jak mówię - na wyprzedaży. Niemniej jednak, polecam się rozejrzeć za pozornie mało znanymi (oczywiście w Polsce) firmami
                      Jak coś, służę pomocą.

                      Komentarz


                      • #12
                        Popieram kolegę
                        ghost3k
                        Sam mam Clariona, tylko ze to model 2din NX502E, dźwiekowo to rewelacja!, Głosniki jakie mam to Morel Maximo 6, całość gra bardzo ciepło, wyraźnie z nisko schodzącym basem. Wykonanie radia równiez bardzo dobre. Polecam

                        Ps uzywam prawie rok Clariona i nie zawiodłem się, salony audio polecaja głównie Clariona i Alpine

                        Komentarz


                        • #13
                          Polecam Pioneer MVH-X560BT, od niedawna go mam i jest bardzo spoko.
                          Obsługa łatwa, prawie nie trzeba odrywać wzroku od drogi... no i ma wbudowany zestaw BT. Kupiłem niedawno w necie za niecałe 400 PLNów...

                          Komentarz


                          • #14
                            Radio kupione sony MEX-N5000BT nic więcej nie mogę powiedzieć na temat bo dopiero tydzień w octavii 399pln po rabacie w miejscowym sklepie. Teraz biorę się za wygłuszenie przodu i głośniki chodź nie wiem jakie... i czy ciągnąć moc z wzmacniacza czy brać z soniaka?

                            Komentarz


                            • #15
                              ja mam takie połączenie

                              Radio:
                              Pioneer MVH-160UI

                              Głośniki przód
                              BLAUPUNKT BGx 663 HP + głośniczki wysokotonowe te koło lusterek

                              Głośniki tył
                              Sony Xplod XS-F693R

                              nawet fajnie łupie choć mam niewytłumione drzwi z przodu i przy większym volume tak ok 42 to tak trzeszczą lekko plastiki

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja maty kupiłem czekam na kuriera, teraz szukam głośników odseparowanych na przód... jednak nie mogę się zdecydować.

                                Komentarz


                                • #17
                                  ja mam blaupunkty z przodu i nie narzekam niby za 130 zł z media marktu ale dają świetnie radę zależy ile pieniędzy możesz przeznaczyć na głośniki . co do wzmacniacza też sie zastanawiam nad kupnem ale chyba nie bedzie konieczny . tak mi się wydaje choć nie rozumiem napisów na głosnikach pisze 210 wat a pod spodem pisze 50 wat to jak to w końcu jest ??

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    marky2552, na opakowaniach piszą co chcą, czyli jakaś moc max, która tak na prawdę nie istnieje. Na głośniku masz podaną prawdopodobnie moc RMS, czyli już coś bardziej miarodajnego.

                                    Wzmacniacz zawsze się przyda, ale wcześniej wygłuszenie furtek i montaż głośników na porządnych, stabilnych dystansach.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      jakie dystanse polecasz i jak wygłuszyć drzwi słyszałem o jakiś matach ale jak się je przykleja na drzwi przecież tam są kable tapicerka drzwi jak dam dodatkową matę to zmieści się wszystko ogólnie mam takie dystanse plastikowe nie wiem chyba oryginalne ale z lewej strony gra głośnik fajnie a ze strony prawej magnes dotyka prawie mocowania prowadnicy od szyby i tak bzyczy dziwnie sam głośnik gra normalnie więc nie wiem o co chodzi

                                      pisze max 210 watt i pod spodem 50 watt rms to nie wiem jak ja to mam brać pod uwagę że co wzmacniacz da więcej mocy głośnikowi że zamiast ciągnąć z radia 50 wat to wyciągnie więcej aż do maxymalnej wartości czy jak to jest ??

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        marky2552, Link
                                        i ogólnie szukaj -> wygłuszanie
                                        رافال
                                        Spoty
                                        Cause freedom is a lonely road
                                        My O2FL

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja kupiłem stp Silver i piankę odrazu ciągne kable sygnalowe do przodu. Mój max pewnie 500 ale wcale nie chce tyle wydać????. Co należy zrobić przed całkowitym zaklejeniem drzwi jakiś przegląd?? U mnie napewno wymiana styku w drzwiach pasażera i mam problem z luzem lewo prawo po otwarciu szyby jakieś rady?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ghost3k, tez bylem zadowolony z clariona, fajnie gral, duzo ustawien, sterowanie z radia subem, najpotrzebniejsze wejscia, najmniejszyh problemow z odtwarzaniem usb, szybko wczytywal, faktycznie jeden minus pod swiatlo troche slabo widoczny byl ekran.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Czy Skoda robiła do O1 jakieś ori radio 1DIN ale żeby miało od frontu chociaż jedno wejście na USB i było z podświetleniem zielonym?

                                              Obecnie mam ori Symphony i z nadajnika FM - karta SD puszczam sobie MP3.
                                              Tyle, że gniazdo zapalniczki jest w oryginalnym miejscu więc ciężko się operuje.
                                              Stąd pomysł zmiany

                                              A co sądzicie o Audiomedia AMR212? Co prawda podświetlenie na niebiesko.
                                              Ma od frontu wejście na karty i usb.

                                              A może Dignity HT-896, PV-55 lub Blow AVH-8880?
                                              Chociaż dzieciaki z tyłu już mają swoje ekraniki.
                                              Mój Zygzak McQueen
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez SkySzyja
                                                A co sądzicie o Audiomedia AMR212?
                                                Miałem do czynienia - bardzo słabe radia - nie polecam.
                                                Ja mam i polecam PIONEERA DEH-1500UBG - przyzwoite radyjko i pasuje kolorystycznie

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Witam
                                                  pozwólcie że się przyłączę otóż jakie radio polecacie do podłączenia kamery cofania czy kupić zestaw z wyświetlaczem w lusterku wstecznym? :shock:

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X