Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łączniki stabilizatora samodzielna wymiana/naprawa w OI.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Łączniki stabilizatora samodzielna wymiana/naprawa w OI.

    Tankuje na lukoil myśle że to dobra stacja
    RS BLUE

  • #2
    Łączniki stabilizatora samodzielna wymiana/naprawa w OI.

    Moze sie komus przyda.
    Samodzielna wymiana wkładek gumowych/silentblock-ów łączników stabilizatora.

    Wkładka ma numer : 1J0 411 327, potrzebne są 4szt., całkowity koszt to ok.~20zl za gumy i ewentualnie za nowe tulejki i trzpienie drugie ~20-25zl. W porównaniu z nowymi łącznikami to i tak koszta są dużo niższe, jeden kompletny łącznik (1J0 411 315) kosztuje 60zl czyli razem 120zl.
    Z potrzebnych gratów przydadzą się : klucz 16ka, imbus 12ka(to wystarczy do wymiany samego łącznika), imadło, plaski śrubokręt, papier ścierny, rożnej wielkości tulejki lub klucze nasadowe(do wciśnięcia i wciśnięcia gum/tulejek).

    W przypadku wymiany samego łącznika należy korzystać tylko z z rys. nr. 1 i 7. :wink:

    1. Demontaż jest bardzo prosty, na zdjęciu poniżej (zdjęcie zrobione już po montażu), śruby które należy odkręcić oznaczone strzałkami niebieskimi to śruby/nakrętki na klucz 16ke, strzałka niebieska to imbus 12ka.


    2. Zdjęcie po wymontowaniu łącznika.


    3. Na poniższym zdjęciu widać jak ma wyglądać łącznik po złożeniu.
    Trzpień z gwintem ma być w pozycji takiej samej jak wystający plastik, zaznaczone czerwonymi strzałkami (w ten sposób unikniemy błędnego poskładania ).


    4. Tak wygląda rozłożony łącznik. Tulejki i trzpień z gwintem, wycisnąłem imadłem, gumy wyciągnąłem śrubokrętem.


    5. Tulejki trzeba dobrze przeszlifować papierem ściernym, aby powróciły do swojego pierwotnego stanu (najlepiej by było kupić je nowe, bo tak jak widać na zdjęciu poniżej moje maja już wżery).


    6. Do wciskania gum i tulejek użyłem imadła i kluczy nasadowych.


    7. Ostatnia czynność. Gotowy łącznik montujemy do auta, śruby dodatkowo przesmarowałem białym smarem z teflonem.


    Milej zabawy.

    Teraz tylko zastanawiam sie, czy dalo by je wcisnac bez smaru na sucho?
    TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

    Komentarz


    • #3
      Jednak zdecydowales sie na zabawe Chyba wiekszosc wklada je na smar, bo watpie, zeby na prasie guma na tyle sie poddala, zeby to luzno przeszlo :|
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Maicroft
        Jednak zdecydowales sie na zabawe Chyba wiekszosc wklada je na smar, bo watpie, zeby na prasie guma na tyle sie poddala, zeby to luzno przeszlo :|
        Skusila mnie rozniaca w cenie: ~20zl, a 120zl :wink: (transport za free, bo kupione w drodze do Soczewki).
        THX za numerki z ETKI
        No wlasnie, ogolnie jak je wciskalem to sie kolniez wywijal, ale w srodku jest dziurka i guma ma jakas tam swobode.
        Do tego gumki byly pokryte cos jakby talkiem, wiec moze i na sucho by weszly, ale balem sie testowac, aby sie kolniez nie urwal. :roll:
        Za jakies kolejne 100-150kkm potestuje na sucho, przy nastepnej wymianie :wink:
        Jako ciekawostke dodam, ze dolne gumy byly juz ladnie wyrobione(stad tulejki tak ladnie wygladaly), a gorne byly jeszcze calkiem dobre.
        TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

