Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wskaźniki,zegary,kontrolki,szafa-naprawa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Wskaźniki,zegary,kontrolki,szafa-naprawa

    Nareszcie . Nie miałem co w pracy robić jak nie było OCP . Utrata danych to kiepska sprawa, ale da się z tym żyć. Brakujące tematy zostaną pewnie szybko "odbudowane", więc tym bym się nie przejmował. A jeśli chodzi o skargę na providera to daj sobie spokój. Podejrzewam, że już sobie wystarczająco nerwy zszargałeś komunikacją z nimi i nie ma sensu dalej tego ciągnąć. W każdym razie z mojej strony wielkie dzięki dla wszystkich zaangażowanych w przywrócenie forum do życia .

  • #2
    [O1] Wskaźniki,zegary,kontrolki,szafa-naprawa

    Witam serdecznie.

    Dotyczy naprawy wyłączającej się tablicy wskaźników(prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik temperatury,paliwa,kontrolki rezerwy paliwa ,ciśnienia oleju w Octavi[O1]

    Streszczam co należy zrobić.

    Na wysokości stabilizatora TLE tylko na odwrotnej stronie płytki zegarów są trzy rezystory.
    Należy wszystkim poprawić luty , szczególnie zwracając uwagę na ten oznaczony na zdjęciu na czerwono.Najprawdopodobniej grzejący się stabilizator skutecznie spowodował utlenienie się tego lutu.Stwierdziliśmy to dokonując pomiarów.
    U mnie ten lut był głowną przyczyną usterki. Był na tyle utleniony iż musiałem usunąć z niego stare lutowie i pokryć nową cyną,choć wizualnie wyglądał na dobry.
    Można nie usuwać plastikowej białej ramki od zegarów , a jedynie bardzo delikatnie ją odchylić zwalniając jej część zaczepów.
    W większości jest to jedyna usterka tablicy.
    Dla pewności można poprawić również luty samego stabilizatora TLE.
    Miłej pracy-ostrożnie przy lutowaniu.
    Z pionierskim pozdrowieniem Shico.
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Czołem.
      Dzięki kolego za profesjonalną podpowiedź, zrobiłem zgodnie z opisem powyżej i liczniki grzecznie pracują łącznie z kontrolkami, ciężko to zrobić zwykłą lutownicą ale mi się jakoś udało mimo to nie polecam osobom które nie mają w tym temacie żadnego doświadczenia samodzielnych prób.
      Fajnie, że pomimo komentarzy od specjalistów d/s SMD "w naszych czeskach" :-) przygotowałeś konkretną instrukcję.
      Dziękuję. Gratuluję i Pzdr. oby więcej takich...
      winiar

      Komentarz


      • #4
        Instrukcja dla kompletnych laików jak ja.Właśnie dzisiaj udało mi się naprawić moje.
        Wielkie dzięki

        Komentarz


        • #5
          mam problem z wyjeciem licznika. mozesz cos podpowiedziec.

          Komentarz


          • #6
            andrzej1963, tu masz procedurę wyjęcia zestawu.Niestety,zdjęcia "wyszły",ale dasz sobie radę.
            Forum - Octavia Club Polska
            Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

            Komentarz


            • #7
              Wielkie dzięki shico , trochę zabawy i działa.
              Octavia 1.8T 20V '99 AGU@212KM/328Nm

              Komentarz


              • #8
                Pozdrawiam Shico takich mało facetów z doświadczeniem jak ty wielkie dzięki !!!!!!!!

                Komentarz


                • #9
                  Ja również miałem to samo, no i przelutowanie pomogło !!!! Wielkie dzieki. Już myślałem, ze będę kilka stów w plecy.

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam!
                    Może ktoś mi wyjaśnić na czym polega ta usterka wyłączającej się tablicy wskaźników?? Chodzi konkretnie o ich podświetlenie??
                    Pytam ponieważ obok pokrętła świateł mam włącznik podświetlenia tablicy wskaźników i jak go włącze to świeci ale często zauważam że się wyłącza
                    Pozdrawiam

                    Komentarz


                    • #11
                      czesc shico. zrobilem tak jak na instrukcji ale w mojej skodzie to nie pomogło. pewnie powodem jest cos innego, bo niedziała mi tez komputer ,nie mozna go włączyc tym przyciskiem przy kierownicy i kontrolka od smarowania.

                      Komentarz


                      • #12
                        shico, Dzieki za info Pomoglo i dziala wszystko z wyjatkiem czujnika ciepla ... Prawdodpodobnie ten czujnik jest do wymiany :diabelski_usmiech
                        Radio: C90r+XDP210EQ
                        Kable:Opt,Skyline,50 mm
                        Wzm:XES M1+FP 1.800
                        Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                        Komentarz


                        • #13
                          problem - opadajace wskazowki zegarow ( raz dzialaly a raz nie )
                          poza tym wszystko dzialalo ok ( podswietlenie, kontrolki itp )

                          dzieki poprawieniu lutow tak jak to zostalo przedstawione - wszystko wrocilo do normy.

