Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wskaźniki,zegary,kontrolki,szafa-naprawa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kiko, jak Ty to zrobiłeś przez to okienko?? Dało się bez rozbierania szafy?? Jak coś to kiedy będziemy mogli się spiknąć, bo mi znowu zaczynają zegary szwankować, a rozbierać to wszystko znowu mnie denerwuje

    филип
    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

    Komentarz


    • Witam
      Nie zawsze zapala mi się podświetlanie zegarów.
      Co może być przyczyną?

      Komentarz


      • Przerwane przewody w gumowej harmonijce między drzwiami kierowcy a przednim słupkiem. Miałem to samo kilka dni temu.

        U mnie czasem też nie pokazuje temperatury cieczy w silniku. Pewnie jeszcze jakiś przewód

        Komentarz


        • Witam wszystkich. Zanioslem do servisu elektroniki licznik i zlecilem im przelutowanie wspomnianych w instrukcji rezystorow i stabilizatora. Po odebraniu licznika odcielo mi imo (kontrolka imo nie pali sie jednak na desce) a wskazowki dalej leza. Serwis przyznal sie, ze nie sprawdzal, czy rezystory sa sprawne (bo rzekomo potrzebuja do tego schematu) tylko poprawil luty. Czy ktos ma jakis pomysl jak teraz podejsc do tematu? Z gory dziekuje

          Komentarz


          • Piotr81r, a nie podmienili ci zegarów przypadkiem :?: :wink:
            O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
            Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
            Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

            Komentarz


            • Wypnij wtyczki z licznika i sprawdź czy nie zagiął się któryś z pinów.
              Skoda Superb II Ambition
              2.0 TDI CR 170 KM

              https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

              Komentarz


              • Juz to zrobilem- wszystko jest jak powinno

                Komentarz


                • Witam ja dzisiaj przelutowalem te rezystory i stabilizator i wszystko jest Oki miałem problem leżących wskazówek jest to do ogarnięcia samemu trochę tylko chęci pozdrawiam ; )

                  Komentarz


                  • Drodzy forumowicze, czy ktoś zna jakiś zakład w Łodzi który podejmie się naprawy zegarów w Octavce 1? Byłem w jednym warsztacie, było dobrze przez tydzień, ale potem znów wskazówki zaczęły opadać Dostałem informację,że prawdopodobnie licznik będzie do Link to zrobię chciałbym jeszcze spróbować je ogarnąć.Ma ktoś jakiś namiar na kogoś kto pomoże i jest w stanie to zrobić?
                    sabakuto

                    Komentarz


                    • sabakuto ogarnij to sam. Miałem podobnie jak Ty zrobiłem i po tygodniu ta sama sytuacja. Kupiłem odsysacz cyny i po kolei dobrze wygrzałem i zalałem na nowo cyną. Odpukać od ok roku mam spokój. A już chciałem wymieniać zegary.

                      филип
                      Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                      Komentarz


                      • Witam jest ktoś z Krakowa , kto by pomógł ogarnąć ten problem ?

                        Komentarz


                        • f-sławek jakby było troszkę bliżej to by się zrobiło
                          VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                          Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez ahmed799 Zobacz wpis
                            sabakuto ogarnij to sam. Miałem podobnie jak Ty zrobiłem i po tygodniu ta sama sytuacja. Kupiłem odsysacz cyny i po kolei dobrze wygrzałem i zalałem na nowo cyną. Odpukać od ok roku mam spokój. A już chciałem wymieniać zegary.
                            Licznik był u elektryka, polutował,ale niestety to nic nie pomogło.Co dziwne, po wyjęciu bezpiecznika nr 15...zegary normalnie działają Tyle, że wtedy za każdym razem kasuje mi się ilość przejechanych przeze mnie km.Pomoże ktoś w tym temacie?...
                            sabakuto

                            Komentarz


                            • Witam miałem też problem ze wskazówkami, polutowalem to i myślałem ze jest ok (nie mam doświadczenia z lutownica), podłączyłem i wskazówki nadal leżą a co gorsze auto odpala i po chwili gaśnie (immo? ), co poszło nie tak? Jak to naprawić?
                              Pomocy!

                              Komentarz


                              • podziękowania... pozytywnie...jesteś gość pozdro

                                Komentarz


                                • Extra poradnik. Z lutowaniem sobie poradzę ale jak się zabrać za demontaż zegarów. jest gdzieś tutek?

                                  Komentarz


                                  • Hej, ludzie, jest tu ktoś jeszcze? Macie w ogóle jeszcze Octavie?

                                    U mnie po lutowaniu zaczęła działać wskazówka temperatury, szybkościomierza i poziomu paliwa. Ale przestał działać zegar elektroniczny z godzinami (z kilometrami działa), a wskazówka obrotów przy dodawaniu gazu skokowo szła do wartości maksymalnej, tam się zatrzymała i tam już została. Przez przypadek odkryłem, że stabilizator TLE nagrzewa się tak, że po kilkunastu sekundach nie można go dotknąć. Czy to normalne zjawisko? Co o tym wszystkim sądzicie?

                                    Pozdrowienia!

                                    Komentarz


                                    • Są i mają i to do tego O1 :P
                                      Nie jest to raczej normalne, a patrzyłeś miernikiem jakie wartości pokazuje stabilzator napięcia ? ogółem jak układ się grzeje tak że nie możesz go dotknąć to raczej nie jest zbyt dobrze :P
                                      http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                                      https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                                      Komentarz


                                      • Sprawdziłem miernikiem:
                                        od razu po podłączeniu zegarów: 11,6 V
                                        po włączeniu zapłonu: 6,3 V
                                        po odpaleniu: 8,4 V
                                        po zgaszeniu: 12,1 V

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X