        Komentarz


        • #5
          A czemu to wymieniales. Cos piszczalo/stukalo?? Bo mi cos popiskuje dalej i tak mysle czy to jeszcze nie to trzeba wymienic :diabelski_usmiech
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Maicroft
            A czemu to wymieniales. Cos piszczalo/stukalo?? Bo mi cos popiskuje dalej i tak mysle czy to jeszcze nie to trzeba wymienic :diabelski_usmiech
            U mnie jak piszczalo i stukalo to pomogla wymina gum na stabilizatorze, co ciekawe to zalozylem na 21mm stabilizator gumy 19mm, takie dali w ASO i koles sie upieral ze beda pasowac, no i pasowaly. Zginely nagle stuki i sporadyczne piski/zgrzyty, stwardniala kierownica i sie zaczol duzo fajniej prowdadzic.
            Te gumy wymienilem bo byly wyrobione jak widac na zdjeciu :

            Roznicy w prowadzeniu narazie nie zauwazylem, ale napewno powinno byc lepiej niz bylo ze zluzytymi.
            TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
            SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

            Komentarz


            • #7
              A mnie pan na stacji diagnostycznej "poprosił" o wymianę łączników tylko ta cena ale znalazłem na allegro
              Link
              jak mnie poinformowano czeski oryginał cena 19,50pln szuka+wysyłka dodatkowo kupiłem jeszcze inne drobiazgi.
              Po miesięcznej eksploatacji łączniki są całe
              kris karp

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Maicroft
                Jednak zdecydowales sie na zabawe Chyba wiekszosc wklada je na smar, bo watpie, zeby na prasie guma na tyle sie poddala, zeby to luzno przeszlo :|
                Na smar nie wolno:/ Chyba że silikonowy... Zwykły może wejśc w reakcje z guma lub plastikiem... Mój mechanik twierdzi że najlepiej na mydło bo znika i nie zostawia sladów;]
                pzdr
                Adam

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez b707
                  Na smar nie wolno:/ Chyba że silikonowy
                  a np. na grafitowy można ??? bo nie sądzę aby wchodził w reakcję z manszetami, tak samo i biały
                  NFPNorth-West
                  2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                  WARSZTAT www.dsize.pl
                  ->
                  CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                  spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                  Komentarz


                  • #10
                    takie pytanko:

                    dzwonilem do Pol-mota i za kompletny lacznik chca albo 60 albo 135zl

                    jeden jest plstikowy a drugi metalowy...

                    pytanko: ktory wybrac? :] :diabelski_usmiech

                    oczywiscie rozum podpowiada metalowy ale... no czekam na wasza odpowiedz...
                    President Johnny II + President Florida/ ML-145
                    O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
                    OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez dobrygrzeswawa
                      Zamieszczone przez b707
                      Na smar nie wolno:/ Chyba że silikonowy
                      a np. na grafitowy można ??? bo nie sądzę aby wchodził w reakcję z manszetami, tak samo i biały
                      Nie no wiadmo ze na taki tak... ale znam speców co na zywkły na bazie oleju chcieli by to zakładać :shock:
                      Chociaz nikt nie pobije gości który wszystkie uszczelki w tłokach WD40 smarował by zapewnic :lol:

                      2pac standartowo jest chyba plastikowy... ja kupiłem tutaj właśnie:
                      Link
                      ten jest VW Made in Germany :] ponoc sa lepsze od tych z czech..

                      60zł w ASO? No to juz troche lepiej... Jeszce rok temu chcieli 95zł/sztuke
                      pzdr
                      Adam

                      Komentarz


                      • #12
                        b707, danke!


                        ale teraz pyt... czy metalowe beda o wiele trwalsze od plastikowych?

                        bo w sumie gumy maja raczej te same wiec tak czy siek po tym samym czasie trzeba bedzie je wymieniac...
                        President Johnny II + President Florida/ ML-145
                        O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
                        OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez 2pac
                          dzwonilem do Pol-mota i za kompletny lacznik chca albo 60 albo 135zl

                          jeden jest plstikowy a drugi metalowy...

                          pytanko: ktory wybrac? :] :diabelski_usmiech
                          A ten metalowy to przypadkiem nie do RSa jest ?
                          Bo chyba metalowe to byly tylko zamienniki.
                          Ja bym bral plastikowy, a napewno jak juz zrobilem same gumki do nich
                          TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Samiec
                            Ja bym bral plastikowy, a napewno jak juz zrobilem same gumki do nich
                            okej dzieki wielkie dzis zajade do tych ASOwcow i dokonam zakupu

                            rozumiem ze kupujac zestaw juz bede mial wszystko zlozone i wystarczy odkrecic stary i przykrecic nowy?
                            President Johnny II + President Florida/ ML-145
                            O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
                            OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

                            Komentarz


                            • #15
                              Tak
                              A co skrzypi Ci :diabelski_usmiech ... umnie nie obyło sie bez wymiany gum stabilizatora...