                          Duze piwo!!!


                          [ Dodano: Czw 11 Lut, 10 09:25 ]
                          Teraz musze zabrac sie za zegary w Leonku - tam natomisat czasami zanika mi podswietlenie od predkosciomierza - wydaje mi sie ze poprawienie lutow na diodach SMD powinno zalatwic dany problem

                          Komentarz


                          • #14
                            fajny opis - chyba spróbuje... tylko mam obawy czy sam dam radę to zrobić...
                            jeśli nie Octavia - to co ?!
                            Skoda OCTAVIA - dreams come true...

                            Komentarz


                            • #15
                              Witam.a może ktoś dokładnie opisać rozłożenie szafy wskażników krok po kroku.
                              czeka mnie ta" przyjemność"
                              z góry dzięki :roll: :roll:

                              Komentarz


                              • #16
                                leo111180, bylo... kto szuka nie bladzi

                                Komentarz


                                • #17
                                  Racja kolego.Słuszna uwaga.Dałem już rade.
                                  Pozdrowienia

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Wielkie dzięki! po dokonaniu wyżej opisanego zabiegu wszystko działa !!
                                    Chyle czoła!! Mało jest dzis takich ludzi!!
                                    Pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Po prostu klasyk!!! Wszystko OK! Zrobiłem wszystko po kolei według opisu i DZIAŁA!!! Rewelacja. Znajomy do którego dzwoniłem powiedział, że ma elektryka który to naprawia za 600 pln. Zrobiłem to w pół godz. wypijając przy tym dwa żubry. Pzdr dla SHICO !!!

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        shico, ico[/b], witam czy może ktoś z was wie gzie moge dostać wyżej wymieniony stabilizator bo u mnie problem :cry: jest akurat z nim zamiast na wyjściu 5.6V mam tylko 3 i cały licznik szaleje

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Panowie, mam również kłopot z zegarem, ale nie chodzi o wskaźniki.
                                          Mianowicie, mam Skodę z 2001r i w zegarach znajduje się "konwerter" z analoga na cyfrę wskazań prędkości. Znaczy, wskaźnik pokazuje ile jadę, ale komputer silnika nie wie ile. Po przekroczeniu 10 km/h odczyty prędkości w VAGu giną. Zatem w/g kompa, czy jadę 50 czy 150, komp twierdzi, że jadę 0 km/h
                                          Niestety jest pewien zonk, a nawet nie jeden, ale ten jest najważniejszy, ponieważ auto robi kangurki w okolicach 40 km/h, bo przecież komp nie wie, jaką mieszankę podać...
                                          Spotkał się ktoś z czymś takim ?

                                          Przepraszam za nieco zboczenie z kursu tematu... ale szukając, niewiele znalazłem a ten temat jest najbliższy mojemu zapytaniu.
                                          O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                          Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                          Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Koledzy, dziś z niepokojem zauważyłem, że przez chwilę nie działał mi (TYLKO) wskaźnik temperatury - to znaczy z pozycji 90stC zjechał powoli do 0stC, a następnie po kilku sekundach znów wjechał na 90stC. To może być problem z licznikiem (niedajBoże) czy może tylko z czujnikiem temperatury?
                                            Adam... Używam:
                                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                            Passek: B6 175KM/366Nm

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Agamek12,
                                              Wg mnie masz problem z czujnikiem temperatury. U mnie było to samo. Dodatkowo miałem błąd w kompie.
                                              Mnie niestety dziś trafiła tytułowa usterka - objaw wskaźniki obrotów, prędkości, temperatury, paliwa martwe i podczas odpalania nie świeci się pierwszy górny rząd z kontrolkami.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Kochani, jesteście ZEGARMISTRZAMI - przelutowałem tranzystory, rezystory, kondensatory, + rzeczony stabilizator wraz z jego 'plecami' ( po łatwiej dostępnej stronie, bez ściągania wskazówek) i działa - można jechać z rodziną na Chorwację :-) , zwłaszcza że działają wskaźniki temperatury i ilości paliwa ;-)

                                                ZDROWIE ! :-)

                                                A.[/b]
                                                --------------------------------
                                                Indiańskie przysłowie:
                                                Wysłany uśmiech często wraca do nas jak bumerang :-)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Brawo! Wielkie dzięki

                                                  Właśnie miałem teraz ten sam problem. Raz miały kontakt a raz nie, nawet podczas jazdy szalały sobie te dzikie wskazówki.
                                                  Shico jesteś mistrzem. Wielkie dzięki! Pozdrawiam wszystkich!
                                                  niegdyś: ALH SLX'99/ASV L&K'01/AGR SLX'99 + virus
                                                  Miała być O1 kombi wyszedł Golf Variant High.'03 AXR

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X