                              BTW Samiec ma chyba racje z tym metalowym że od RSa.... bo tam jest całkiem inny [dłuzszy] łącznik
                              pzdr
                              Adam

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez b707
                                A co skrzypi Ci
                                skrzypi skrzypi juz nie tylko na spiacych, ale i na zwyklych malych nierownosciach
                                President Johnny II + President Florida/ ML-145
                                O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
                                OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez 2pac
                                  skrzypi skrzypi juz nie tylko na spiacych, ale i na zwyklych malych nierownosciach
                                  To raczej beda gumy na stabilizatorze, a jak masz wyrobione i w lacznikach to przy okazji wymien.
                                  TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    U mnie piszczały oba... najpierw wymieniłem gumy i potem okazało się że łączniki stabilizatora tez ujadają...
                                    pzdr
                                    Adam

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      no i djupa... dalej mi skrzypi... nie wiem tam jest jeszcze taka poduszka... albo...amortyzatory? gdzies z tamtad dobiega skrzypienie oO
                                      President Johnny II + President Florida/ ML-145
                                      O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
                                      OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        A gumy stabilizatora wymieniłeś? Prowizorycznie i krótko trwale możne je popsikac smarem silikonowym... Powinny na troche przestac jak to one...
                                        Ja u siebie razem z gumami wymieniłem tuleje tylnie wahacza...

                                        Amortyzatory IMHO nie... u mnie nawet na postoju jak sie pobujało przodem to zaczynało piszczeć...

                                        Z etki
                                        z tego wymieniłem jeszcze nr. 3
                                        ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                        Z tego też numer 3... Ale najpierw mozna sprem potraktować... Trzeba dobrze dobrać średnice... bo w Octavii występowały dwie... [sporo o tym juz było w temacie "skrzypi jak stary tapczan" na forum]
                                        A teraz ciekawostka... 7A to własnie metalowy łącznik od RSa
                                        ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                                        pzdr
                                        Adam

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez b707
                                          u mnie nawet na postoju jak sie pobujało przodem to zaczynało piszczeć...
                                          dokladnie tak mam! zarowno z lewej jak i z prawej

                                          [ Dodano: Pią 13 Cze, 08 23:35 ]
                                          no to jutro znow na zakupy

                                          heh cholercia jak sie nie pomysli to tzreba wszystko robic dwa razy
                                          dam znac czy mi pomoglo
                                          President Johnny II + President Florida/ ML-145
                                          O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
                                          OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ten dłuzszy łacznik to nie jest przypadkiem od wersji 4 napedowych??? tak teraz przegladam etke i patrze jak to jest w Skodzie Seacie, VW i Audi i jest tam własnie długi łacznik, ale z adnotacja ze do cztero łapa...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Jest... 4x4 i RS jezeli chodzi o łacznik mają tak samo zmienione jego mocowanie...
                                              Adam

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                i teraz...kupilem te gumy z koncowka "R" (jak wg Etki, oraz pan w serwisie sprawdzal wg nadwozia) (srednica 21mm)

                                                ale... NIE WCHODZa... nie mozna scisnac jej opaska oO

                                                generalnie roznia sie od gumy ktora byla w standardzie (na "grzbiecie" po srodku miala dodatkowy garb, ktorego seryjne nie mialy...)


                                                i jeszcze dodam ze seryjne w swoim oznaczeniu okazaly sie miec na koncu literke "C"

                                                i teraz za cholere nie moglem ich tam wcisnac (lub scisnac opaska) .... :evil:

                                                [ Dodano: Nie 15 Cze, 08 13:25 ]
                                                dostalem taka:

                                                Link

                                                w oryginale mam bez srodkowego garbu...
                                                President Johnny II + President Florida/ ML-145
                                                O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
                                                OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Jak masz gumy z garbem, to musisz miec tez obejmy z garbem. Wlasnie to zostalo zmienione i trzeba wymienic obie te rzeczy. W ASO az dziwne ze nie spytali.
                                                  Spritmonitor.de

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X